Перейти на мобільну версію сайту


05.01.2018

УНІКАЛЬНИЙ ЕКСПОНАТ

музейПродовжуючи традицію, розпочату 2016 року, художній відділ музею організував у 2017-му 11 виставок в рамках проекту «Унікальний експонат з фондів музею».

Відкрило естафету фото дитячого спектаклю «Сніжинка» 1913 року в поєднанні з унікальними ялинковими прикрасами минулих десятиліть. Мініатюрні Діди Морози і ялинки, паперові балерини та скляні оригінальні іграшки створили неповторну атмосферу свята в Галереї мистецтв.

Неймовірні враження залишив березневий експонат – музична скринька початку ХХ ст. Чарівні звуки цього інструменту-механізму не залишили байдужими нікого. Аудіозапис мелодії можна було прослухати одразу біля вітрини, налаштувавши свій гаджет за QR кодом.

У квітні відвідувачі галереї отримали можливість приклонитися до Плащаниці ХVІ ст., а також помилуватися писанками, виконаними майстрами минулого століття.

Шинель учасника збройного повстання 1917 року Гнатенка Д.П. відвідувачі мали змогу побачити у серпні цього року. Виставку доповнили фото військового та нагрудний знак «Герой Революційного руху 1917-1918 року».

Каламар (козацька чорнильниця) ХVІІІ ст. став експонатом вересня. Використання кількох технік (лиття, гравірування) у поєднанні з майстерністю виконання роблять цей предмет твором мистецтва, а не звичайним письмовим приладдям.

У давнину жовтень – це пора весіль. Тож експонатом місяця став весільний віночок минулого століття. Виконаний він з паперу та воску, а зберігся лише тому, що, дякуючи традиціям наших предків, був поміщений за скло в ікону, яка оберігала молоду сім’ю протягом усього життя.

Щомісяця впродовж року почесне місце у вітрині займав цікавий експонат з фондів музею. У 2018 році своєї черги чекає ще багато цінних предметів.


Теги: експонати, Галерея мистецтв

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.