Перейти на мобільну версію сайту


22.01.2021

ЧОМУ НЕ ПРАЦЮЮТЬ АМБУЛАТОРІЇ У ВИХВАТНІВЦЯХ І ШУТНІВЦЯХ?

22-гай.jpgНаприкінці 2019 року обласне та районне керівництво урочисто відкривали три збудованих з "нуля" амбулаторії загальной практики - сімейної медицини - у селах Голосків, Вихватнівці та Шустівці. Кожна мала би обслуговувати в межах 4 тисяч жителів відповідно Гуменецької, Китайгородської та Слобідсько-Кульчієвецької громад.

Але з анонсованих та помпезно відкритих трьох медзакладів нині працює тільки один у с.Голосків. Два, як з'ясувалося, й досі пустують та не прийняті на баланс сільських рад. Про це повідомляє депутат районної ради Ігор Гай, який нещодавно відвідав обидва медзаклади, аби з'ясувати причину їхньої зупинки.

- До мене, як депутата обласної ради, звернулися медики Кам'янеччини та жителі Китайгородської і22-гай1.jpg Слобідсько-Кульчієвецької громад з проханням посприяти у вирішенні питання з відкриттям новозбудованих амбулаторій загальної практики - сімейної медицини у селах Вихватнівці та Шутнівці, - каже Ігор Віталійович. - Ці амбулаторії урочисто відкрили наприкінці 2019 року. Але сьогодні в медзакладах тиша - немає ані працівників, ані відвідувачів. Хоч будівництво давно завершилося, проте сільські ради так і не прийняли згадані будівлі на баланс. 

За словами депутата обласної ради, причиною, чому не працюють амбулаторії, є неякісно виконані будівельні роботи. Зокрема, потріскані стіни, неналежно зроблені зовнішні роботи, відсутній благоустрій території тощо. 

- Саме тому сільські ради не приймали ці медзаклади на баланс, - пояснює Ігор Гай, - адже через кілька років вони стануть їхньою проблемою і тут вже доведеться робити не поточний, а капітальний ремонт. Після запитів від сільських рад до ДП "Хмельницька обласна служба єдиного замовника", який є замовником будівництва, підрядником частково були усунуті недоліки. Але до належного стану заклади так і не доведено. Зрештою, який має бути належний стан, сільські ради так і не знають, адже відсутня проектно-кошторисна документація. 

Депутат Хмельницької обласної ради також зазначає, що на ситуацію варто належним чином відреагувати, адже згадані медзаклади планувалися як стратегічні для цих громад. У Шутнівцях два сімейні лікарі мали би піклуватися про здоров’я 4100 мешканців сіл Шутнівці, Панівці, Баговиця, Велика та Мала Слободідка, Устя, Цвіклівці Другі та Тарасівка. Також планувалося, що амбулаторія в Вихватнівцях надаватиме послуги 4 тисячам жителів з 12 навколишніх сіл - Демшина, Рогізни, Колодіївки, Дерев’яного, Калачківців, Субічі, Броварів, Гелетини, Привітного, Ленівки, Китайгорода та Патринець. Загалом на будівництво та обладнання кожної амбулаторії держава витратила більше 8 млн грн.

- Питання щодо відновлення діяльності обидвох медичних закладів уже піднято мною на обласному рівні, - додає Ігор Віталійович. - Також мав особисту розмову з керівником ДП "Хмельницька обласна служба єдиного замовника" Андрієм Колесніком, який запевнив, що всі недоліки по будівництву амбулаторій будуть усунуті. Сподіваюся, на позитивну підтримку колег і всіх причетних у вирішенні цих питань.


Теги: амбулаторія, будівництво, Шутнівці, Вихватнівці, Ігор Гай

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.