Перейти на мобільну версію сайту


03.03.2017

ГАЗОВІ СЮРПРИЗИ УКРАЇНЦЯМ, І НЕ ЛИШЕ

газ2Щороку ми з жахом очікуємо, що нам скаже ціна на ГАЗ, і як ми з цим фінансовим тягарем зможемо впоратися. Дедалі частіше ситуація погіршується. Газові коливання змушують нас все більше й більше затягувати паски. Але цієї весни, напевне, «небожителі» готуються до чогось серйозного і потрібен електорат. 

ГАЗ ПОДЕШЕВШАЄ ДЛЯ ПРОМСЛОВОСТІ
Національний нафтогазовий холдинг «Нафтогаз України» з 1 березня знижує мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 7,2%, як порівнювати з лютим 2017 року – до 8553,6 грн за тис. м куб. із 9214,8 грн за тис. м куб.

Водночас, за даними «Нафтогазу», максимальні ціни на природний газ для промспоживачів з 1 березня будуть знижені на 6,9% – до 9439,2 грн за тис. м куб., як порівнювати з 10141,2 грн. за тис. м куб. у лютому минулого року.

Як зазначили в компанії, цінові пропозиції «Нафтогазу» диференційовані залежно від обсягів закупівлі, умов оплати та стану попередніх розрахунків. Якщо покупець не має заборгованості перед «Нафтогазом» чи купуватиме не менш, як 50 млн кубометрів газу на місяць, то для нього встановлюється мінімальна ціна палива. У всіх інших випадках залишається вища ціна. 

Усі ціни на паливо вказані з урахуванням ПДВ і тарифів на транспортування магістральними та розподільними трубопроводами.

Нагадаємо, з 1 жовтня 2015 року в Україні набув чинності новий закон про ринок природного газу, який позбавив Національну комісію, що здійснює регулювання у сфері енергетики, права на встановлення цін на природний газ для промисловості.

У лютому 2017 р. «Нафтогаз» підвищив мінімальні ціни на природний газ для промислових споживачів на 22% порівняно з січнем 2017 року – до 9214,8 грн за тис. м куб., а також максимальні ціни – на 21%, до 10141,2 за тис. м куб.

ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ЗМІНИТЬСЯ НАРАХУВАННЯ
У березні чекають сюрприз і всі приватні споживачі газу, які отримають нові платіжки. Там вкажуть і калорійність, і кількість кубометрів. На енергетичну цінність «блакитного палива» кам’янецькі споживачі нарікають досить часто, мовляв, вогонь тепер рідко синій, а часто - жовтий чи червоний. Люди скаржаться на якість природнього газу, тому, за їхніми словами, його більше й використовується.

Чи відповідає якість газу нормам, у Хмельницькій області взялися перевіряти в «Хмельницькгаззбуті». Перевірити калорійність в помешканнях неможливо. Отже, можна дізнатися якісні характеристики лише на газорозподільчих пунктах.

Перша труба, що заходить в область - магістральний газопровід ПАТ «Укртрансгаз». Далі - два розподільні транзитні газогони того ж ПАТ. Аби зрозуміти, де ж «бодяжать» газ і на якому етапі втрачається теплота згорання, фахівці побували і там, і там. Газівники чи не хором говорять про абсурдність людської версії про розбавлення газу.

- У газотранспортній системі газ постійно рухається в одному напрямку та під певним тиском, тому втрутитися в цей процес просто неможливо та навіть небезпечно, адже це може призвести до аварії чи вибуху, - наголошує технічний директор «Хмельницькгаз» Олександр Лоб.

«Ревізія» на «головній» обласній трубі у Красилові та ГРП в Летичівському районі принесла цілком очікувані результати. 1,5 години - і дані хіміко-аналітичної лабораторії, в яких зазначена кількість та якість всіх компонентів газу, досліджених хроматогрофом, готові. Калорійність усіх трьох зразків перевищує норми державних стандартів. На магістральному газопроводі - 8204 ккал/м куб. Такий же показник у Летичівському районі. А у сусідньому - Деражнянському - 8145 ккал/м куб.

В усіх випадках якість природного газу в середньому на 7-8% перевищує вимогу державного стандарту. Державні норми України, прийняті ще за радянських часів, «не дотягують» до європейських вимог якості. У західних сусідів нормальною вважають калорійність від 9800 до 13000 ккал/м куб.

Усім відомо, що однією «трубою» йде газ українцям і європейцям. Отже, на слушне питання, чому різниться теплоємність газу, газівникам довелося знаходити пояснення. Вони посилалися на системи очистки, через які проходить газ перед тим, як потрапити до споживача. Звичайно, не вдалося їм пояснити, чому ціну палива підтягують до європейської, а от якістю люди мають задовільнитися нижчою.

Як так виходить, що при, здавалося б, хорошій теплоємності газу чайник закипає довше, а полум'я має нехарактерне забарвлення? За словами фахівців газових служб, це недогляд самих споживачів. Насамперед – старі, давно нечищені плити. Виявляється, їх, як і котли, треба щороку продувати. Таку послугу надають у газконторах безкоштовно. Наступний нюанс – імпортна побутова техніка, яка на «нашу» калорійність газу не розрахована, отже, знову втрати. І найбанальніша причина - невідчинена кватирка біля плити: дається взнаки відсутність необхідної кількості кисню в повітрі, який так необхідний для процесу горіння. Так аргументують збільшення кількості кубометрів газу споживачами представники «Хмельницькгаззбуту».

