Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Економіка

ПОСАДА ОДНА, ДОХОДИ РІЗНІ-2
У часописі «КлюЧ» від 07 квітня 2017 р. (№13 (268) ми писали про доходи голів місцевого самоврядування району. У попередньому числі газети наші читачі мали змогу ознайомитися зі статками 16 з 32 очільників селищної і сільських громад. Зокрема, декларації про доходи за 2016 рік до 1 квітня 2017 року оприлюднили на сайті НАЗК голови Гуменецької, Колибаївської, Китайгородської, Староушицької, Врублівецької, Гринчуцької, Довжоцької, Жванецької, Завальської, Зіньківської, Кадиєвецької, Кам’янської, Кульчиєвецької, Ластовецької, Орининської, Підпилип’янської сільських рад. Цього випуску пропонуємо ознайомитись із доходами за 2016 рік решти очільників громад району.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГРЕЧКА: ВСТИГНУТИ ВСЕ
 Ще декілька днів і завершиться один із найвідповідальніших етапів для сільгоспвиробників країни – посівна кампанія 2017 року. Більша частина українських аграріїв вже відсіялася та знаходиться на етапі підготовки або вибору сільгосптехніки для збирання ранніх зернових. Інша частина фермерів розпочала другий етапу догляд за посівами. Хоча є й такі, що звикли ризикувати та мають жагу до складнощів. До них відносяться фермери, що полюбляють сіяти гречку. Саме так! Адже це одна з найвибагливіших сільськогосподарських культур. Культура, якій треба догоджати, наче тій вибагливій жінці...

«ХРІНОВИЙ» БІЗНЕС
Обговорюючи сільське господарство сьогодення, мимоволі розумієш, що чуєш винятково про посіви, врожаї, техніку для зернових, бобових та олійних культур. У всіх на слуху зерно пшениці, соя, соняшник. Але ж всі ми розуміємо, що їмо хліб, до прикладу, з добавками цукатів, горіхів, булочки з джемами та повидлом, навіть усіма улюблену домашню ковбаску чи просто шматок м’яса полюбляємо з хроном чи гірчицею, йогурти - з ягодами та фруктами, салати з руколи та базиліку. Цей список можна продовжувати ще довго, але річ у тім, що всі ці продукти та добавки також виготовлені з сировини, що вирощується в сільському господарстві.

МІЗЕР, АЛЕ ПІДВИЩИЛИ
З першого травня зріс прожитковий мінімум. Услід за ним автоматично побільшали розміри всіх державних виплат.
Для працездатних осіб мінімум підвищився на 80 грн, для осіб, які втратили працездатність - на 65 грн.
Що ці цифри означають для населення?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

МЕХАНІЗМ ОТРИМАННЯ, ОБЛІК ТА ЗВІТНІСТЬ БЮДЖЕТНОЇ ДОТАЦІЇ
Минулого тижня ми розпочали обговорення однієї з головних тем аграрного сектору сьогодення, звичайно, крім посівної кампанії, а саме - отримання бюджетної дотації, так званої державної підтримки, обіцяної владою на початку поточного року. Кажуть, що в квітні цього року деякі сільгоспвиробники вже спромоглися потрапити у список «щасливчиків», які отримали обіцяні гроші, правда, наразі переліку їх так ніхто й не побачив. Проте, незважаючи на це, сьогодні продовжимо обговорювати механізм отримання державної підтримки, а точніше, з’ясуємо, як практично здійснюється розрахунок дотацій, як його правильно облікувати та відобразити у звітності у разі отримання.

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СУБ’ЄКТІВ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
сфери побутового обслуговування міста, які будуть надавати безоплатні послуги ветеранам з нагоди 72-ої річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. На виконання розпорядження міського голови М. Сімашкевича по реалізації заходів з підготовки і відзначення 72-ої річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Департаментом економіки та розвитку інфраструктури міста проведено організаційну роботу з суб’єктами господарської діяльності сфери послуг стосовно безоплатного обслуговування учасників Другої світової війни в низці закладів побутового обслуговування міста та розміщено відповідні оголошення.

ГРОШІ Є – ДОТАЦІЇ БУДУТЬ!
Саме з такими словами виступив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий перед представниками аграрного сектору країни, які ще в березні здійняли галас, мовляв, де обіцяні державою гроші й коли вони будуть? Та й справді, з початку 2017 року для агросектору країни стартував новий податковий етап та нові правила ведення бізнесу, де фермерів повністю позбавили поверненого ПДВ, змусили сплачувати вдвічі більше податків, а натомість пообіцяли підтримувати дотаційно. Правда, минуло майже 4 місяці поточного року, а коштів так ніхто й не бачив. 

СУЧАСНА ТЕХНІКА ТА ТЕХНОЛОГІЇ
Третина всіх виробничих витрат аграріїв при роботі сільгосппідприємств припадає на операції обробітку ґрунту й посів. Саме від застосування правильної сучасної високопродуктивної техніки залежить кінцевий результат. Можна закладати десятки тисяч гривень у гектар посівів, використовувати сучасні препарати догляду, висококласний посівний матеріал, а при використанні застарілої сільгосптехніки втратити половину врожаю. Тому сьогодні ми поговоримо про сучасні сільськогосподарські агрегати та комплектуючі до них, які допомагають фермерам, навіть у скрутних погодних умовах, збирати з полів до останньої зернинки.

