Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

У ВИСТАВКОВІЙ – ПОТІК МИСТЕЦТВА
8 березня знову відчинила свої двері гостинна Виставкова зала. Цього разу кам’янчани мали нагоду насолодитися творчим доробком шести художників, студентів кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім.І.Огієнка, об’єднаним під промовистою назвою «Потік мистецтва». На виставці було представлено 40 робіт у техніках акрилового, олійного, гуашового, пастельного та змішаного живопису; копії полотен класичних художників ХІХ ст. (Шишкіна, Ладела, Перро), пейзажі Кам’янеччини, графічні роботи та творчі композиції. Кожна картина притягувала увагу, а чарівні звуки скрипки, які лунали під час експозиції, налаштовували на творчий лад. Безумовно, Олена Шкаврон, Ольга Якубовська, Віталій Рудь, Сергій Ільчишен, Богдан Стафанець та Ігор Карташов (саме останньому прийшла ідея об’єднати цих художників заради спільної виставки) заслуговують на високі оцінки від поціновувачів художнього мистецтва.
Автор:  Віоліна СИТНІК

МОЯ ДОРОГА ДО ШЕВЧЕНКА
Цьогоріч наша країна відзначає 200-ліття з Дня народження геніального українського поета, полум’яного патріота, талановитого художника, пророка своєї нації Тараса Шевченка. Сьогодні «Літературна кав’ярня» представляє вам відгук Олександри Дуди на творчість Тараса Григоровича. Юнка вільно володіє англійською мовою, дивиться фільми та читає книги тільки в оригіналі, паралельно вивчає ще й німецьку мову, адже по життю керується принципом: «Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина». Олександра займається плаванням та мріє стати успішною людиною.
Автор:  Віоліна СИТНІК

PIANO EXTREMIST у Кам’янці!
Замість ошатного залу - переповнені людьми вулиці, замість сценічного вбрання - бронежилет та балаклава. Так, акція «Інструмент свободи» набула шаленої популярності на території нашої країни. Синьо-жовті фортепіано то тут, то там виникають непомітно, як гриби після дощу, на різноманітних вулицях та площах міст. Й обов’язково там збирається багато людей, охочих послухати, а то й глянути, що ж то за музикант такий? Piano Extremist - саме так охрестили цього хлопця, коли він уперше зіграв у Києві. Сьогодні Богдан (так звуть музиканта) їздить з одного українського міста в інше й ділиться своїм талантом з людьми, надихає їх на боротьбу, додає сил і своєю творчістю хоч на деякий час заспокоює розхитані нерви населення, яке так втомилося гадати, що ж принесе йому день грядущий у нелегких відносинах із Росією.
Автор:  Віоліна СИТНІК

БІЛЕ ФОРТЕПІАНО В ДАРУНОК ВІД КУЧМИ
Кам’янець-Подільська міська дитяча школа мистецтв 11 березня отримала в подарунок біле фортепіано Essex всесвітньовідомої компанії «Steinway&Sons». Інструмент привезли і налаштували спеціалісти компанії виробника.
Ініціював таку благородну справу минулого року другий Президент України Леонід Кучма. Мистецькі школи у всіх регіонах України отримають безкоштовно 75 нових фортепіано від Благодійної організації Президентський фонд «Україна». Цифра 75 вибрана не випадково, адже в 2013 році колишній Президент України (1994—2005 рр.) відзначив 75-річний ювілей. Проект, ініційований Леонідом Кучмою, направлений на реалізацію підтримки творчого потенціалу обдарованої молоді.