газ- Нарікання споживачів на погану якість газу найчастіше пов'язані зі зміною його кольору під час горіння, що насправді свідчить про його неповне згорання. У цьому випадку потрібно провести технічне обслуговування газового приладу або забезпечити в приміщенні доступ достатньої кількості повітря, - запевняє Олександр Лоб.

До слова, будь-який споживач може замовити таке лаболаторне дослідження теплоємності газу. В Україні є близько чотирьох десятків фірм, окрім самого «Укртрансгазу», які це роблять. Але так чи інакше, він є власником цих «контор». Та й, до прикладу, в Красилові регулярно роблять такий аналіз, і за останній рік не було жодного дня, коли б якість була незадовільною.

Такий аналіз коштує від 5 до 10 тисяч гривень і, якщо «газ в нормі», то сплатить за цю послугу сам споживач.

Тепер про квитанції на оплату. Незабаром, ніби як з просвітницькою метою, споживачам у «платіжки» вписуватимуть і теплотворну здатність газу, тобто його калорійність одразу в трьох одиницях енергії - кіловатах, гігокалоріях і мегаджоулях. Обіцяють, що зовсім скоро українці сплачуватимуть не за використані кубометри, а за калорійність. Кажуть, якщо енергії в блакитному паливі буде менше від держстандарту, то відповідно й вартість буде нижчою. Та чи буде введенний якийсь коефіцієнт і чи не потягне це збільшення ціни, на тих самих 7-8%, відповіді поки немає.

Цілком ймовірно, що незабаром ціна газу мінятиметься ледве не щомісяця, залежно від його теплоємності. А з березня, коли прийдуть «розширені» платіжки, просто починається планова підготовка до нововведень.

За словами комерційного директора ПАТ «Хмельницькгаз» Віталія Рейди, Нацкомісія, що регулює сфери енергетики та компослуг, своєю цьогорічною постановою зобов'язала газорозподільні компанії вказувати в платіжках розмір середньозваженої вищої теплоти згоряння за розрахунковий період, а також обсяг енергії спожитого газу за трьома одиницями виміру: кіловатами (кВт/год), гігакалоріями (Гкал) та мегаджоулями (МДж/м куб). Окрім нових платіжок, обіцяють і ввести цьогоріч нових «гравців» на ринок, позбавивши «Укртрансгаз» монополії.

ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ ЗМІНИЛИСЯ ТАРИФИ
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, внесла чергові зміни до тарифів на теплову енергію та гаряче водопостачання. Цього разу вони торкнулися лише плати за послуги для промисловців та інших суб’єктів підприємницької діяльності (за винятком бюджетних установ та релігійних організацій).

Відповідно до постанови НКРЕКП №151, що була ухвалена 1 лютого 2017 р., тариф на теплову енергію для потреб підприємців становитиме 1806,20 грн/Гкал. Вартість гарячого водопостачання для них підвищилася до 95,33 грн/грн.

Також піднімуться ціни та тарифи на електроенергію, квартплату та технічне обслуговування.

газ1- Відповідно до рішення виконавчого комітету від 09 лютого 2017 року №150 «Про встановлення скорегованого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», з 1 березня 2017 року підвищуються тарифи на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій по кожному класу будинків, - говорить заступник начальника відділу соціальних гарантій, компенсацій та у справах сім’ї департаменту соцзахиссту населення Анна Медведик, - а також на обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення для населення ДП «Тепловода» КП «Міськтепловодоенергія».

Також з 1 березня 2017 року передбачено підняття цін на електроенергію. Відповідно до вищезазначених змін, будуть здійснюватися перерахунки субсидії у зв’язку зі зміною цін і тарифів, у межах встановленого терміну її призначення, без звернення громадян та зі збереженням розміру обов’язкової частки платежу, при цьому різниця по збільшенню покривається за рахунок субсидії, а не за рахунок громадян. 

Отже, якщо минулого року за кіловат електроенергії до 100 платили 0,714 грн, за понад – 1,29 грн, то цього року, відповідно 90 коп. та 1,68 грн.

Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснюватиметься відповідно до класів будинків. Тариф квартплати за 1 м кв. становить для 2 класу – 1,526 грн, для 3 класу – 1,246 грн, для 4 класу – 1,116 грн, для 5 класу – 0,996 грн, для 6 класу – 0,866 грн. За обслуговування та ремонт ліфтів – 0,38 грн.

За вивезення та утилізацію ТПВ усі класи будинків платитимуть 0,344 грн. А бюджетні організації – 30,26 грн, інші суб’єкти підприємницької діяльності (крім бюджетних та житлових організацій) – 39,40 грн, приватний сектор – 27,98 грн.

Обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових інженерних мереж тепло-водопостачання та водовідведення для населення становитиме 0,4695 грн; холодне водопостачання та водовідведення з 1 кв. м - 0,1864 грн, теплопостачання – 0,1727 грн, гаряча вода – 0,1104 грн.

P.S. Якщо, незабаром, медики почнуть вимірювати у нас об’єм легенів, то не думайте, що вони дбають про наше здоров’я, це просто збиратиметься інформація для подальшого визначення, скільки ми будемо платити за спожите повітря.

Теги: газ, тарифи, ціни

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.