Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2012

Молочна проблема з кислим присмаком

2c4161579309.jpgЯкщо потрібно знайти довгограючу проблему для району, то шукати ї доведеться недовго. На неї цілком реально може претендувати закупівельна ціна на молоко від населення. Проблема, яка була, є і, схоже, ще довго залишатиметься актуальною для селян. Ось і на початку цього тижня «енну» за ліком нараду з молокопереробниками провело керівництво райдержадміністрації.
Зазвичай найголовнішою на таких засіданнях є дискусія навколо ціни, а складає вона нині 2 гривні 30 копійок за літр. Тобто ціна «літня», оскільки не відповідає зимовій дійсності. Традиційно у зимовий період як вартість молочних продуктів, так і закупівельна ціна та молока від населення зростала. Та якщо підвищення кінцевого молочного продукту на прилавках наших магазинів відбулося, то цього аж ніяк не сталося зі сировиною. Жителі сіл почали скаржитися владі, що ціна на молоко сьогодні не відповідає дійсності та реальним витратам. Мовляв, "винні у всьому молокопереробники, які давно між собою розділили ринок і домовилися при цьому за ціну".
Молокопереробники та заготівельники бачать цю проблему та її вирішення під іншим кутом зору. Вони дійсно визнають, що ціни на закупівлю молока від населення тримають на «літньому» рівні, а деякі підприємства навіть пішли на її big_Doyarki_08.jpgзниження. Вдатися до такого кроку змусила банальна неконкурентоспроможність наших підприємств молочної галузі, оскільки сьогодні на ринку молочних продуктів з’явився дешевший, проте, зауважимо, не завжди якісний товар із близького зарубіжжя. Іншими словами, виною низьких цін на закупівлю молока від населення є політика держави в цій сфері. Вони не відчувають, що молокопереробників захищають від неякісної конкуренції.
Також було відзначено, що ця ситуація може вийти з-під контролю, а виправити її буде дуже складно, адже в такому випадку селянам доведеться не що інше, як вдатися до радикального методу - пустити під ніж молочне поголів’я ВРХ. Якщо це станеться, то ми не тільки втратимо селянина, котрий нині може заробити якусь «молочну» гривню, а власного молокопереробника та національну продуктову (молочну) безпеку.
Зрештою, молокопереробники говорили про те, що іншою вагомою причиною стабільності закупівельної ціни на молоко та його зниження є неякісна сировина, яку надають їм селяни. Багато з них молоко просто на просто розводять. Та це, скоріше, зауваження не стільки до селян, скільки, знову ж таки, до переробників молочної продукції. Це їхнє безпосереднє завдання - здійснювати контроль як за якістю сировини, так і за її кількістю. Як наголосила з цього приводу перший заступник голови райдержадміністрації Ніна Фабіянська, лише за таких умов можна усунути проблему в молочній галузі.
Ситуація з молокоперебниками нині справді нагадує патову. Вийти з неї лише завдяки місцевій владі не вдасться. Своє слово у молочній проблемі повинна сказати держава. І чим швидше, тим краще.

Теги: економіка

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.