Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

ЗДОБУТКИ КАМ’ЯНЕЦЬКИХ СОЛОВЕЙКІВ
З початком весни в Україну повертаються зі всіх куточків птахи. І вже всьоме навесні зі всієї України та з різних куточків Європи у Миргород злітаються «соловейки» на Міжнародний фестиваль-конкурс під патронатом екс Президента України Леоніда Кучми та незмінним головуванням Мар’яна Гаденка «Соловейко України». Пройшовши попередній відбір, учасники вокальної студії «Колорит» НВК №9 ім.А.М. Трояна Каріна Данілова, Вадим Березовський та Софія Сабат також долучилися до сім’ї «соловейків». Із 280 заявок до конкурсу дійшло лише 58 учасників.

ЗАВОРОЖУЮЧІ ВЕСНЯНІ АКОРДИ «ЛІРИ»
Знову поетичний клуб «Ліра» заграв чародійними звуками музичних гам, заяснів яскравими барвами весняної веселки. Самобутні поети міста вчергове вагомо наголосили про себе і свою творчість. Народившись 1998 р., клуб «Ліра» розвиває і збагачує літературні традиції нашого поетичного і співучого міста. Із вдячністю згадуємо щиру, безкорисливу і задушевну людину, робітника за професією Івана Шеремета, який зумів згуртувати навколо себе однодумців різних за віком і спеціальностями, але об’єднаних любов’ю до вишуканого поетичного слова. 

«ПОДІЛЛЯ OPEN» ПРОЛЕТІВ
Поезія. Важко уявити наше життя без неї... Без віршів воно було би нудне і безлике. Поезія – давня, але вічно юна натхненна любов людства!
Напередодні Всесвітнього дня поезії старовинний Кам’янець знову скликав до себе в гості на поетичний фестиваль «Поділля OPEN», який було започатковано в 2016 році за ініціативи департаменту гуманітарної політики міської ради. Організатором заходів в рамках фестивалю виступила міська централізована бібліотечна система.

«АБРА» НА ТАНЦЮВАЛЬНОМУ ЧЕМПІОНАТІ «THE CHALLENGE»
11-12 лютого в Києві відбувся Всеукраїнський танцювальний чемпіонат «The Challenge». Яскраві танцювальні змагання, гідна конкуренція, учасники з різних міст України та куточків світу, професійний склад журі та престижні нагороди, різноманіття стилів та танцювальних напрямків.  Зразковий театр-студія «Абра», керівник Лілія Пашинська (НВК №14, Центр дитячої та юнацької творчості) здобув I місце в номінації «Контепморарі», молодша група; I місце у номінації «Джаз-модерн», середня група, II – старша група; за сольний номер отримала I місце Каріна Гончарук. 

ФЕСТИВАЛЬ КУЛЬТУР «GLOBAL VILLAGE»
У Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка 13 лютого, о 13:15, відбудеться фестиваль культур «Global Village». Це культурний фестиваль, що дає можливість українській молоді поспілкуватися та поділитися досвідом із представниками різних країн.
14 учасників зі всіх куточків земної кулі зберуться на фестивалі, для того, щоб продемонструвати унікальність своєї рідної культури, своїх звичаїв та традицій.

КУЛЬТУРУ В МАСИ-2017
Під час сесії міської ради депутати затвердили перелік культурно-мистецьких масових заходів, які пройдуть у Кам’янці в 2017 році. Пропонуємо ознайомитися з переліком та вибрати заходи до душі, адже 2017 рік для культурного життя міста буде вкрай насиченим.

«ГІЛЕЯ» І «АПЕЛЬСИН» - НОМЕР ОДИН
28 січня в Києві танцювальний колектив «Гілея» із Кам’янця-Подільського (керівник Гілевська І.М.) на чемпіонаті «Art dance-2017» отримав Золотий кубок і Сертифікат. На тому ж фестивалі ансамбль «Апельсин» під керівництвом Алли Пащенко та хореографа І.Літинської здобув другий Золотий кубок і сертифікат на знижку у 10000 грн для участі у танцювальному фестивалі, який пройде влітку в Болгарії з виграшним призовим фондом 1000 євро.
Автор:  Наталія ЯЦЕМІРСЬКА

ГАЛЕРЕЯ МИСТЕЦТВ ПРЕДСТАВЛЯЄ НОВИЙ ЕКСПОНАТ
У музеї продовжує діяти проект «Виставка одного експонату», в рамках якого щомісяця в Галереї мистецтв презентується експонат чи колекція з фондів. Так, з 1 до 28 лютого відвідувачі можуть ознайомитися з керамічною вазою Юхима Гаврилюка 1925 року. Юхим Гаврилюк створив вазу, навчаючись у художньо-промисловій школі Кам’янця-Подільського, заснованій В.Розвадовським 1905 року та яка була єдиним навчальним мистецьким закладом в Україні для бідних дітей.