БРИНИТЬ ПРАВДОЮ
Мені як затятому книголюбу завжди радісно, коли народжуються книги. І якщо такі події у великих містах трапляються часто, то презентації книг кам’янчан швидше підпадають під категорію виняток, аніж правило. Тому справжнім святом для поціновувачів літератури й поезії зокрема стала презентація збірки Марти Рикаловської «Бриніти правдою і мати трохи неба...», яка відбулася 4 березня в актовому залі НВК №9, рідному навчальному закладі, де здобуває освіту ця тендітна й мила дівчина.
Автор:  Віоліна СИТНІК

РОК-КВАРТИРНИК ВІД БОРИСА ШЛИКОВА
Уперше про квартирники я почула під час перегляду серіалу «Вісімдесяті». Чомусь мені здавалося, що це так романтично, коли збирається група молодих і творчих людей, та лунає музика попри всі заборони й несхвалення. А як мріялося туди потрапити, поринути в атмосферу нестримної рок-творчості, насолодитися геніальними вітчизняними та зарубіжними хітами років, коли мене ще й на світі не було або такими, які часто підспівуєш наодинці з собою!.. Напевно, бажання таки здійснюються, адже в останній день зими мені пощастило потрапити на найсправжнісінький квартирник, який організував відомий у нашому місті і не тільки рок-музикант, організатор фестивалів «Квітка on rock», «Пісні кам’янецьких вулиць» і «Про Rock», викладач класу естрадних інструментів районної музичної школи Борис Шликов.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ЛЮБІ ЖІНКИ!
Завтра буде свято, якого очікують мільйони жінок - 8 Березня. Звісно, вас, любі панянки, вітатимуть кохані чоловіки, сини, хлопці. Ми ж пропонуємо в подарунок поезію від студента податкового коледжу Віктора Кернера. Юнак обожнює спорт, пише вірші та займається вокалом на професійному рівні.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ФЕНОМЕН ВІКТОРА ГУЦУЛА
Колись давно почула цікаву легенду, суть якої зводилася до того, що коли народжується дитина, її цілує Бог. І ось залежно від того, до якого місця доторкнулися вуста Господа, таким талантом буде наділена малеча. Якби мені довелося застосувати цю притчу до сьогоднішнього мого співрозмовника, я б надовго задумалася: а яким же хистом наділений цей молодий хлопець, адже про нього із впевненістю можна сказати, що він талановитий і перспективний художник зі власним оригінальним світобаченням, надзвичайний музикант-віртуоз, фотограф, а нещодавно ще й почав пробувати себе у відеозйомці. Також мене тішить те, що він - вихідець із Чернівецької області, а завжди приємно чути про успіхи своїх сусідів. Отож, феномен Віктора Гуцула ще раз підтверджує давно відому істину: «Талановита людина - талановита в усьому!».
Автор:  Віоліна СИТНІК

З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
Воювати можна не тільки зі зброєю в руках, боротися вдається і словом. Ним можна підбадьорити, надихнути до нових перемог. Радіємо, коли бачимо, що кам’янецька молодь не стоїть осторонь подій в Україні.
Цього разу «Літературна кав’ярня» представляє вам поезію Катерини Федорчук. Дівчина розповідає, що надзвичайно переживає за долю її багатостраждальної країни, довіряючи свої думки лише паперу. Зараз Катя навчається в 10 класі й мріє стати журналісткою, щоб доносити до людей лише достовірну і правдиву інформацію.
Автор:  Віоліна СИТНІК

