Перейти на мобільну версію сайту


12.04.2019

ХОТІЛИ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЮ, А ЗНАЙШЛИ ПОСЕЛЕННЯ

розкопкиУ селі Баговиця хотіли збудувати сонячну електростанцію, а виявили стародавнє поселення. Науковці виявили п’ять культурних шарів: трипільська культура, ранній залізний вік (ймовірно ранні скіфи VII-V ст. до н.е.), черняхівська культура ІІІ – І пол. V ст., празько-корчацька культура VI-VII ст. та давньоруський час ХІІ-ХІІІ ст. Поселення виявили 2 квітня в результаті огляду місць, де мають будувати сонячну електростанцію. Досі знайдене поселення не було зафіксоване в літературі.

– Разом з науковцями участь в обстеженні взяли завідувач відділу охорони пам’яток історії та культури у Хмельницькій області Сергій Шпаковський та начальник управління культури ХОДА Ірина Трунова. Вони оглянули поселення частково і прийняли рішення виїхати на обстеження археологічною експедицією К-ПДІМЗ. Було проведеного збір підйомного матеріалу на орному полі та шурфування, що дало змогу з’ясувати стратиграфічну ситуацію на поселенні, – розповів провідний науковий співробітник Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, кандидат історичних наук Ігор Старенький.

Роботи, до яких долучились завідувач сектору «Музей старожитностей» Петро Болтанюк та студент історичного факультету Кам’янець-Подільського національного університету Євгеній Левінзон, носили короткотерміновий характер. Їх мета – визначити межі поселення, фіксація стратиграфічної ситуації та культурно-хронологічної атрибуції поселення.

Ігор Старенький зазначає, що сліди празько-корчацької культури не так часто трапляються в регіоні. Також він подякував співробітнику Інституту археології Андрію Скибі за допомогу в атрибуції матеріалів цієї культури. В одному з шурфів вдалося натрапити на напівземлянку черняхівської культури. 

– Шкода, що поселення пошкоджене вже чорними археологами, адже на поверхні помітні численні ями, – зазначив науковець.


Теги: с.Баговиця, замість електростанції стародавнє поселення

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.