ЕКСКЛЮЗИВ ВІДВОЙОВУЄ ЗЕМЛІ: НІШЕВІ КУЛЬТУРИ
Ажіотаж навколо «дерибану» української землі не сходить зі шпальт аграрних видань. Сьогодні лише лінивий не обговорює продаж наших чорноземів та реформу, яка до цього підштовхує. Та, якщо в цій темі остаточна крапка за нардепами, бо лише після їхнього голосування будемо знати, чи маємо право на всі 100% розпоряджатися власними землями, то у «війну» за посівні площі «грають» ще й сільськогосподарські культури. І коли в першому випадку все залежить від людського бажання, то в другому, цей вибір складає 30%, адже саме попит та цінова пропозиція диктують аграріям, що сіяти в прийдешньому році.

НА ВЕЛИКДЕНЬ ІЗ ПАСКОЮ, ГРІШМИ ТА ВАЛЕР’ЯНОЮ
Незабаром християни відзначатимуть найвеличніше свято – Воскресіння Христове, більше знане як Великдень або Пасха. Цьогоріч це свято подвійне, адже православні та католики христосуватимуться в один день. І поки одні старанно готуються до святкування та продумують вміст великоднього кошика і меню святкового столу з розрахунку на зароблені кровні, інші, не менш старанно, готуються до наповнення кишень за рахунок свята, адже, судячи з традиційного стрімкого передсвяткового зростання цін на продукти, витрати на святкування також будуть подвійними.

ПОСАДА ОДНА, ДОХОДИ РІЗНІ
Цьогоріч до оприлюднення електронних декларацій долучилися ще 700 тисяч чиновників різних рівнів, у тому числі депутати місцевих рад, селищні та сільські голови. Спроби зареєструватися на сайті НАЗК, отримати ключі доступу та подати декларацію спричинили справжнісінький березневий ажіотаж. Доходило до того, що декларанти наводили будильник, аби спробувати зареєструватися в нічний час, сподіваючись, що сервери не будуть настільки перевантаженими, адже штрафи за невчасне чи неподання електронної декларації значні.

Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

АГРОСТРАХУВАНЯ – ВИГОДА ДЛЯ СІЛЬГОСПКУЛЬТУР ЧИ БІЗНЕСУ?
У всьому світі аграрне страхування є важливою ланкою в інфраструктурі фінансування виробників сільськогосподарської продукції. В Україні воно поки що залишається мало затребуваним. І це при тому, що вітчизняний АПК демонструє стійкі темпи зростання обсягів виробництва та збільшення експорту аграрної продукції. Між тим, на думку одного з експертів ринку, страхового брокера EUROP Insurance Brokers Седрика Германна, без агрострахування галузь, схильна до впливу зовнішніх факторів, не зможе розвиватися стабільно та гарантовано. 

СІМ РАЗІВ ПЕРЕВІР, ОДИН - ЗАДЕКЛАРУЙ
Найбільший успіх України в 2016 році - це, безперечно, електронне декларування, за яким свої доходи оприлюднили не лише народні депутати, а й чиновники різних рівнів.
До минулорічних 100 тисяч декларантів у 2017 році приєднається ще понад 700 тисяч нових. Перелік осіб, які зобов’язані на загал оприлюднити свої статки, значно розширився. Та чи всі справляються із цим нелегким завданням? Ми спробували дізнатися, наскільки емоційним стало цьогоріч е-декларування і хто потрапив у цей «зашморг».
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПРАВИЛЬНЕ НАСІННЯ, ГАРНИЙ УРОЖАЙ
Навесні істотно пожвавлюється реалізація насіння овочевих культур на ринках та спеціалізованих магазинах області. Дачний сезон зазвичай починається із закупівлі насіння. А от як правильно його купувати, знають не всі. І часто невдачі від «малого врожаю» пов’язані з поганою якістю посівного матеріалу. Як визначити якість і зорієнтуватись у великій кількості барвистих пакетиків з насінням овочевих культур?
При підвищеному попиті в покупців зростає ризик купити некондиційне (таке, що за своїми якісними показниками не відповідає вимогам нормативних документів) насіння.

КП «МІСЬКТЕПЛОВОДЕНЕРГІЯ» ПРОДОВЖУЄ ДІЛИТИСЯ ДОСВІДОМ
Накопичуючи досвід втілення проектів із заміщення газу твердими видами палива, Кам’янець-Подільський не втрачає нагоди ним поділитися. Минулого тижня він став показовим для учасників одразу двох масштабних заходів у сфері альтернативної енергетики. 16 березня про шлях до енергетичної незалежності в місті генеральний директор КП «Міськтепловоденергія» Валерій Гордійчук розповідав під час практичної конференції в рамках «Тижня альтернативної енергетики» («Alternative Energy Week»), що проходила в Києві.


Статті 31 — 45 з 688
Початок | Поперед. | 1 2 3 4 5 | Наст. | Кінець Всі

На жаль, сталася помилка при авторизації на сервісі ВКонтакте.

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють акції


 

ХОЧ НЕ ВМИРАЙ!
ХОЧ НЕ ВМИРАЙ! Досить того, що наша висока влада отруює життя нам, живим, придумуючи нові закони, тарифи, заганяючи нас із вами у глухий кут, з якого багато хто не може вибратися і просто хоче піти на той світ, аби припинилися його муки, то тепер вона добралася і до мертвих, щоб на той світ пройти не лише через суд Божий, але й через звичайний.
Хоча мертвим байдуже, вони собі померли та й усе. А що ж робити живим з 15 березня?Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.