Ніхто не сперечатиметься, якщо я скажу, що нині наш народ переживає одну з найчорніших та найсумніших сторінок своєї історії. Перебуваючи в жалобі, дні змінюються в календарі зі швидкістю світла, залишаючи по собі тільки нагадування про дати, які ми могли б відзначати, якби все склалося інакше. Особисто я згадала б, що 21 лютого мав бути Міжнародний день рідної мови, а його, на мою думку, має пам’ятати кожен свідомий українець, адже наша мова пройшла багато кіл пекла, щоб сьогодні ми могли вільно нею спілкуватися.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НЕ ТАКИЙ, ЯК УСІ
19 лютого у Виставковій залі, що на Соборній, було велелюдно. Приводом для такого зібрання стало відкриття першої персональної виставки молодого і перспективного художника, магістранта К-ПНУ ім.І.Огієнка Віктора Гуцула під оригінальною назвою «ULTRAлюстра». Хлопець добре відомий тим, що його картини вже неодноразово були презентовані загалу під час численних експозицій, які відбувалися не тільки в Кам’янці чи інших містах нашої країни, а й за кордоном. Ба більше, юнак зміг створити свій неповторний стиль, за яким його роботи можна легко вирізнити з-поміж інших.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОБЗАР ШКРУМ: «У КАМ’ЯНЦІ БУЛО ЯК У РАЙСЬКОМУ КУТОЧКУ...»
Ще зі шкільної парти в голові в кожного з нас склався такий собі типовий образ кобзаря: сивочолий дідусь, неодмінно з оселедцем на голові, у вишиванці, босий, розбиває ноги до крові на численних кам’янистих шляхах нашої неньки-України. Неодмінні супутники сліпого старця - хлопчик-поводир та старенька бандура з проникливо жалісним голосом. І хоч наші з вами уявлення про кобзарів зійшли зі сторінок старенького підручника з української літератури, проте смію вас запевнити, що бандуристи існують і нині. Та й, зрештою, здається, нічого в їхньому вигляді не змінилося - все той же оселедець, вишиванка, пристрасть до мандрів, бандура за плечима, навіть дороги, якими втомлюються ходити ноги співців, не зазнали помітних покращень, порівнюючи з тими далекими часами. Хоча ні, деяка відмінність таки є: кобзарі стали набагато молодшими і вродливішими. Принаймні саме із таким мені пощастило зустрітися 11 лютого.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НА ВІДСТАНІ РУКИ, ПРОТЕ ДУЖЕ ДАЛЕКО...
Молодого і перспективного новеліста, полум’яного патріота своєї країни, історика, краєзнавця і за сумісництвом дописувача нашої газети Ігоря Старенького не потрібно зайвий раз представляти. Його статті завжди цікаві та інформативні, а проза й поезія змушують поринути у світ хлопця й побачити все його очима, відчути те, що ховається в глибині серця, чим юнак живе і страждає. Цього разу насолоджуємось есе Ігоря.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ СПРАВЖНІЙ КОБЗАР
11 лютого в актовій залі К-ПНУ ім.І.Огієнка відбувся концерт відомого в Україні та за кордоном музиканта, бандуриста, барда Віктора Пашника, знаного ще й під псевдонімом Кобзар Шкрум.
Протягом 2-годинного концерту митець виконав величезну кількість пісень як народного, так і літературного походження, композицій власного авторства та друзів. Родзинкою заходу став діалог музиканта з глядачами, під час якого він розповідав цікаві випадки зі свого життя, деякі біографічні відомості, історії написання тієї чи іншої пісні, казуси, які траплялися з ним під час виконання різноманітних композицій.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЛІКУЄ СЕРЦЕ СЛОВОМ
Кажуть, що сучасна молодь байдужа та безініціативна. Наша «Літературна кав’ярня» хоче із цим не погодитись. Подивіться, яку громадянську лірику пише молода кам’янецька поетка Ольга Варракс у період неспокою в нашій країні. Дівчина навчається в 11 класі й мріє в майбутньому стати хорошим кардіологом, щоб лікувати серця не тільки ділом, а й словом.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 496 — 510 з 529
Початок | Поперед. | 32 33 34 35 36 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ПАСАЖИРИ
ПАСАЖИРИ Чого тільки не наслухаєшся і на що тільки не надивишся у наших маршрутках. Іноді сам дивуєшся тому, що стає частинкою твого життя, коли прямуєш у звичайному маршрутному транспорті до місця призначення. Тут неймовірно величезний спектр тем та подій. Що не пасажир, то унікальна особистість, що ненароком входить у наші життя. А деякі значно частіше. Бо впродовж життя ми використовуємо одні й ті ж маршрути.
Частенько в дорозі трапляється щось таке, що закарбовується в пам’яті на певний час – день-два,...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.