Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Економіка

ВКЛАДЕМО 600 ТИСЯЧ, ОТРИМАЄМО 20 МІЛЬЙОНІВ
На черговому засіданні виконкому було розглянуто 51 питання.
Як завжди, мова йшла про надання матеріальної допомоги та допомоги на поховання. Пройшло затвердження Статуту комунального підприємства «Міськтепловоденергія» в новій редакції, яке зумовлене поповненням статутного капіталу КП на проектно-кошторисну документацію щодо залучення додаткових коштів з Держбюджету в 20 млн грн - на прокладання теплових трас у місті. 
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

«ГОЛОДНИЙ» РІК СКАСОВУЄТЬСЯ
Потрохи з українських полів починає злазити сніг, мороз відпускає, а зима передає свої права прекрасній весні. Разом зі снігом в українських аграріїв пропадає і спокій, адже ще трохи і від нього не залишиться й сліду, бо розпочнеться нова пора в житті кожного фермера - весняна посівна кампанія 2017 року. Сотні одиниць сільськогосподарської техніки вийдуть у поля, тисячі людей знову будуть залучені до роботи, тонни добрив та насіння будуть «закопуватися» в грунт, а з ними - мільйони гривень, що автоматично витрачатимуться на все це. 

БІЗНЕС НА СЕЛІ: ЗЕМЛЯ ТА/ЧИ ВОЛЯ?
Сьогодні Україна – єдина демократична країна у світі, де землевласники не мають права розпоряджатися своїм майном на власний розсуд. Вони не можуть віддати це майно під заставу та отримати фінансування для фермерської чи будь-якої іншої діяльності. Вони не мають права продати свій пай та вкласти гроші в іншу справу чи актив, навіть не можуть обмінятися з кимось ділянками, якщо їм потрібно переїхати до іншої частини країни. Землі, про які йде мова, належать селянам, які спромоглися приватизувати їх на початку 90-их – про земельні частки (паї), які на сьогодні громадяни України можуть лише здати в оренду або ж обробляти самостійно.

АКЦИЗ НА ПАЛЬНЕ ПОВЕРТАЄТЬСЯ ДО МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
8 лютого 2017 р. Уряд ухвалив Порядок зарахування акцизного податку з пального до місцевих бюджетів, який розроблений Міністерством фінансів України.
У 2016 році при плануванні бюджету на 2017 рік було скасовано податок з роздрібного продажу палива в розмірі 5%, який сплачувався до місцевих бюджетів. Причиною була тінізація роздрібного продажу палива, що спричиняло недонадходження до місцевих бюджетів. Мінфін розробив ефективну модель, за якої 13,44% акцизного податку з виробленого і ввезеного пального буде сплачуватись до місцевих бюджетів.

КОМУ ШМАТОК ТОРТА «ЗЕМЛЯ»?
Все, як у справжнього торта, такого фірмового та смачного, а ще - чудово розрекламованого, що дійсно хочеться відкусити й собі той шматочок. Три «коржі» – держава, пайовики, фінансові гравці, а поміж ними, такий непередбачуваний «крем», який відіграє досить важливе значення для цього смаколика – бізнес. Здавалося б, усе зрозуміло: полюбляєш солоденьке – вперед! Береш свої кровно зароблені і купуєш шматок, який подобається тобі найбільше. Обмежуєш себе у солодкому? Тоді чекай свята, там і поласуєш. Якщо ж ти діабетик, то тільки спостерігай. 

ПРО ЗМІНИ У ПЕНСІЙНОМУ ЗАБЕЗПЕЧЕННІ УЧАСНИКІВ АТО
Прикінцевими положеннями Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» передбачено право на призначення дострокової пенсії за віком військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також тим, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов’язку.

КОГО ПЕРЕВІРИТЬ ДЕРЖПРАЦІ У 2017 РОЦІ?
Держпраці оприлюднила плани проведення планових перевірок госпсуб'єктів на 2017 рік практично для всіх областей.
Зростання розміру мінімальної зарплати, розширення кола контролерів щодо законодавства з праці та активізація їхньої взаємодії між собою, введення астрономічних штрафів за недопущення інспекторів з праці до перевірки зробили тему перевірок від Держпраці дуже популярною.

ПОВЗУТЬ ВГОРУ. ПОВІЛЬНО, АЛЕ ВПЕВНЕНО
Щодня ціни на ринках і в магазинах повільно, але впевнено повзуть догори. Різкого здорожчення, як раніше, не спостерігається, натомість воно стало щоденним. Напевне, так легше не помітити, як твій гаманець щодня стає худішим. На 10-15% і більше зросли ціни насамперед на молокопродукти - тверді сири, сир, молоко. Сильно здорожчали імпортні фрукти, підскочили ціни на ковбасу і м’ясо.
У лютому варто очікувати на інфляцію, більш як на 1%.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ФРУКТОВИЙ БІЗНЕС. ПОРАДИ ДЛЯ ПОЧАТКІВЦІВ
Ще на початку XX століття видатний вітчизняний садівник Лев Симиренко називав унікальні ґрунтово-кліматичні умови України ідеальними для вирощування фруктових дерев (44% території країни займають чорноземи). Фруктовий бізнес більше не вимагає очікування прибутку 5-7 років. Сучасне вирощування фруктів включає використання інтенсивних технологій при посадці й догляді за фруктовими садами, які дозволяють на невеликих площах (2-10 га) отримувати значну кількість плодів (у середньому 45 т яблук/груш з 1 га), а нові сорти будуть давати вам урожай уже наступного року.

