Перейти на мобільну версію сайту


30.03.2018

МУЗЕЙ ПРЕЗЕНТУЄ ЗГАДКУ ПРО ГІТЛЕРА

експонатУ рамках проекту #ЕкспонатДня Кам’янець-Подільський державний історичний музей-заповідник представив новий експонат. Мова йде про мініатюрний елемент, що є частиною кришталевої люстри з кабінету самого Гітлера! Як же він потрапив до Кам’янця-Подільського? Працівники музею розповідають таку історію.

3 травня 1945 року наша землячка (родом зі Старої Ушиці) Тетяна Жураківська (в заміжжі – Міткевич), старша операційна медсестра 258-го медсанбату 169-ї стрілецької дивізії, на стіні Рейхстагу залишила напис: «Я, Жураківська-Міткевич з Поділля!». 

Під час відвідин імперської канцелярії і кабінету фюрера один радянський солдат зняв з люстри восьмигранну кришталеву зірочку та подарував Тетяні. Нині цей трофей знаходиться в одній з вітрин експозиції Поділля ХХ-ХХІ ст. у Старому замку. На долю Тетяни Жураківської випало 1418 екстремальних днів і ночей війни. Вона пройшла свій бойовий шлях операційної медсестри, «правої руки хірургів», як її ще називали, від Дністра до Волги і Ельби.

Теги: проект "Експонат дня", з кабінету Гітлера

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Інше

ТОВ  "Проттех" пропонує виготовлення мобільних швидкозбірних конструкцій на каркасній металевій основі. Мало того, що це найдешевший спосіб зведення об'ємних приміщень (до 2000 кв. м), це ще і можливість значно економити на електроенергії.
Ми пропонуємо:
Виготовлення конструкцій з металу:
    • Швидко збірні конструкції різноманітного призначення (ангари, склади, автомийки, СТО)      
    •...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.