Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Істфакт

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ПІАНІСТ
Сьогодні поговоримо про українського композитора, піаніста та педагога Владислава Зарембу.
Народився Владислав Іванович 27 червня 1833 року в м. Дунаївці.
Дитинство та юність майбутнього композитора й музиканта пройшли на Поділлі, де він поріднився з самобутніми народними подільськими піснями, які, за свідченням сучасників, він чудово виконував під власний акомпанемент.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

МИКОЛА БУРАЧЕК: МАЛЯР З КАМ’ЯНЕЦЬКИМ МИНУЛИМ
Сьогодні мова піде про видатного українського живописця, мистецтвознавця, письменника, який десятиліття прожив у Кам’янці-Подільському, Миколу Бурачека.
Народився Микола 16 березня 1871 року в місті Летичів у сім’ї поштового службовця. 1878 року батька Миколи перевели до губернського Кам’янця-Подільського на посаду поштмейстера.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ АРХІТЕКТОР, ГРАФІК ТА МИСТЕЦТВОЗНАВЕЦЬ
В одній з попередніх публікацій ми писали про батька подільської історії Юхима Сіцінського. Сьогодні мова піде про його відомого сина Володимира Січинського.
Народився Володимир Січинський 24 червня 1894 року у Кам’янці-Подільському в сім’ї відомого історика, археолога, етнографа, краєзнавця, протоієрея Юхима Сіцінського. Знаходячись в еміграції і щоб не зашкодити своєму батькові, що залишився на Батьківщині, Володимир повернув собі прізвище діда і прадіда Січинських.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ЛЕГЕНДА, СПАЛЕНА ЖИВЦЕМ
8 жовтня виповнилась 130 річниця від дня народження Володимира Свідзінського – поета літератури Розстріляного Відродження, творчість і доля якого оповиті легендою і чекають свого розкриття й сьогодні. А загадок на його життєвому шляху чимало.

ЮВІЛЕЙНА З АРХЕОЛОГІЇ
Уже традиційним стало проведення в стінах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника конференції «Археологія і фортифікація України». Цього року 7 жовтня пройшла п’ята ювілейна конференція. На пленарному засіданні з вітальним словом до присутніх звернулися начальник департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради Альона Кузема та директор музею-заповідника Віктор Травінський.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

СОТНИК АРМІЇ УНР
Народився 25 березня 1896 року на Кам’янеччині в родині Григорія Степановича Монкевича та Параски Іллівни Мельник. До 1910 року Борис жив у Кам’янці-Подільському, а пізніше переїхав до дядька в Одесу. Там у 1915 році він закінчив реальну школу, а наступного року – Одеську військову школу.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ПОДІЛЬСЬКИЙ РОБІН ГУД
Народився Устим Якимович 10 березня 1787 року в селі Головчинці Літинського повіту Подільського воєводства в родині кріпака. Устим Кармалюк володів грамотою та достатньо розумівся у російській, польській мовах та в ідиші. Можливо саме через це його в 17 років забрали до двору пана Пігловського.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ СХОДОЗНАВЕЦЬ
Сьогодні мова піде про уродженця міста над Смотричем, єврея Давида Гінцбурга.
Народився Давид Гінцбург у Кам’янці-Подільському у сім’ї одного з найбагатших людей Російської імперії. Отримавши домашню освіту та ґрунтовно вивчивши східні мови під керівництвом Адольфа Нейбауера, Сеніора Закса і Гірша Рабиновича, Давид у 20 років був удостоєний ступеня кандидата Петербурзького університету, прослухавши курси орієнталістів Гюара в Парижі та барона Розена в Петербурзі.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ В’ЯЗЕНЬ
Сьогодні мова піде про відомого українського письменника, який перебував у місті над Смотричем в ув’язненні – Тодося Осьмачку. Народився Тодось Осьмачка 4 травня 1895 на Київщині в родині сільського робітника Степана. Змолоду Осьмачка вчителював у народних школах. Під час Першої світової війни за свою поему «Думи солдата» був відданий під військово-політичний суд Росії.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

