Перейти на мобільну версію сайту


05.06.2020

ГРОШІ ОБІЦЯЮТЬ ВІДШКОДУВАТИ Й НАШИМ ЛІКАРЯМ ЕКСТРЕНКИ

Більше 1 млн грн отримав Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги за транспортування пацієнтів із коронавірусом. 

Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги отримав 1 082 563 грн допомоги, яка має піти медикам швидкої допомоги за квітень за пакетом «Екстрена медична допомога пацієнтам з підозрою або встановленим захворюванням на гостру респіраторну хворобу COVID-19» .

Із цієї суми Кам’янцю-Подільському теж перепаде. Нині ми маємо дві бригади, до якої входять водій та два фельдшери, але це вже із числа добровольців, а не так як на початку пандемії, медики із числа ризику мусіли виїздити до коронавірусних хворих. Причому погано захищеними, адже на початку не було відповідних захисних костюмів та засобів. Досить того, медики їхали на виклики до хворих на серцеві хвороби, а насправді виявлялося, що у них висока температура, нежить, бронхіт... Тобто пацієнти просто брехали медикам, наражаючи їх на смертельну небезпеку. Так, був випадок з жінкою, яка лікувалася в Чемеровецькій лікарні, але результату не було. Її діти забрали в Кам’янець і тут викликали швидку щодо серцевого нападу, а насправді виявилося, що в неї вже розцвів коронавірус. 

Не зрозуміло, як так безвідповідально люди ставляться до медиків, у яких, до речі, теж є родини, діти, батьки?.. Напевне такі люди теж повинні нести відповідальність за свідоме приховування справжнього стану здоров’я, їх потрібно штрафувати. Бо ж легше медику одягнути захисний костюм, аніж потім витрачати по 12 тисяч гривень на їхню лише доставку на лікування, на зарплату тощо.

Ця сума отримана виходячи із кількості зареєстрованих пацієнтів в області станом на 30 квітня – 89 осіб, помноженої на тариф – 12 163,64 грн за одного пацієнта. Проте невідомо, чи отримають вони 300% надбавки, які були обіцяні урядовцями.

На сьогодні вже підписано договори з усіма трьома закладами Хмельниччини, які подали пропозиції на укладення договорів за пакетом «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19». За цим пакетом договори можуть укласти лише ті лікарні, які є у переліку визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією і відповідають вимогам надання допомоги.

40 закладів області подали такі пропозиції, але підписано договорів лише 31. Загалом НСЗУ виплатила 135 944 059 млн грн за надання допомоги пацієнтам з COVID-19 всього за 12 робочих днів. Кошти на свої рахунки отримали усі центри екстреної екстреної медичної допомоги, мобільні бригади та лікарні, які госпіталізовували пацієнтів з коронавірусною інфекцією у квітні. Також НСЗУ вийшла на фінальну стадію контрактування медзакладів, що надають стаціонарну допомогу хворим на COVID, та мобільних бригад, які виїжджають до таких пацієнтів.

Усі 25 центрів екстреної медичної допомоги разом отримали 123 971 818 грн, 66 мобільних бригад отримали 2 445 218 грн. НСЗУ підписала та направила договори 738 закладам, які готові надавати мобільну допомогу, 582 з них вже підписали договір зі свого боку. 27 закладів, які надавали стаціонарну допомогу пацієнтам з COVID-19 у квітні, але не входили в перелік лікарень, визначених для госпіталізації, отримали на свої рахунки 9 572 023 грн. Усі заклади,
які надавали допомогу пацієнтам з коронавірусною хворобою у квітні, отримають за це оплату, проте подальша  госпіталізація пацієнтів з COVID-19 у такі лікарні буде заборонена. Загалом на цей пакет допомоги, наданої у квітні, договір підписали 99 надавачів допомоги.
Щодо стаціонарної медичної допомоги, 99% закладів, які входять у перелік визначених для госпіталізації пацієнтів з коронавірусною інфекцією, подали свої пропозиції. НСЗУ підписала та направила закладам 201 договір, 154 заклади вже підписали його зі своєї сторони, це 62%. Найближчим часом заклади отримають гроші на свої рахунки. НСЗУ уже передала частину звітів в Державну казначейську службу.

Договір на стаціонарну допомогу можуть підписати тільки ті заклади, які входять у перелік визначених для госпіталізації пацієнтів з COVID-19 і відповідають чітким вимогам. Вимоги до надання стаціонарної допомоги прописані так, щоб пацієнт отримав безпечну і ефективну допомогу при госпіталізації до закладу, який входить у визначений перелік. Такий заклад повинен мати достатньо обладнання і сформовані команди, які здатні цілодобово надавати медичну допомогу при коронавірусній хворобі всіх ступенів важкості. Також у лікарні мають бути усі необхідні ліки для пацієнта. Це покриває тариф відповідного пакету.

Кількість команд, які залучені до лікування пацієнтів з коронавірусною хворобою, має бути щонайменше 4. У складі однієї команди – 12 медичних працівників: троє лікарів, серед них обов’язково анестезіолог. У закладі, який надає стаціонарну допомогу, має бути не менш ніж 4 апарати ШВЛ і така ж кількість распіраторів. Щодо оплат, сума за місяць залежить від кількості хворих, а не виплачується фіксованою ставкою. Тариф на оплату послуг включає доплати медикам у розмірі до 300% до заробітної плати за квітень. Головний лікар, який підписує договір з НСЗУ, бере на себе зобов’язання додаткових доплат медичним та іншим працівникам, які працюють безпосередньо з хворими на COVID-19. 

Кошти виділені на доплати тільки спеціальним бригадам, а не всім співробітникам. Обмеження щодо спеціальних бригад встановлено, щоб захистити медиків від інфікування, адже більше задіяних – це більший ризик інфікування. Тариф покриває як виїзди до пацієнтів із встановленим діагнозом, так і до пацієнтів з підозрою на COVID-19.

Теги: COVID-19, екстрена допомога, доплати медикам

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Осуществим Вашу мечту материнства. Поможем забеременеть женщине. Наши доноры все проверены по многим параметрам.
Обращайтесь ответим на все вопросы
https://donorspermy.com/
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.