Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

PIANO EXTREMIST у Кам’янці!
Замість ошатного залу - переповнені людьми вулиці, замість сценічного вбрання - бронежилет та балаклава. Так, акція «Інструмент свободи» набула шаленої популярності на території нашої країни. Синьо-жовті фортепіано то тут, то там виникають непомітно, як гриби після дощу, на різноманітних вулицях та площах міст. Й обов’язково там збирається багато людей, охочих послухати, а то й глянути, що ж то за музикант такий? Piano Extremist - саме так охрестили цього хлопця, коли він уперше зіграв у Києві. Сьогодні Богдан (так звуть музиканта) їздить з одного українського міста в інше й ділиться своїм талантом з людьми, надихає їх на боротьбу, додає сил і своєю творчістю хоч на деякий час заспокоює розхитані нерви населення, яке так втомилося гадати, що ж принесе йому день грядущий у нелегких відносинах із Росією.
Автор:  Віоліна СИТНІК

БІЛЕ ФОРТЕПІАНО В ДАРУНОК ВІД КУЧМИ
Кам’янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв 11 березня отримала в подарунок біле фортепіано Essex всесвітньовідомої компанії «Steinway&Sons». Інструмент привезли і налаштували спеціалісти компанії виробника.
Ініціював таку благородну справу минулого року другий Президент України Леонід Кучма. Мистецькі школи у всіх регіонах України отримають безкоштовно 75 нових фортепіано від Благодійної організації Президентський фонд «Україна». Цифра 75 вибрана не випадково, адже в 2013 році колишній Президент України (1994—2005 рр.) відзначив 75-річний ювілей. Проект, ініційований Леонідом Кучмою, направлений на реалізацію підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді.

БРИНИТЬ ПРАВДОЮ
Мені як затятому книголюбу завжди радісно, коли народжуються книги. І якщо такі події у великих містах трапляються часто, то презентації книг кам’янчан швидше підпадають під категорію виняток, аніж правило. Тому справжнім святом для поціновувачів літератури й поезії зокрема стала презентація збірки Марти Рикаловської «Бриніти правдою і мати трохи неба...», яка відбулася 4 березня в актовому залі НВК №9, рідному навчальному закладі, де здобуває освіту ця тендітна й мила дівчина.
Автор:  Віоліна СИТНІК

РОК-КВАРТИРНИК ВІД БОРИСА ШЛИКОВА
Уперше про квартирники я почула під час перегляду серіалу «Вісімдесяті». Чомусь мені здавалося, що це так романтично, коли збирається група молодих і творчих людей, та лунає музика попри всі заборони й несхвалення. А як мріялося туди потрапити, поринути в атмосферу нестримної рок-творчості, насолодитися геніальними вітчизняними та зарубіжними хітами років, коли мене ще й на світі не було або такими, які часто підспівуєш наодинці з собою!.. Напевно, бажання таки здійснюються, адже в останній день зими мені пощастило потрапити на найсправжнісінький квартирник, який організував відомий у нашому місті і не тільки рок-музикант, організатор фестивалів «Квітка on rock», «Пісні кам’янецьких вулиць» і «Про Rock», викладач класу естрадних інструментів районної музичної школи Борис Шликов.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ЛЮБІ ЖІНКИ!
Завтра буде свято, якого очікують мільйони жінок - 8 Березня. Звісно, вас, любі панянки, вітатимуть кохані чоловіки, сини, хлопці. Ми ж пропонуємо в подарунок поезію від студента податкового коледжу Віктора Кернера. Юнак обожнює спорт, пише вірші та займається вокалом на професійному рівні.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ФЕНОМЕН ВІКТОРА ГУЦУЛА
Колись давно почула цікаву легенду, суть якої зводилася до того, що коли народжується дитина, її цілує Бог. І ось залежно від того, до якого місця доторкнулися вуста Господа, таким талантом буде наділена малеча. Якби мені довелося застосувати цю притчу до сьогоднішнього мого співрозмовника, я б надовго задумалася: а яким же хистом наділений цей молодий хлопець, адже про нього із впевненістю можна сказати, що він талановитий і перспективний художник зі власним оригінальним світобаченням, надзвичайний музикант-віртуоз, фотограф, а нещодавно ще й почав пробувати себе у відеозйомці. Також мене тішить те, що він - вихідець із Чернівецької області, а завжди приємно чути про успіхи своїх сусідів. Отож, феномен Віктора Гуцула ще раз підтверджує давно відому істину: «Талановита людина - талановита в усьому!».
Автор:  Віоліна СИТНІК

З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
Воювати можна не тільки зі зброєю в руках, боротися вдається і словом. Ним можна підбадьорити, надихнути до нових перемог. Радіємо, коли бачимо, що кам’янецька молодь не стоїть осторонь подій в Україні.
Цього разу «Літературна кав’ярня» представляє вам поезію Катерини Федорчук. Дівчина розповідає, що надзвичайно переживає за долю її багатостраждальної країни, довіряючи свої думки лише паперу. Зараз Катя навчається в 10 класі й мріє стати журналісткою, щоб доносити до людей лише достовірну і правдиву інформацію.
Автор:  Віоліна СИТНІК

