Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

КАТЕРИНА ТАІРОВА: «ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!»
Нещодавно Слава Світова, перебуваючи в нас у гостях, слушно зазначила: «Кам’янець - це місто надзвичайно талановитих і скромних людей». Вірите, щодня твердо в цьому переконуюся. Зрештою, недарма ж Квітку на камені називають культурною столицею Поділля. Здається, кількість наділених незвичайним хистом осіб на один квадратний кілометр у нас більша, ніж деінде. Минулого тижня мені пощастило познайомитися з однією із творчих людей нашого міста, чудовою співачкою, володаркою надзвичайно сильного голосу, талант якої визнають не тільки в Кам’янці, а й за його межами. Далеко ходити не треба: зовсім нещодавно ми могли спостерігати за нею з екранів телевізорів, де вона вразила виконанням французької пісні Лари Фабіан «Malade» суворе журі проекту «Голос. Перезавантаження», що на «1+1», змусивши Тамару Гвердцителі взяти дівчину у свою команду, а потім весело танцювала разом із Олею Фреймут під запальну музику гурту «RemiX», солісткою якого вона є. Сьогодні розмовляємо з надзвичайно милою, щирою і талановитою співачкою Катериною Таіровою.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«РАЙСЬКА» ФОТОВИСТАВКА
2 квітня своїми успіхами в навчанні мали можливість поділитися студенти коледжу культури і мистецтв спеціальності «Кіно-, фото- та відеосправа». Саме їхні роботи у вигляді експозиції «У нашім раю на землі...» були представлені на огляд громадськості у Виставковій залі, що на Соборній. Напевно, вже із самої назви стало зрозумілим, що виставка приурочувалася до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка. Проте був й інший привід - 20-ліття з дня створення спеціальності «Кіно-, фото- та відеосправа».
Автор:  Віоліна СИТНІК

З ГУМОРОМ ПО ЖИТТЮ
Сьогоднішній гість нашої «Літературної кав’ярні» Анатолій Слободян змусив нас нареготатися аж до кольок у животі! Його гуморески сповнені веселощами та позитивом, дарують заряд гарного настрою на весь день. Пан Анатолій нині перебуває на заслуженому відпочинку, проте в минулому займався благородною справою - сіяв знання у голови юних студентів К-ПВВІКУ. Пропонуємо і вам усміхнутися, читаючи веселі рядки!

Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ МАЙЖЕ КНИЖКОВИЙ ФОРУМ
На столицю красного письменства має всі шанси перетворитися наше місто вже менше ніж через тиждень. Чому? Та тому що 10 та 11 квітня Кам’янець очікуватиме на приїзд справжнього письменницького десанту - львів’янок Дари Корній (Мирослава Замойська), Любові Долик, івано-франківчанки Марії Дзюби, представників видавництва «Апріорі» та Книжкової толоки. Цей захід відбуватиметься за інформаційної підтримки та безпосередньої участі газети «КлюЧ», адже саме наш кореспондент Ігор Старенький є організатором цього мистецького дійства. Також літературні зустрічі мають ще одну мету - познайомити вас, любі кам’янчани, з новим творчим об’єднанням «Phoenix», яке вирішило внести свій посильний вклад у розвиток культури Кам’янця-Подільського у вигляді пропагування сучасної української літератури, організації зустрічей з відомими письменниками, проведення літературних читань, створення літературно-мистецького альманаху «Phoenix» та інше.
Автор:  Віоліна СИТНІК