КАМ’ЯНЕЦЬКИЙ ХУДОЖНИК ЯН ГРЕЙМ
В одній з попередніх публікацій ми вже писали про відомого кам’янецького фотографа Міхала Грейма. Сьогодні ж звернемо увагу на постать його сина, якому, на превеликий жаль, дуже мало років життя відміряла доля.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

СЕНСАЦІЙНА ЗНАХІДКА АРХЕОЛОГІВ
Археологічні дослідження на території Старого міста, як завжди, продовжують радувати археологів. Остання знахідка – це споруда на території вулиці Татарської, де вдалося зафіксувати дерев’яну будівлю. На цій ділянці під кутом йдуть заглиблені в землю балки, а також вертикальні балки, які є стовповими ямами. На сьогодні в заповненні будівлі виявлені люльки, керамічний матеріал, монети, бронзова шпилька, товарна свинцева пломба та ін.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

РУСЬКА БРАМА: РУКА ДОПОМОГИ ДЛЯ ВІДРОДЖЕННЯ
А чи знаєте ви, завдяки кому сьогодні Руська брама (яка ще десяток років тому була незнайомою не лише для туристів, а й для корінних мешканців Міста Сонця) стала привабливою як унікальна пам’ятка оборонної архітектури для туристів не лише з інших міст, а й із-за кордону?

КАМ’ЯНЕЦЬКІ КОРЕНІ ОЛЬГИ МАК
Майбутня письменниця народилася 20 липня 1913 року в Кам’янці-Подільському в родині урядовця Нила Семеновича Петрова. Коли Ользі виповнилося півроку, родина переїхала Києва, де жили до 1920 року. Воєнне лихоліття змусило переїхати родину до села Вільхівчик поблизу Корсунь-Шевченківський, де протікала річка Рось. Письменниця згадувала, що саме там, у Вільхівчику, вона відчула себе українкою.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ТРИПІЛЬСЬКІ ПАМ’ЯТКИ НА ТЕРИТОРІЇ КАМ’ЯНЦЯ
13 серпня в стінах Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника пройшов круглий стіл «Трипільська культура: історія, дослідження, проблема охорони пам’яток». У його роботі взяли участь 9 доповідачів, зокрема співробітники Інституту археології Едуард Овчинников, Дмитро Чорновол, завідувач відділу археології заповідника «Давній Галич» Тарас Ткачук, директор Борщівського краєзнавчого заповідника Михайло Сохацький, хмельничани Анатолій Трембіцький, Володимир Захар’єв, Сергій Шпаковський і кам’янчани Павло Нечитайло та Ігор Старенький.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

ІВАН ЛУЧИЦЬКИЙ: ІСТОРИК РОДОМ З КАМ’ЯНЦЯ
Сьогодні мова піде при видатного уродженця Кам’янця-Подільського, історика Івана Лучицького. Іван Васильович народився 14 червня 1845 року в місті над Смотричем. Його батько Василь Іванович 1831 року закінчив Волинську духовну семінарію, а 1835 року Київську духовну академію. Пізніше він працював викладачем давніх мов Подільської духовної семінарії, а протягом 1857-1862 рр. – логіку та російську словесність у Кам’янець-Подільській чоловічій гімназії.
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ


Статті 61 — 75 з 165
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ!
НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ! Бувають же капосні люди. До болю капосні. Як не нашкодять комусь – не живуть. От дай їм заклювати когось – і все тут. А вони ж набридають іншим, жити не дають. Усі живуть як люди, а когось капосник перестрів. «І хто ж їх таких вигадав? Та як взагалі земля їх носить? – думаєш не раз. – І користі з них катма. І беруть вони більше, ніж віддають». «Така натура», – чуєш у відповідь не раз, і твій спротив ніби трохи згасає. Проте коли знову зачеплять, то хоч плач...
От клюють вони когось, клюють, ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.