Ніхто не сперечатиметься, якщо я скажу, що нині наш народ переживає одну з найчорніших та найсумніших сторінок своєї історії. Перебуваючи в жалобі, дні змінюються в календарі зі швидкістю світла, залишаючи по собі тільки нагадування про дати, які ми могли б відзначати, якби все склалося інакше. Особисто я згадала б, що 21 лютого мав бути Міжнародний день рідної мови, а його, на мою думку, має пам’ятати кожен свідомий українець, адже наша мова пройшла багато кіл пекла, щоб сьогодні ми могли вільно нею спілкуватися.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НЕ ТАКИЙ, ЯК УСІ
19 лютого у Виставковій залі, що на Соборній, було велелюдно. Приводом для такого зібрання стало відкриття першої персональної виставки молодого і перспективного художника, магістранта К-ПНУ ім.І.Огієнка Віктора Гуцула під оригінальною назвою «ULTRAлюстра». Хлопець добре відомий тим, що його картини вже неодноразово були презентовані загалу під час численних експозицій, які відбувалися не тільки в Кам’янці чи інших містах нашої країни, а й за кордоном. Ба більше, юнак зміг створити свій неповторний стиль, за яким його роботи можна легко вирізнити з-поміж інших.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОБЗАР ШКРУМ: «У КАМ’ЯНЦІ БУЛО ЯК У РАЙСЬКОМУ КУТОЧКУ...»
Ще зі шкільної парти в голові в кожного з нас склався такий собі типовий образ кобзаря: сивочолий дідусь, неодмінно з оселедцем на голові, у вишиванці, босий, розбиває ноги до крові на численних кам’янистих шляхах нашої неньки-України. Неодмінні супутники сліпого старця - хлопчик-поводир та старенька бандура з проникливо жалісним голосом. І хоч наші з вами уявлення про кобзарів зійшли зі сторінок старенького підручника з української літератури, проте смію вас запевнити, що бандуристи існують і нині. Та й, зрештою, здається, нічого в їхньому вигляді не змінилося - все той же оселедець, вишиванка, пристрасть до мандрів, бандура за плечима, навіть дороги, якими втомлюються ходити ноги співців, не зазнали помітних покращень, порівнюючи з тими далекими часами. Хоча ні, деяка відмінність таки є: кобзарі стали набагато молодшими і вродливішими. Принаймні саме із таким мені пощастило зустрітися 11 лютого.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НА ВІДСТАНІ РУКИ, ПРОТЕ ДУЖЕ ДАЛЕКО...
Молодого і перспективного новеліста, полум’яного патріота своєї країни, історика, краєзнавця і за сумісництвом дописувача нашої газети Ігоря Старенького не потрібно зайвий раз представляти. Його статті завжди цікаві та інформативні, а проза й поезія змушують поринути у світ хлопця й побачити все його очима, відчути те, що ховається в глибині серця, чим юнак живе і страждає. Цього разу насолоджуємось есе Ігоря.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ СПРАВЖНІЙ КОБЗАР
11 лютого в актовій залі К-ПНУ ім.І.Огієнка відбувся концерт відомого в Україні та за кордоном музиканта, бандуриста, барда Віктора Пашника, знаного ще й під псевдонімом Кобзар Шкрум.
Протягом 2-годинного концерту митець виконав величезну кількість пісень як народного, так і літературного походження, композицій власного авторства та друзів. Родзинкою заходу став діалог музиканта з глядачами, під час якого він розповідав цікаві випадки зі свого життя, деякі біографічні відомості, історії написання тієї чи іншої пісні, казуси, які траплялися з ним під час виконання різноманітних композицій.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЛІКУЄ СЕРЦЕ СЛОВОМ
Кажуть, що сучасна молодь байдужа та безініціативна. Наша «Літературна кав’ярня» хоче із цим не погодитись. Подивіться, яку громадянську лірику пише молода кам’янецька поетка Ольга Варракс у період неспокою в нашій країні. Дівчина навчається в 11 класі й мріє в майбутньому стати хорошим кардіологом, щоб лікувати серця не тільки ділом, а й словом.
Автор:  Віоліна СИТНІК

СВЯТКУВАЛИ ЮВІЛЕЙ
Погодьтеся, десятирічний ювілей - це досить вагома дата, особливо якщо святкує не людина, а кафедра. З одного боку, це солідний термін, упродовж якого подолано чимало перешкод, знайдено вихід із багатьох скрутних ситуацій, відсвятковано багато перемог, а з іншого, попереду ще немало років існування і, як наслідок, величезна кількість здобутків та приводів для гордощів.
1 лютого Виставкова зала зібрала всіх поціновувачів прекрасного на святкування десятирічного ювілею кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім.І.Огієнка. Присутні мали змогу оглянути величезну кількість робіт, від яких просто перехоплювало подих.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ДЕСАНТ ХУДОЖНИКІВ ВИСАДИВСЯ В КАМ’ЯНЦІ
23 січня в інформаційно-туристичному центрі (ІТЦ) готелю «Reikartz» відбулося відкриття персональної виставки Славка Полятинчука під назвою «Сонячний вітер». І хоч погода на вулиці зовсім не тішила кам’янчан сонцем, (що, власне, й не дивно, бо ж зима), проте в затишному приміщенні було тепло від справжніх і щирих емоцій та яскравих барв на полотнах. Привертали погляди народні мотиви на картинах, а соковиті фарби, здавалося, виплескуються через край з робіт Славка.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 526 — 540 з 557
Початок | Поперед. | 34 35 36 37 38 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!


 

ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ
ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ Нещодавній виступ у Верховній Раді переможця премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки зібрав шквал коментарів і обговорень у інтернет-мережі. Присутні аплодували звичайному шкільному вчителю стоячи. Як так сталося? Що такого сказав учитель, викликавши своєю промовою загальне захоплення?
Ось уривок із його монологу: «Ніколи не думав, що таке станеться в моєму житті. 25 років я подорожую з нашими дітьми по різних форумах, знайомий з колегами з 30 країн світу. Проблеми освіти скрізь...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.