МАЙСТЕР - ЗОЛОТІ РУКИ ІЗ КОЛЕДЖУ ПДАТУ
Дерев’яна кладочка, вітряк, віз, годівничка-шпаківня, колодязь із майстерно виготовленим кухликом, який, здається, так і припрошує напитись із нього крижаної джерельної води... Гадаєте, так виглядає дача або приватна садиба якогось відоого кам’янчана? Аж ніяк! Така краса тепер є візитівкою коледжу ПДАТУ. Саме ці дерев’яні вироби збирають біля себе вражених батьків, студентів та викладачів, а охочі сфотографуватися на фоні такої ідилічної сільської картинки змушені вистояти солідну чергу. Ми теж не змогли спокійно пройти повз таку українську оазу, одразу ж закортіло дізнатися, чиїм рукам належить авторство цього чудового куточка, який прикрашає навчальний заклад.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КРАСУНЯ, ПОЕТКА, ІНТЕЛЕКТУАЛКА
Сьогодні на гостину до «Літературної кав’ярні» завітала надзвичайно мила дівчина - Лілія Надвідна. Її часто можна зустріти на різноманітних культурних заходах, що проходять у нашому місті, з фотоапаратом та диктофоном у руках, а потім прочитати натхненну розповідь про почуте та побачене крізь об’єктив в університетській газеті «Студентський меридіан». Не обділена Ліля й поетичним талантом. Зрештою, читайте самі!
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗАРЯД ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ ВІД БОРИСА УРОДИ
Дорогі читачі! Зовсім скоро ми святкуватимемо День сміху. І хоч, зважаючи на ситуацію в країні, приводів для веселощів у нас не надто багато, проте якщо перебувати в постійному напруженні, то й захворіти можна. А Україні потрібні здорові і сильні тілом та духом люди. Тому наша «Літературна кав'ярня» пропонує вам почитати гумореску знаного в нашому місті та далеко за його межами журналіста й письменника Бориса Уроди. Творчий шлях Бориса Івановича нараховує більше ніж півстоліття. За його плечима публікації у відомих виданнях нашого краю та держави, зокрема в журналах «Перець», «Україна», альманасі «Вітрила», колективному збірнику творів гумористів Хмельниччини «Гоп, кума не журися». А чого варті його власні сім книг гумору і сатири: «Сезонна робота», «За гороскопом», «Викуп», «Гусак на троні», «Лев реформатор», «Неприступна фортеця», «Не женись з наскоком». Усміхаємось разом із Борисом Уродою!

Автор:  Віоліна СИТНІК

ВЕСНЯНИЙ КАЛЕЙДОСКОП РОЗВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ
Як мамі невгамовного малюка, мені завжди важко знайти, чим би зацікавити своє чадо. Здається, вже всі книжки з досить великої домашньої бібліотеки перечитані, всі розмальовки тепер пістріють різноманітними барвами, під час розкриття художніх талантів дитини постраждав і килим, і шпалери. А малечі нових розваг подавай!
Відверто, у нашому місті не так багато місць, куди можна прийти з дитиною та ще й навчити її чогось корисного, такого, щоб позитивно вплинуло на її розвиток. Проте недавно в Інтернеті надибала на кілька оголошень про майстер-класи для дітей, які відбуватимуться в Кам’янці. Отож, хто ті невідомі особи, які дбають про розвиток наших малюків та що вони можуть запропонувати?
Автор:  Віоліна СИТНІК

МАРК ЛІВІН: ПРАГМАТИК ТА ІМПРЕСІОНІСТ
Минулої суботи до списку моїх улюблених авторів додався ще один - молодий худорлявий хлопчина Марк Лівін. Зізнаюсь, до того дня я ніколи про нього не чула і, звісно ж, не читала його творів. Проте через 15 хвилин після початку авторських читань, які відбулися в арт-пабі «Avenue Club», я повністю поринула в мелодику тексту (хоча варто додати, що захід відбувався під чудовий музичний супровід Дмитра Чаловського з «ForeverLive», який приїхав разом із київським письменником) та віддалася емоціям і образам, які виникали в голові при прослуховуванні.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОЛЕДЖ ПДАТУ ВШАНОВУЄ ШЕВЧЕНКА
12 березня в коледжі ПДАТУ з нагоди відзначення 200-річчя від Дня народження Кобзаря відбулася виставка творчих робіт студентів під назвою «Шевченко очима сучасної молоді». В холі закладу охочі могли переглянути стенд із малюнками та поезіями студентів закладу за мотивами творів Пророка української нації. Своїм письменницьким та художнім хистом поділилися Христина Ольховецька, Віталій Мусій, Петро Пастух, Роман Галас, Віталій Альчинський, Дмитро Гаєвський, Василь Скіцько, Михайло Паталашко, Віталій Мельник, Галина Мороз. Ще хотілося б відзначити те, що стенд був оздоблений вишитими рушниками та неймовірної краси портретом Тараса Шевченка, вишитим бісером.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ТАРАСОВЕ СЛОВО
Відомо, що 2014 рік оголошено роком Шевченка в Україні, тому «Літературна кав’ярня» продовжує знайомити вас із творчістю кам’янчан на шевченківську тематику. Цього разу до нас завітав Аркадій Браеску. Пан Аркадій - поет, гуморист та сатирик із багаторічним стажем, а ще чоловік встиг потрудитися на освітянській ниві, прищеплюючи любов до рідної мови та літератури студентам одного із закладів нашого міста. Наразі пан Аркадій на пенсії, проте не поспішає закидати свого пера до шухляди. Він щиро переймається літературним життям Кам’янця-Подільського і йому дуже болить, що місцеві письменники не мають змоги реалізуватися в нашому місті.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ТІК СПІВАТИМЕ ПРО ЛЮБОВ ДО УКРАЇНИ
1 квітня популярний український гурт ТІК завітає до Кам’янця-Подільського у рамках «Великого туру маленькими містами».
У великій залі коледжу ПДАТУ Віктор Бронюк разом зі своєю командою співатиме як старі, так і нові хіти, які відрізняються своїм патріотизмом та українським колоритом.
Гурт «Тверезість і культура» або просто «ТІК» завжди вирізнявся оригінальністю. Він працює в жанрі стьобу та сатири і такими є більшість пісень та відеоробіт «ТІК», що робить його несхожим на інших. Почали хлопці свій музичний шлях дуже вдало, з пісні та кліпу «Олені», а зараз в їх арсеналі три повноцінних студійних альбоми, 18 кліпів, 5 всеукраїнських турів та сотні концертів по всій країні.

