Перейти на мобільну версію сайту


04.05.2020

COVID-19 - НЕ ВИГАДКА. ГУЧНА СМЕРТЬ І ЇЇ НАСЛІДКИ

Події минулого дня змусили не одну людину з застрогою поставитися до ситуації, що склалася. Якщо ще кілька днів тому хтось до проблеми COVID-19 ставився легковажно, то сьогодні все виглядає дещо по іншому. Зрозумілим є той факт, що пандемія і її масштаби не є вигадкою. Хоча в соціальному просторі люди люблять багато чого перебільшувати. Хтось потерпає від страху за життя своє і родини, інші люблять просто поговорити. 

Коли стався перший виадок зараження коронавірусом в с.Жванець, це було для більшості людей шоком. Знати, чути, дивитися ТБ, читати соцмережі – це одне, а от відчувати небезпеку поряд, зовсім інша справа. Тоді багато нещадних слів звучало в сторону жінки-медика, яка захворіла. Але сільчани підтримали її, і згодом про ситуацію всі забули. Вона в пам’яті залишилася як зафіксований випадок.  До слова, жінка, яка працювала медсестрою в Хотинській райлікарні, одужала.

Наступним «бумом» став житель району Черемушки, але й тут ситуація стабілізувалася, все вщухло. Хворого госпіталізували, а в будинку провели дезінфекцію.

Ніколи не чекаєш гіршого, та до летальних випадків потрібно завжди бути готовими. Так сталося 4 травня. Від хвороби перестало битися серце Почесного президента ПАТ «Подільський цемент» Семена Дарчука. Новина дійсно приголомшила всіх, адже Семен Іванович - знана і шанована на Кам'янеччині людина. На жаль, не обійшлося без пліток, як на адресу його родини, так і дружини безпосередньо, яка наразі перебуває на лікуванні в Хмельницькій інфекційній лікарні. Її стан здоров'я задовільний.

Ще більше пліток ширилося навколо Центральної районної лікарні та лікаря, який амбулаторно лікував Семена Івановича. Говорили навіть про закриття медзакладу. Але ці чутки спростував головний лікар ЦРЛ Віталій Шевчук.

- Дійсно, у одного з наших лікарів, який лікував подружжя Дарчуків, тест на COVID-19 показав позитивний результат, - каже Віталій Іванович. - Наразі у всіх, хто контактував з ними, як колег так і членів родини, взято біоматеріал для проведення ПРЛ-тестування. Мобільні медичні бригади провели відбір біоматеріалу для ПРЛ-тестування у близько 100 людей. Зразки вже направили для дослідження в Хмельницький обласний лабораторний центр. Ті результати, які вже опрацьовані, є негативними. Чекаємо за день-два результати інших. Аппарат, який здійснює обробку даних на COVID-19, в області один. За добу він може обробити лише 200 зразків. Тому доводиться чекати. Лікар знаходиться на самоізоляції. Ситуація в лікарні стабільна.

Працівники Кам’янець-Подільського міськміжрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» провели дезінфекцію територій, на яких проживають інфіковані. А міська влада закликала всіх, хто контактував з хворими, звернутися на «гарячу лінію» міськради за номером 15-05 або зателефонувати до відділення організації епідеміологічних досліджень лабораторного центру МОЗ України за номером 9-65-72. 

До речі, в мережі ширилися чутки, що з подружжям Дарчуків контактувала і голова найбільшої в районі об'єднаної територіальної громади Інна Абдулкадирова. Інна Григорівна запевнила, що останнім часом не спілкувалася з Семеном Івановичем та його родиною.

- У зв'язку з поширеною в мережі інформацією Ніни Мирової про те, що я особисто контактувала з померлим, повідомляю, що мала за честь спілкуватись та знати таку людину протягом тривалого часу, але, на жаль, у період близько двох років, у зв'язку із великою зайнятістю Семена Івановича, зустрічі із ним не було, - зазначила Інна Григорівна. - Усвідомлюючи усю відповідальність за складну ситуацію, яка склалася в державі та світі, я, як голова ОТГ, несу відповідальність не тільки за свою родину, а й за усіх жителів громади.

Інна Адбулкадирова також попросила не поширювати неправдиву інформацію, зберігати спокій та залишатися вдома, а також висловила щирі співчуття родині Дарчуків.

Редакція газети "Кам'янецький часопис КЛЮЧ" висловлює щирі співчуття родині Дарчуків. Закликаємо всіх кам'янчан: "Залишайтеся вдома! Бережіть себе і рідних!".

Теги: COVID-19, коронавірус, Семен Дарчук

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.