Перейти на мобільну версію сайту


11.07.2014

ДЛЯ КОГО ВІЙНА РІДНА МАТІР?

Більше 10 тисяч гривень сьогодні коштує амуніція для одного військового, і це далеко не межа.
Кому вигідна війна, що й досі триває на сході держави, і хто на ній заробляє, цього тижня дізнавався «КлюЧ».

Аби укомплектувати одного вояка, знадобиться чимало речей. І вони, як то кажуть, вимірюються не тільки тим, що на людині одягнено, а й тим, що знадобиться під час бойових дій.
Те, що українська армія дійшла до ручки, точніше її за довгі роки довели до такого стану, годі й говорити. Чи повинні сьогодні українці, задушені податками, різними поборами, без нормального працевлаштування, віддавати останні копійки на армію? Звичайно, ні. Але якщо у тому війську перебуває чоловік, брат, син, товариш - хіба вистачить совісті економити на життях рідних?
Саме на цьому і грають любителі нажитися на чужій біді, адже для кого війна, а для когось і мати рідна.
Комплект військового українського, американського, ліванського чи будь-якого іншого практично однаковий. Єдине, чим вони відрізняються - ціною та якістю.

ОДИН ВОЇН - 10 ТИСЯЧ
Серед багажу військового нині в обов’язковому порядку мають бути: труси, майка, камуфляж, берці, кепка, ремінь, фляга, казанок, польова сумка, розпізнавальні знаки (шеврон, погони тощо), бронежилет, каска, розгрузочний жилет, тактичні рукавиці та окуляри, наколінники, налокітники, рація та речовий мішок, в якому можна зберігати ще окремі речі, не включені до нинішнього Army-money-ukr-bl.jpgпереліку.
Ціна на певні види товарів є стабільною впродовж багатьох років, а от окремі з них не оминуло спекулянтське око.
Якщо перевести вищезгаданий комплект у гривневий еквівалент, отримаємо наступний результат: труси - 20 грн, майка - 40 грн, камуфляж - 200-500 грн, берці - 350-600 грн, кепка - 30 грн, ремінь - 50 грн, фляга - 60 грн, казанок - 80 грн, польова сумка - 80-100 грн, розпізнавальні знаки - від 50 грн, бронижелет 4 ступеня захисту - 5000 грн, каска - 2500 грн, розгрузочний жилет - 350 грн, тактичні рукавиці - від 200 грн, тактичні окуляри - від 100 грн, наколінники і налокітники - 200-300 грн, рація - від 700 грн, речовий мішок - 70-80 грн. За приблизними підрахунками один боєць за нинішніми цінами обійдеться в понад 10 тисяч грн.

У ДЕРЖАВИ СВОЇ ПРІОРІТЕТИ
За два місяці роботи гарячої лінії підтримки української армії за номером 565 громадяни своїми дзвінками і SMS-повідомленнями зібрали 124,7 млн грн!
Як повідомляли в Міноборони, основна частина зібраних коштів (108,2 млн грн) буде спрямована на забезпечення побутових потреб військовослужбовців (постільна білизна, спальні мішки, обмундирування, взуття), а також на засоби зв'язку і захисні каски.
Жодних інших засобів захисту або озброєння у списку, наданому Міністерством оборони, не зазначається, хоча відсутність у ньому бронежилетів та оптики дивує багатьох експертів. У Міноборони пояснили, що гроші фонду «565» не призначалися для придбання озброєння, їх планувалося витратити на матеріально-технічне і медичне забезпечення армії.
Проте, якщо підрахувати, скільки і якого озброєння та засобів захисту можна було б придбати на зібрані гроші, якби їх призначення було іншим, то в середньому виходить, що на цю суму можна забезпечити основними предметами екіпіровки більше 13 тисяч солдатів, або ж майже 20 батальйонів.

ЗА «БРОНІКОМ» - У ПОЛЬЩУ
Ніби незначний факт, але він став поштовхом для майбутньої спекуляції на людському горі. Як повідомляють новинарні сайти, 23 травня близько 100 жителів міста Лева перетнули українсько-польський кордон, щоб перевезти в Україну бронежилети і каски для військових. Чому до транспортування було залучено стількох осіб одночасно? Тому що польське законодавство не дозволяє перевозити такий товар у великій кількості, а тільки в одиничному екземплярі для самозахисту. Отож, українці приїзали в Польщу, одягнули каски й бронежилети і з тим поїхали додому. Аби зрозуміти, для чого такі ризики, варто вказати ціну, за яку була придбана військова амуніція в Польщі. Приміром, бронежилет купували за 180 євро, що приблизно відповідає 2800 грн (порівнюючи із 5 тис. грн, на які орієнтуються люди при купівлі такого захисту, різниця відчутна і вона йде комусь у кишеню). Якщо знати місця, можна купити і б/у бронежилети з Німеччини, вартість якого за штуку знаходиться в межах 150 євро, або 2400 грн (Після виводу німецьких військ з Афганістану військова амуніція, яку вони використовували, довгий час залишалася на складах. Можливо, цим пояснюється той факт, що в пресі з’являлись історії про браковані «броніки» - прим.Ред.).
Кевларовську каску в Польщі можна придбати за 60 євро, або за 960 грн.
Витрати при такому комівояжерстві вважай незначні - у межах 150 грн за поїздку + 35 євро на місяць шопінг-віза. Наприклад, у Львові давно діє спеціальний автобусний тур до Жешува. Ним возять на шопінг-тур до польського торгово-розважального центру «Міленіум-Холл». Вартість поїздки 150 грн. Українці, котрі приїжджають у Польщу, скуповуються по повній, та ще й польські митники повертають гроші за податок на додану вартість польськими злотими у вигляді 20% від вартості. Оформляють за 10 хв. До Львова автобус прибуває за 3 години...

БІЗНЕС-«МІЛІТАРІ»
Наприкінці червня польскі прикордонники зупинили кілька українських автівок з військовою амуніцією. У відповідь «нарвалися» на страйк, мовляв, у нас йде війна і через ваші дії сотні солдат залишаться без засобів захисту. Чому поляки майже через місяць помітили підприємливих українців?
Наприкінці того ж таки червня з’явилась інформація, що державна служба з надзвичайних ситуацій України замовила бронежилети і каски в польського холдинга Polski Holding Obronny (PHO). Хоч інформація підвердилась із обох боків, але ні сума замовлення, ні тим паче вартість за одиницю не озвучується. Щоправда, тепер поляки говорять про ціну за один бронижелет у розмірі від 600 до 1500 євро, мовляв, їх пошиють на замовлення, а це заледве не ручна робота...
І поки бізнес з позначкою «мілітарі» набирає обертів, прості українці продовжують одягати земляків.
У соцмережах волонтери защораз викладають звіти, в яких вказують, на що йдуть благодійні внески, отримані для українських військових. Останні мають бронежилети, масксітки, котелки, паяльні лампи, зварювальний апарат, болгарку, круги обрізні, приціли, рації, тепловізори, ліки, навіть сухпайки. Читаючи такі й подібні довжелезні списки, розумієш, що армія не тільки гола й боса, а ще й у вінку. Вона перебуває в затяжній комі, яку державні мужі вперто не хочуть помічати, роблячи хворому післяопераційні перев’язки. Адже доки одні будуть одягати, інші завжди будуть «взувати»...

Теги: амуніція військових, вартість обмундирування, військові, бронежилети, АТО

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.