Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Економіка

РИНОК ЗЕМЛІ: МІЖНАРОДНИЙ ДОСВІД
Не покидає наших урядовців бажання продати останню цінність українського народу, його надбання, державний скарб – землю, наші українські, на весь світ знані чорноземи. Не встигли експерти та політологи оговтатися від запропонованого законопроекту «Про обіг сільськогосподарських земель», як усюди почали кричати про нові, не менш приголомшливі закони, якими народні обранці таки бажають запустити ринок землі в Україні, прикриваючись вимогами МВФ. 

«КУСАНОНЕ» ДЛЯ КАМ’ЯНЦЯ
Заклади міського управління освіти і науки стали переможцями конкурсу грантової допомоги від Посольства Японії в Україні «Кусаноне».
У результаті місто отримає фінансування для капітального ремонту фасаду з утепленням в ДНЗ №2 та капітального ремонту даху, фасаду та системи водовідведення і каналізації в ДНЗ №15.

ВКЛАДЕМО 600 ТИСЯЧ, ОТРИМАЄМО 20 МІЛЬЙОНІВ
На черговому засіданні виконкому було розглянуто 51 питання.
Як завжди, мова йшла про надання матеріальної допомоги та допомоги на поховання. Пройшло затвердження Статуту комунального підприємства «Міськтепловоденергія» в новій редакції, яке зумовлене поповненням статутного капіталу КП на проектно-кошторисну документацію щодо залучення додаткових коштів з Держбюджету в 20 млн грн - на прокладання теплових трас у місті. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ГОЛОДНИЙ» РІК СКАСОВУЄТЬСЯ
Потрохи з українських полів починає злазити сніг, мороз відпускає, а зима передає свої права прекрасній весні. Разом зі снігом в українських аграріїв пропадає і спокій, адже ще трохи і від нього не залишиться й сліду, бо розпочнеться нова пора в житті кожного фермера - весняна посівна кампанія 2017 року. Сотні одиниць сільськогосподарської техніки вийдуть у поля, тисячі людей знову будуть залучені до роботи, тонни добрив та насіння будуть «закопуватися» в грунт, а з ними - мільйони гривень, що автоматично витрачатимуться на все це. 

БІЗНЕС НА СЕЛІ: ЗЕМЛЯ ТА/ЧИ ВОЛЯ?
Сьогодні Україна – єдина демократична країна у світі, де землевласники не мають права розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Вони не можуть віддати це майно під заставу та отримати фінансування для фермерської чи будь-якої іншої діяльності. Вони не мають права продати свій пай та вкласти гроші в іншу справу чи актив, навіть не можуть обмінятися з кимось ділянками, якщо їм потрібно переїхати до іншої частини країни. Землі, про які йде мова, належать селянам, які спромоглися приватизувати їх на початку 90-их – про земельні частки (паї), які на сьогодні громадяни України можуть лише здати в оренду або ж обробляти самостійно.

АКЦИЗ НА ПАЛЬНЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
8 лютого 2017 р. Уряд ухвалив Порядок зарахування акцизного податку з пального до місцевих бюджетів, який розроблений Міністерством фінансів України.
У 2016 році при плануванні бюджету на 2017 рік було скасовано податок з роздрібного продажу палива в розмірі 5%, який сплачувався до місцевих бюджетів. Причиною була тінізація роздрібного продажу палива, що спричиняло недонадходження до місцевих бюджетів. Мінфін розробив ефективну модель, за якої 13,44% акцизного податку з виробленого і ввезеного пального буде сплачуватись до місцевих бюджетів.

КОМУ ШМАТОК ТОРТА «ЗЕМЛЯ»?
Все, як у справжнього торта, такого фірмового та смачного, а ще - чудово розрекламованого, що дійсно хочеться відкусити й собі той шматочок. Три «коржі» – держава, пайовики, фінансові гравці, а поміж ними, такий непередбачуваний «крем», який відіграє досить важливе значення для цього смаколика – бізнес. Здавалося б, усе зрозуміло: полюбляєш солоденьке – вперед! Береш свої кровно зароблені і купуєш шматок, який подобається тобі найбільше. Обмежуєш себе у солодкому? Тоді чекай свята, там і поласуєш. Якщо ж ти діабетик, то тільки спостерігай. 

ПРО ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ УЧАСНИКІВ АТО
Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено право на призначення дострокової пенсії за віком військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також тим, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку.

КОГО ПЕРЕВІРИТЬ ДЕРЖПРАЦІ У 2017 РОЦІ?
Держпраці оприлюднила плани проведення планових перевірок госпсуб'єктів на 2017 рік практично для всіх областей.
Зростання розміру мінімальної зарплати, розширення кола контролерів щодо законодавства з праці та активізація їхньої взаємодії між собою, введення астрономічних штрафів за недопущення інспекторів з праці до перевірки зробили тему перевірок від Держпраці дуже популярною.

