Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Економіка

ШЛЯХИ Є, А ГРОШЕЙ КАТМА
11 липня заступники начальника управління промисловості ОДА Олег Гуменний та Петро Тарасюк побували у Кам’янці-Подільському на чотирьох колись потужних промислових підприємствах. Делегація з Хмельницького відвідала ДП «Завод точної механіки», ПАТ «Електрон», «Приладобудівний завод» та «Кам’янець-Подільськагрегат».

ЯКІСТЬ ПОБАЧИМО НАВЕСНІ
Пілотний проект міської ради із заміни звичного дорожнього асфальтового покриття на плитку на ділянці вулиці Драгоманова (від вул.Лесі Українки до роти ДПС) нині добігає кінця. Наразі прийнято рішення, якщо ця ділянка дороги покаже себе добре, то у майбутньому в місті суттєво змінитися покриття муніципальних доріг.
- Така ідея покриття проїжджої частини плиткою, - за словами заступника міського голови Сергія Бабія, - здешевлює вартість робіт на 30%. Тому можна говорити, що на перспективу центральні дороги можуть бути вимощені плиткою, перехрестя - кольоровою плиткою. Також не потрібно буде щоразу поновлювати розмітку, її зроблять із плитки. Також плитка зручна для реставрації окремих ділянок, створення штучних перешкод на зразок «лежачого поліцейського.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

РИНОК ПРАЦЮВАТИМЕ ДОВШЕ
Нещодавно заступника міського голови Василь Строяновський разом з начальником міського управління економіки Майєю Гурською зустрілися з директором ринку КВЗП «Кам’янець» Миколою Савчуком. У ході зустрічі обговорювалися питання роботи Центрального ринку.
Зокрема, заступник міського голови зазначив, що до міської влади від мешканців міста надходить багато звернень з проханням продовжити режим роботи частини Центрального ринку, де відбувається реалізація продовольчих товарів (зі сторони вул.Князів Коріатовичів).

СПРАВА ТРУБА
КП «Міськтепловоденергія» нині здійснює прокладання мережі холодної води, яка веде від селища Першотравневого до мікрорайону Жовтневого. Загалом буде прокладено 3 км 400 метрів поліетиленової труби, термін експлуатації якої становить понад 50 років. Стара мережа вже давно вичерпала свій ресурс. Тут траплялись часті пориви. Окрім того, що нові труби є надійнішими, важливим аспектом є екологічна складова.
Прокладені мережі проводить спеціалізована організація ЗАТ «Криворіжгазбуд». Заміна мережі водопостачання відбувається в рамках освоєння коштів Світового банку. Планується «закопати» 5 млн. 600 тис. грн.

БУДІВЕЛЬНИКИ - БЕЗ ГРОШЕЙ, ОФІЦЕРИ - БЕЗ КВАРТИР
У грудні минулого року було урочисто розпочато будівництво будинку для військовослужбовців на просп.Грушевського, 50 (територія військового містечка №5, колишні військові медсклади). Відповідний договір про зведення 108-квартиного будинку підписав директор ТОВ «Будівельна компанія «Поділля-Трансбуд» Володимир Мужило та керівництво Подільського управління капітального будівництва Міністерства оборони України. Це, так звана, друга черга.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

КУЛЬТУРА ПРИХОДИТЬ ПІСЛЯ ТРЬОХ ДНІВ ПРОНОСУ
Коли з-під наших ніг заберуть сир і сметану?
У нашому місті існує декілька вічних тем, писати про які завжди актуально. Це наші дороги, вибачте, точніше бездоріжжя, комунальна сфера, яка постійно шкандибає то на одну, то на другу ногу, і стихійний продуктовий ринок на вул.Князів Коріатовичів біля Центрального ринку. Про останню проблему вже стільки говорено-переговорено, але, як кажуть, віз і досі там. Чому ж селяни вперто не вступаються з тротуару і чи можливо примусити їх це зробити?
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

ХОДОРОВЕЧЧИНА ГАЗИФІКОВАНА
10 липня у с.Княгинин (Ходоровецька сільська рада) відбулося урочисте запалення природного газу. Від сьогодні населені пункти, які входять до складу цієї сільської ради, повністю газифіковані. Як зазначив Ходоровецький сільський голова Валентин Янішен, багато роботи було зроблено самими мешканцями села. В той же час, він відмітив, що населений пункт є великим, тому інколи доволі складно було переконувати, що газ прийде в домівки селян.

