Перейти на мобільну версію сайту


10.02.2012

Хочеш грітися - вимкни світло

3-elect-uchastka.jpgСибірські морози, які лютують на нашій території вже другий тиждень поспіль, є випробуванням не лише нашої з вами міцності, але й витривалості енергетичної системи області.
Для того, щоб зменшити навантаження на неї, 3 лютого прес-служба ПАТ «Хмельницькобленерго» звернулася до споживачів електроенергії з проханням обмежити електричне навантаження у години максимальних навантажень енергосистеми - з 17.00 до 19.00 щодня, аж до 12 лютого. По можливості бажано в цей час відключати від електромережі електроопалення, бойлери, пральні машини, праски та інші електроприлади. Справа у тому, що через різке зниження температури повітря та дефіцит генеруючих потужностей в об’єднаній енергосистемі України виникає загроза неконтрольованих відключень електричних мереж через автоматичне розвантаження енергосистеми.
Я поцікавилася в начальника міського РЕМу Бориса Чорного тим, чи прислухалися кам’янчани до цього звернення.
- Напевно, що так, - запевнив Борис Володимирович. - Хоча навантаження на електромережу значно збільшилося, але, дякувати Богу, перебоїв з постачанням ще не було. Наші аварійні бригади чергують цілодобово. Можна сказати, що колектив «ремівців» - у повній бойовій готовності.
А от мешканці району чомусь до сьогодні ігнорують прохання енергетиків зментиши навантаження на енергосистему. 1323580765_provod.jpg
- Хоча серйозних аварій на електролініях у районі й не було, відключень автоматики - достатньо, - констатує директор Кам’янець-Подільського РЕМу Георгій Грубі. - За останні декілька днів таке трапилося в селах Жовтневе, Гаврилівці, Руда, Нігин та Оринин.
За словами Георгія Борисовича, замість того, щоб зменшити електичне навантаження, люди почали використовувати електроенергії вдвічі більше. Якщо так піде і надалі, то це може призвести до розбалансування енергосистеми. Тоді бригадам енергетиків, які чергують цілодобово, буде нелегко усунути наслідки аварій, які можуть трапитися.

Руслана МЕЛЬНИК, спеціально для часопису.   

Теги: економіка, РЕМ

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.