ПОВЕРНУЛИ ДО ЖИТТЯ
30 січня в Галереї мистецтв Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника відбувся відкритий захист магістерських робіт студентів кафедри ОДПМ та РТМ К-ПНУ ім.Огієнка, організований в рамках проекту «Від забуття до відкриття». Студенти спеціальності «Реставрація творів мистецтва» презентували шість відреставрованих пам’яток образотворчого мистецтва.
Автор:  Андрій ПАВЛОВСЬКИЙ

«ЖУРАВЛИК» У ЄВРОПІ
На запрошення мерії іспанського міста Бургос, асоціації «Культура сучасного світу» та за погодженням з Міністерством культури України вісім днів з творчою місією перебувала в Іспанії народна дитячо-юнацька хорова капела «Журавлик» дитячої хорової школи та міського Будинку культури. Асоціація організувала участь капели у різдвяних фестивалях, 18 концертах в іспанських містах міст Бургос, Прадолуенго (провінція Бургос), Куельяр (провінція Сеговія), Аревало (провінція Авіла) з 29 грудня 2016 року до 4 січня 2017 року. 

ВИСТАВКА ЗА ВИСТАВКОЮ
22 січня у Картинній галереї відкрилася виставка гобеленів Юлії Степанюк. Це вже друга з початку року презентація мисткині - перша виставка творчих робіт автора та її учнів «Кольорова феєрія» діяла у Виставковій залі з 6 до 20 січня.
Юлія Степанюк з дитинства мріяла бути вчителькою, тож після закінчення Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв вступила в К-ПНУ на педагогічний факультет за спеціальністю «Початкове навчання».

«ВІД ЩИРОЇ ДУШІ...»
Так назвали Раїса та Олена ГОРЧЕНКИ свій святковий ювілейний концерт, що днями відбувся в дитячій міській школі ім.Ф.Ганіцького.
Благодатний, працьовитий, співучий Буковинський край! Скільки він народив чародіїв пісенного співу! Згадаймо яскраве сузір’я, яке уславилось на весь світ – Дмитро Гнатюк, Софія Ротару, Володимир Івасюк, Назарій Яремчук. Заворожують своїм неповторним співом Павло Дворський і Лілія Сандулеса. Гордістю Буковини є актор і режисер Іван Миколайчук, композитор і диригент Степан Сабадаш, поет-пісняр Михайло Ткач.

ЮНІ ФОТОХУДОЖНИКИ
У Києві в Українському державному центрі позашкільної освіти підвели підсумки Всеукраїнського конкурсу робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!».
Серед 768 робіт із 21 області України та м.Київ визнано кращими фотороботи школярства Кам’янця-Подільського.

МУЗИЧНА ПОДЯКА ВІД ДІТЕЙ
5 грудня, напередодні Дня Збройних сил України, до Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв завітали бажані гості – військовослужбовці Кам’янець-Подільського гарнізону.
Учні та педагогічні працівники школи підготували для них святковий концерт, адже завдяки їм, мужнім захисникам, які оберігають нашу країну, мир і спокій, діти мають змогу навчатися, гратися, творити, а дорослі – розвивати творчі здібності своїх вихованців.

«СКЛАДАЮ ВІРШІ НА ПОКОСИ»...
Із 1998 р. у Кам’янці працює поетичний клуб зі співучою назвою «Ліра», гідно розвиваючи і збагачуючи багаті літературні традиції міста. Щира, безкорислива і задушевна людина, робітник за професією Іван Шеремета згуртував навколо себе однодумців, різних за віком і спеціальностями, але об’єднаних великою любов’ю до художнього слова. Втілилася в життя заповітна мрія людей, залюблених у поезію, вишукане слово.


Статті 46 — 60 з 508
Початок | Поперед. | 2 3 4 5 6 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ!
НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ! Бувають же капосні люди. До болю капосні. Як не нашкодять комусь – не живуть. От дай їм заклювати когось – і все тут. А вони ж набридають іншим, жити не дають. Усі живуть як люди, а когось капосник перестрів. «І хто ж їх таких вигадав? Та як взагалі земля їх носить? – думаєш не раз. – І користі з них катма. І беруть вони більше, ніж віддають». «Така натура», – чуєш у відповідь не раз, і твій спротив ніби трохи згасає. Проте коли знову зачеплять, то хоч плач...
От клюють вони когось, клюють, ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.