ПОВЗУТЬ ВГОРУ. ПОВІЛЬНО, АЛЕ ВПЕВНЕНО
Щодня ціни на ринках і в магазинах повільно, але впевнено повзуть догори. Різкого здорожчення, як раніше, не спостерігається, натомість воно стало щоденним. Напевне, так легше не помітити, як твій гаманець щодня стає худішим. На 10-15% і більше зросли ціни насамперед на молокопродукти - тверді сири, сир, молоко. Сильно здорожчали імпортні фрукти, підскочили ціни на ковбасу і м’ясо.
У лютому варто очікувати на інфляцію, більш як на 1%.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФРУКТОВИЙ БІЗНЕС. ПОРАДИ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ
Ще на початку XX століття видатний вітчизняний садівник Лев Симиренко називав унікальні ґрунтово-кліматичні умови України ідеальними для вирощування фруктових дерев (44% території країни займають чорноземи). Фруктовий бізнес більше не вимагає очікування прибутку 5-7 років. Сучасне вирощування фруктів включає використання інтенсивних технологій при посадці й догляді за фруктовими садами, які дозволяють на невеликих площах (2-10 га) отримувати значну кількість плодів (у середньому 45 т яблук/груш з 1 га), а нові сорти будуть давати вам урожай уже наступного року.

АКТУАЛЬНЕ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА – ЧАСТИНА IІI
Для українських аграріїв 2017 рік однозначно буде складнішим, ніж теперішній. Причина – з’явилися нові правила гри для бізнесу, до яких потрібно пристосовуватися. Але якими будуть ці правила – питання й досі не вирішене. Наразі зрозуміло одне – зміни є, правила також, їх потрібно зрозуміти, вивчити та навчитися за ними працювати.
Ми продовжуємо аналізувати зміни до податкового законодавства, щодо аграрного сектору країни та говорити про всі неприємності, які чекають на українських аграріїв у новому році. 

РІК «ЗБИРАННЯ КАМІННЯ» БУВ ПЛІДНИМ
Контрольно-ревізійна служба за час існування зазнала чи не найбільше реформувань. Минулого року, після чергової реорганізації, вона змінила назву і стала Державною аудиторською службою. Відповідно до постанови Кабміну, були утворені територіальні органи Держаудслужби (Офіси), до складу яких увійшли відповідні управління.  У нашій області на базі Держфінінспекції було створено управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, яке входить до складу Західного офісу Держаудитслужби, розташованого в м.Львів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІДПРИЄМЦІ МІСТА ВИЗНАЧАЛИСЯ, ЯК ПРАЦЮВАТИ В 2017 РОЦІ
У зв’язку з набранням чинності внесених змін до деяких законодавчих актів України, з метою забезпечення дотримання чинного законодавства суб’єктами підприємницької діяльності на території міста, за дорученням міського голови М.Сімашкевича департаментом економіки та розвитку інфраструктури міста організовано 24 січня 2017 року спільну нараду представників органів виконавчої влади та суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності щодо можливих питань по застосуванню зазначеного законодавства. 

ЗАРПЛАТА - МІНІМАЛЬНА, ШТРАФИ - МАКСИМАЛЬНІ
Найбільш обговорювані теми початку 2017 року - мінімальна заробітна плата та штрафи у випадку її невиплати. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено з 1 січня 2017 р. мінімальну заробітну плату в місячному розмірі 3200 грн. Натомість мінімальна тарифна ставка встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (з 1 січня 2017 р. – 1600 грн). Що робити, якщо ромір оплати праці не дотягує до встановленої мінімалки та які штрафні санкції чекають на роботодавців?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА


Статті 46 — 60 з 681
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець Всі

На жаль, сталася помилка при авторизації на сервісі ВКонтакте.

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Квартиру (2-кімнатну)

Продам 2-к квартиру / роздільні / 52/31 = 18 + 13/7 р-н Пархоменко / Епіцентр
Зручне планування (сорочечка) у дворі дитячий майданчик,, лічильники на холодну і гарячу воду, бойлер, балкон виходить у двір, засклений, поруч продуктові магазини, "Епіцентр"


 

ЗАГАНЯЮТЬ ПІД ПЛІНТУС
ЗАГАНЯЮТЬ ПІД ПЛІНТУС Ми дякуємо року минулому за уроки, які він нам дав, людей, з якими нас познайомив чи об’єднав. Сподіваюся, що рік 2018 буде скупішим на проблеми та щедрішим на приємні новини, цікаві пропозиції, нові перемоги, щастя, любов і всілякі блага. Але на що сподіватися українцям у новому році і що він нам приніс?
Підвищення мінімальної заробітної плати мало би порадувати всіх. Та що цей щедрий подарунок від Уряду нам дасть?
Бюджетній сфері принесе добробут, проте куди він зажене підприємця? Для того,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.