Перейти на мобільну версію сайту


06.10.2017

«КОМОРА» ДИВУВАТИМЕ І ВРАЖАТИМЕ

театрЗа два тижні в Кам’янці пройде вже третій відкритий театральний фестиваль «Комора». На чотири дні до міста з’їдуться мистецькі колективи не лише зі всієї України, а й сусідньої Польщі. Чим дивуватиме і вражатиме фестиваль?

Відкриватимуть програму 19 жовтня, в четвер, о 14:00, театр-студія «Тандем» Центру дитячої та юнацької творчості (м.Кам'янець-Подільський). Вони представлять інсценізацію за мотивами містерії Т.Шевченка «Великий льох».

О 15:30 театр-студія «Парадокс» (м.Одеса) представить виставу «Мелодія», це мелодрама за мотивами п’єси Л.Зоріна «Варшавська мелодія». Історія про кохання... Кохання не «випадкове», кохання щире... що терпить незгоди, безгрошів'я, відстані, розлуки, але... Післявоєнний час. Одеса. 1947 рік.

Естрадний театр «Шарж» Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв (м.Київ) завітає до нашого міста вперше. 19 жовтня, о 16:35, на камерній сцені (малий зал) РЦКМ «Розмай» ви зможете побачити у їхньому виконанні виставу «Райська земля».

... Воїни живуть серед нас. Маленькі, великі, відомі й забуті, в обладунках і без, в містах і селах, у спідницях і чоботях. Воїни, які щоденно змагаються за право говорити мовою землі. Відчайдушні, хоробрі, сильні...

У виставі «Райська земля» ви познайомитесь з життям одного такого воїна, який змагався не тільки з видимим і невидимим ворогом, який, у першу чергу, змагався із собою. Цей воїн – видатна українська художниця Марія Примаченко, жінка, найсильнішою зброєю якої була любов і мистецтво. Крізь усе своє нелегке життя вона пронесла і зберегла найголовніше – віру в людину, не дивлячись на те, скільки страждань фізичних і духовних вона їй завдала, скільки забрала у неї найціннішого.

Продовжить програму фестивалю 19 жовтня, о 17:30, колектив, що також приїздить до нас вперше. Театр-студія «В.Т.и.К» (м.Воскре­сенськ, Миколаївської області) представить соціальну драму «Рай на землі» за п'єсою Асі Котляр.

... Чи існує рай на Землі? Це питання завжди цікавило людей і штовхало їх на пошуки такого місця, де цвітуть сади, де всі люблять і розуміють один одного, де немає місця зраді, брехні і злидням. Для когось рай – це, наприклад, Гоа, або Мальдівські острови... А для Регіни, жінки 60 років, без певного місця проживання, Рай – це лікарняна палата, де вона отримує їжу, знеболююче і сон на нормальному, чистому ліжку. «Рай на Землі» – реальна історія однієї жінки-бомжа, п'єса про те, що і в нелюдських часом умовах, жінці, яка опустилася на саме дно життя, хочеться знайти цей «Рай» і залишитися людиною. Співчуття і розуміння – ось все, що їй потрібно, і тоді, можливо, колись, Душа її заспокоїться і Життя перестане здаватися пеклом.

Народний театр «Тандем» РЦКМ «Розмай» запрошує у четвер, 19 жовтня, о 19:00, на виставу «Ціна бажання» за п'єсою Асі Котляр. Будемо раді зустрічі!

... За все в житті доводиться платити. І, що б ми не робили, куди б не пішли, кожен наш крок супроводжується вибором, плата за який може бути дріб'язковою, а може коштувати вам найдорожчого – все залежить від вашого бажання. Героям п'єси теж належить зробити вибір. Кожному свій. Якщо ви вірите в диво і знаєте, що десь живуть справжні чарівники – ця п'єса для вас...

Закриватимуть фестивальну програму четверга, 19 жовтня, о 20:30, народний театр «Лінк» – «Тіно» казка-феєрія у стилі стімпанк!

... Десь у паралельному світі, де парові технології досягли нечуваного розвитку, де магія і алхімія штовхає величезні поршні, де кожен сам за себе, а кінематограф тільки зароджується, жив собі талановитий актор Спенсер. Він любив зніматись у «великому німому», та його друг залізний оператор був обмежений хоч і довгим, але кабелем, що рано чи пізно обмежував його в просторі. Чи зможе Спенсер знайти автономне живлення для свого друга? Чи знайде невичерпне джерело енергії для робота у світі машин? А може і не у світі машин..

Фестивальну програму п’ятниці 20 жовтня, о 12:00, розпочне театр «Сонях» з м.Рівне трагіфарсом «Не дитячі ігри», за п’єсою Б.Сріблянович.

... Усі ми колись були дітьми, а багато хто вже виховує своїх власних... А чи однаково дитячі у нас були ігри? Що ж, маєте можливість прийти та порівняти.

Продовжить програму фестивалю в п’ятницю, 20 жовтня, о 14:10 «Панночка» – містична гра за мотивами М.Гоголя, народного театру «Темп» з м.Чернівці.

... Історія нашої панночки розпочинається однієї ночі, коли семінарист Хома Брут випадково збившись зі шляху, потрапляє на ночівлю до відьми, яку цієї ж ночі, захищаючись від чар, вбиває. Незабаром його викликають відспівати протягом трьох ночей, за заповітом, молоду панночку, яка виявляється тією самою відьмою, і зараз хоче забрати серце та душу у Хоми на той світ. Легковажний бурсак тоді ще не підозрює, на що підписався... адже відьма – справжня красуня, перед якою неможливо встояти...

У п’ятницю, 20 жовтня, о 16:00, театр, який вже на нашому фестивалі не вперше – це Лабораторія сучасної драматургії та режисури з м.Рівне, вони представлять глядачам трагікомедію за п’єсою К.Мітані «Академія сміху».

... Цензора постійно не влаштовує то один, то інший сюжетний поворот у п'єсі молодого драматурга, він знову і знову вимагає змінити щось, інакше п’єса ризикує ніколи не бути поставленою. Все переписати потрібно за ніч – час не терпить, проте з дня на день до комедіографа виникають все нові і нові претензії. Нарешті спільними зусиллями у них виходить неймовірно смішна річ.

Завершують програму п’ятниці 20 жовтня, о 19:30, театр, що теж був на фестивалі минулого року і сподобався нашим глядачам – студія «Театральний проект» (м.Дніпро). Цього року вони привезуть трагікомедію за п’єсою И. Жамиака «Людина, що платить».

Незабутня історія про ілюзію щастя, головний герой якої після фатальної зради «купує» собі нову родину. Тільки от не все будується на грошах, а ця «ідеальна сім'я» і зовсім може розсипатися, як картковий будиночок.


Теги: театральний фестиваль «Комора»

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:


Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.