ТАЙВАНЬ ХОЧЕ СПІВПРАЦЮВАТИ З КАМ’ЯНЦЕМ
4 липня у місті перебувала делегація з Тайваню, зокрема, представник текстильної промисловості Горвард Ло та заступник директора текстильного науково-дослідного інституту доктор Лін Тайвань. Гості провели зустріч з міським головою Михайлом Сімашкевичем та депутатом облради Володимиром Мельниченко. Під час ділової розмови обговорювався інвестиційний потенціал нашого міста.
На пам’ять про зустріч Михайло Євстафійович подарував сувеніри та футболки. Також для іноземців провели екскурсії. У свою чергу, гості із Тайваню запросили владу взяти участь у щорічній міжнародній конференції, яка відбудеться у березні 2013 року.
Автор:  Тетяна ШУХАНОВА

ВКЛАДНИКАМ ПО СКЛЯНЦІ ВОДИ - І У ТІНЬ!
Уже другий місяць поспіль колишні вкладники «Сбербанку» отримують вистраждану тисячу гривень, але пристрасті навколо її видачі ще й досі не вщухають. На початку цього тижня у Центральному відділенні «Ощадбанку», що на просп.Грушевського, 42, ситуація ледве не вийшла з-під контролю. Юрба розлючених людей, здавалося, от-от візьме штурмом каси. В невеличкому приміщенні яблуку ніде впасти. Частина відвідувачів прийшла сплатити за комунальні послуги, інша - підтвердити актуалізацію даних, дехто - забрати Національну картку «Ощадбанку», а ще чимало виявилось таких, котрі прийшли за консультацією щодо отримання вкладів колишнього «Сбербанку».
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК

 МІСТО Й РАЙОН БЮДЖЕТИ ВИКОНАЛИ
За перше півріччя цього року власні доходи загального фонду міського бюджету виконано на 107,5%, тобто досягнуто перевиконання планових призначень у сумі 3286 тис. грн. Станом на 1 липня кредиторська заборгованість із заробітної плати відсутня.
За даними фінансового управління РДА, виконання показників зведеного бюджету району за перше півріччя із власних доходів загального фонду забезпечено на 123,3 відсотки. При затверджених постійним розписом 16401,6 тис. грн., до районної казни надійшло 20230,5 тис. грн. Також забезпечили виконання дохідної частини всі 43 селищна та сільські ради.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ПАРКУВАЛЬНИКИ ПРОДОВЖУЮТЬ ЗБИРАТИ ГРОШІ. ТИХ, КОМУ НЕ ПОДОБАЄТЬСЯ, ПОСИЛАЮТЬ... ДО МЕРА
Парадоксальна ситуація. Ми говоримо про бажання жити у правовій державі, де діють закони та правові акти, однак, коли справа доходить до їх виконання, – наше бажання невідомо куди зникає. Чом не яскравий приклад цієї ситуації - сьогоднішнє нелегальне існування паркувальників на території міста. Про це ми неодноразово писали.
Можливо, хто не знає, але з першого квітня, згідно з постановою Кабміну усі платні парковки в містах України повинні бути обладнанні паркоматами, щоб здійснювати безготівкову форму розрахунку. Саме це є основною вимогою славнозвісного рішення Уряду.
Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ЗАРПЛАТУ ПІДНЯЛИ АЖ НА 8 ГРН
З 1 липня в Україні підвищився рівень мінімальної зарплати а разом з ним і прожиткового мінімуму. Ця норма передбачена законом «Про Державний бюджет на 2012 рік».
Отож, з липня мінімальна зарплата зросла на 8 грн. Тепер вона складатиме 1102 грн. Погодинний розмір мінімальної зарплати становитиме 6,61 грн.
Стосовно прожиткового мінімуму, то з першого липня ці цифри будуть такими: для дітей до 6 років – 917 грн (зростання – на 6 грн); дітей від 6 до 18 років – 1144 грн (10 грн); для працездатних осіб – 1102 грн (8 грн); для тих, хто втратив працездатність, – 844 грн (6 грн); загальний показник – 1044 грн (7 грн).
Нагадаємо, чергове підвищення мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму планується з 1 жовтня.