АКТУАЛЬНЕ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА – ЧАСТИНА IІI
Для українських аграріїв 2017 рік однозначно буде складнішим, ніж теперішній. Причина – з’явилися нові правила гри для бізнесу, до яких потрібно пристосовуватися. Але якими будуть ці правила – питання й досі не вирішене. Наразі зрозуміло одне – зміни є, правила також, їх потрібно зрозуміти, вивчити та навчитися за ними працювати.
Ми продовжуємо аналізувати зміни до податкового законодавства, щодо аграрного сектору країни та говорити про всі неприємності, які чекають на українських аграріїв у новому році. 

РІК «ЗБИРАННЯ КАМІННЯ» БУВ ПЛІДНИМ
Контрольно-ревізійна служба за час існування зазнала чи не найбільше реформувань. Минулого року, після чергової реорганізації, вона змінила назву і стала Державною аудиторською службою. Відповідно до постанови Кабміну, були утворені територіальні органи Держаудслужби (Офіси), до складу яких увійшли відповідні управління.  У нашій області на базі Держфінінспекції було створено управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області, яке входить до складу Західного офісу Держаудитслужби, розташованого в м.Львів.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ПІДПРИЄМЦІ МІСТА ВИЗНАЧАЛИСЯ, ЯК ПРАЦЮВАТИ В 2017 РОЦІ
У зв’язку з набранням чинності внесених змін до деяких законодавчих актів України, з метою забезпечення дотримання чинного законодавства суб’єктами підприємницької діяльності на території міста, за дорученням міського голови М.Сімашкевича департаментом економіки та розвитку інфраструктури міста організовано 24 січня 2017 року спільну нараду представників органів виконавчої влади та суб’єктів підприємницької діяльності всіх форм власності щодо можливих питань по застосуванню зазначеного законодавства. 

ЗАРПЛАТА - МІНІМАЛЬНА, ШТРАФИ - МАКСИМАЛЬНІ
Найбільш обговорювані теми початку 2017 року - мінімальна заробітна плата та штрафи у випадку її невиплати. Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» затверджено з 1 січня 2017 р. мінімальну заробітну плату в місячному розмірі 3200 грн. Натомість мінімальна тарифна ставка встановлюється у розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, встановлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (з 1 січня 2017 р. – 1600 грн). Що робити, якщо ромір оплати праці не дотягує до встановленої мінімалки та які штрафні санкції чекають на роботодавців?
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ЗЕКОНОМИЛИ – НЕ ПЛАТІТЬ
Кам’янчани занепокоєні тим, що в квітні державні субсидії згорять, якщо вони не використають норми споживання повністю.
Стали ширитися чутки, що фахівці рекомендують не переплачувати за комунальні послуги тим споживачам, які отримали субсидії. Тобто платити лише в межах споживання обов’язкову частку. Та, якщо маєте значну переплату завдяки субсидіям та економному споживанню, після завершення опалювального сезону в квітні 2017 р. усю суму державної допомоги, яка залишиться на особових рахунках споживачів, повернуть до Держбюджету.

АКТУАЛЬНЕ ДЛЯ БУХГАЛТЕРА. ЧАСТИНА IІ
Новий рік настав, а з ним і всі зміни в податковому оподаткуванні агропромислового комплексу. У сьогоднішній статті ми продовжуємо допомагати представникам агробізнесу, керівникам сільгосппідприємств, дрібним фермерам та фінансовим спеціалістам, розбиратися в усіх нововведеннях та правках до Податкового кодексу, які торкнулися аграрного сектору країни, щоб допомогти оптимізувати податкові наслідки.
У минулій частині ми почали розглядати нюанси та нововведення, що стосуються податкової накладної та розрахунку коригування. У цій частині ми продовжимо аналізувати ПН/РК.


Статті 61 — 75 з 694
Початок | Поперед. | 3 4 5 6 7 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Інше

ТОВ  "Проттех" пропонує виготовлення мобільних швидкозбірних конструкцій на каркасній металевій основі. Мало того, що це найдешевший спосіб зведення об'ємних приміщень (до 2000 кв. м), це ще і можливість значно економити на електроенергії.
Ми пропонуємо:
Виготовлення конструкцій з металу:
    • Швидко збірні конструкції різноманітного призначення (ангари, склади, автомийки, СТО)      
    •...


 

ЦІНУЙТЕ ДРУЖБУ
ЦІНУЙТЕ ДРУЖБУ Дружба завжди поза віковою категорією. Я вже не раз у своїх авторських колонках писала на тему дружби. Адже ціную це слово понад усе. Навіть бували такі випадки, коли мені цим дорікали. Начебто я на інші життєві цінності звертаю менше уваги. Але так мене виховали мої батьки, і вважаю, що робили вони це правильно. У мене так сталося в житті, що маю друзів різних за статтю та за віковою категорією. У нас склалися певні традиції святкувань та зустрічей, адже в чомусь поєднує спільна робота, а в чом...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.