ПОЕТИЧНО ПРО ФІЛОСОФСЬКЕ
«Юна дівчинка зі стальним стержнем; мислить образами, яких раніше ще не використовували; можна вивчити ямби, хореї, літературну архітектоніку, але це все ніщо без відчуття поезії, а в неї воно є...», - саме такі слова лунають на адресу цієї молодої панянки. І, дійсно, глянувши на Марту Рикаловську, одразу виникає думка: «Яка ніжна і вразлива дитина!». А почитавши її вірші, не віриш власним очам: невже ті не по-дитячому мудрі слова, оті глибокі роздуми, ота філософія світу, що криється в широко відкритих очах, дійсно вийшли з-під її пера? Поспішаємо на зустріч із Мартою Рикаловською, щоб дізнатися більше про молоду кам’янецьку поетку.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У ВИСТАВКОВІЙ – ПОТІК МИСТЕЦТВА
8 березня знову відчинила свої двері гостинна Виставкова зала. Цього разу кам’янчани мали нагоду насолодитися творчим доробком шести художників, студентів кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім.І.Огієнка, об’єднаним під промовистою назвою «Потік мистецтва». На виставці було представлено 40 робіт у техніках акрилового, олійного, гуашового, пастельного та змішаного живопису; копії полотен класичних художників ХІХ ст. (Шишкіна, Ладела, Перро), пейзажі Кам’янеччини, графічні роботи та творчі композиції. Кожна картина притягувала увагу, а чарівні звуки скрипки, які лунали під час експозиції, налаштовували на творчий лад. Безумовно, Олена Шкаврон, Ольга Якубовська, Віталій Рудь, Сергій Ільчишен, Богдан Стафанець та Ігор Карташов (саме останньому прийшла ідея об’єднати цих художників заради спільної виставки) заслуговують на високі оцінки від поціновувачів художнього мистецтва.
Автор:  Віоліна СИТНІК

МОЯ ДОРОГА ДО ШЕВЧЕНКА
Цьогоріч наша країна відзначає 200-ліття з Дня народження геніального українського поета, полум’яного патріота, талановитого художника, пророка своєї нації Тараса Шевченка. Сьогодні «Літературна кав’ярня» представляє вам відгук Олександри Дуди на творчість Тараса Григоровича. Юнка вільно володіє англійською мовою, дивиться фільми та читає книги тільки в оригіналі, паралельно вивчає ще й німецьку мову, адже по життю керується принципом: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Олександра займається плаванням та мріє стати успішною людиною.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 511 — 525 з 557
Початок | Поперед. | 33 34 35 36 37 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!


 

ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ
ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ Нещодавній виступ у Верховній Раді переможця премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки зібрав шквал коментарів і обговорень у інтернет-мережі. Присутні аплодували звичайному шкільному вчителю стоячи. Як так сталося? Що такого сказав учитель, викликавши своєю промовою загальне захоплення?
Ось уривок із його монологу: «Ніколи не думав, що таке станеться в моєму житті. 25 років я подорожую з нашими дітьми по різних форумах, знайомий з колегами з 30 країн світу. Проблеми освіти скрізь...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.