НА ЦЕМЕНТНОМУ - АВРАЛ
Усі ми добре пам’ятаємо, як минулого року на ВАТ «Подільський цемент» помпезно відкривали нову лінію з сухого способу виробництва цементу. Тоді червону стрічку перерізав сам Гарант Конституції. Та ще не встиг як слід затихнути відгомін свята, як сучасна лінія, на будівництво котрої пішло чимало мільйонів євро, вийшла з ладу. Трапилося це майже два тижні тому. Нам вдалося з’ясувати, що всередині етажерки теплообмінників, яка знаходиться на цій лінії, обсипався вогнетривкий матеріал.

«ВікноПлюс+» РОЗШИРЮЄ ВИРОБНИЦТВО
На сьогоднішній день відновилося повномасштабне будівництво цеху «ВікноПлюс+» з переробки крупно-листового скла, що на вул. Хмельницьке шосе (неподалік ВАТ «Модуль»).
Як зазначив власник торгівельної марки «ВікноПлюс+» Сергій Ведерніков, ідея розширення виробництва виникла у 2006 році. Саме тоді почалися проектні роботи, зведення металевих конструкції. Проте світова економічна криза змусила «заморозити» цей проект.

Автор:  Сергій СОКАЛЬСЬКИЙ

ДЛЯ КОГО ДОСТУПНЕ «ДОСТУПНЕ ЖИТЛО»?
Сидять якось Янукович з Азаровим на терасі в заміському котеджі, милуються навколишнім краєвидом.
- Ляпота! - каже Президент, потягуючись у кріслі.
- Таки так, - підтримує його Прем’єр-міністр. - Шкода, що поки не всі українці можуть собі дозволити помилуватися краєвидами з балконів власних осель (Від ред.: Даруйте, що лексика в цьому діалозі не зовсім співзвучна з оригіналом: копіювати Миколу Яновича складно). А що, коли нам, Федоровичу, створити таку собі Державну програму «Доступне житло», аби кожен малозабезпечений громадянин України мав можливість отримати пільговий кредит на придбання квартири?
- Це ти, Яновичу, добре придумав, - сьорбаючи чай, відповів Віктор Федорович. - Готуй Постанову.
Напевно, саме так, або подібно до цього, й народилася Постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 року «Про затвердження Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов». Переглянувши умови отримання цих кредитів, складається враження, що або рівень доходів простих українців різко зріс, або урядовці дуже далекі від реалій життя, або вони вкотре вирішили підтримати заможних, які взагалі-то й так спроможні придбати собі житло.
Автор:  Руслана МЕЛЬНИК


Статті 646 — 660 з 715
Початок | Поперед. | 42 43 44 45 46 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ
ВСІХ ГРОШЕЙ НЕ ЗАРОБИШ

З 5 вересня офіційно стартувала передвиборча кампанія, а це означає, що з кожним днем з усіх можливих і неможливих медійних ресурсів і соціальних мереж ми будемо чути цілу купу обіцянок, звинувачень у бік опонентів, діставання з чужих шаф брудного одягу та ще багато іншого....Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.