Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

ПОЛЮБИ УКРАЇНУ... В КАРТИННІЙ ГАЛЕРЕЇ!
Прояви патріотизму в нинішній час як ніколи доречні. Саме любов до рідної країни підживлює нас вірою у світле майбутнє й те, що в нашій державі все буде гаразд. Дуже тішить, що митці не залишаються осторонь такого явища, а голосно заявляють: «Ми любимо Україну». Саме на експозицію з такою патріотичною назвою мені пощастило потрапити 16 квітня. Того дня в Картинній галереї, що у Старому місті, на загал була представлена виставка клаптикового шиття, яку до Кам’янця привіз Центр Української Культури та Мистецтва (м.Київ).
Автор:  Віоліна СИТНІК

БАРВИСТІ ПОБАЖАННЯ-ПИСАНКИ
Любі читачі, через кілька днів Великдень. Хтось візьметься фарбувати крашанки, а дехто і з писачком над яйцем почаклує. А чи знаєте ви, що означає той чи інший узор? А от сьогоднішня гостя нашої «Літературної кав’ярні» Анастасія Надвідна підійшла до цієї справи всерйоз. Дівчина заходилася шукати орнаменти, а в результаті народилась чудова поезія! Настя навчається на історика, захоплюється журналістикою та дослідженням слов’янської міфології. Вона вважає, що кожен свідомий громадянин своєї держави повинен знати свої витоки, минуле наших предків, адже воно варте того.

Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ - ЛІТЕРАТУРНИЙ ДЕСАНТ
Саме так жартома можна сказати про події, які відбулися в нашому місті 10 та 11 квітня. У ці дні Кам’янць-Подільський відвідали письменники Марія Дзюба з Івано-Франківщини, та Дара Корній (Мирослава Замойська) і Любов Долик зі Львова. Вони провели дві зустрічі з читачами в конференц-залі центрального корпусу та актовій залі історичного факультету К-ПНУ ім. І.Огієнка. Заходи проходили за ініціативи творчого об’єднання «Phoenix» (Вікторія Дубчак, Ольга Зьомко, Ольга Комарова, Інна Мисюра, Лілія Надвідна, Віоліна Ситнік та Ігор Старенький) та за інформаційної підтримки газети «КлюЧ».
Автор:  Ігор СТАРЕНЬКИЙ

З ФЕСТИВАЛІВ - НЕ З ПОРОЖНІМИ РУКАМИ
Про запаморочливі успіхи маленького співочого кам’янецького соловейка - Ангелінки Савінської - ми писали неодноразово. На її рахунку величезна кількість перемог та участей у конкурсах та фестивалях. Проте дівчинка не перестає дивувати. Ось, наприклад, нещодавно арсенал її нагород поповнився ще двома кубками і медалями. 4 і 5 квітня вона брала участь у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Зірковий крок» та Регіональному дитячому фестивалі «Шоу талантів», що проходили в нашому обласному центрі. Так, у категорії 6-8 років талановита кам’янчанка в обидвох конкурсах стала лауреатом першої премії.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КАТЕРИНА ТАІРОВА: «ТІЛЬКИ ВПЕРЕД!»
Нещодавно Слава Світова, перебуваючи в нас у гостях, слушно зазначила: «Кам’янець - це місто надзвичайно талановитих і скромних людей». Вірите, щодня твердо в цьому переконуюся. Зрештою, недарма ж Квітку на камені називають культурною столицею Поділля. Здається, кількість наділених незвичайним хистом осіб на один квадратний кілометр у нас більша, ніж деінде. Минулого тижня мені пощастило познайомитися з однією із творчих людей нашого міста, чудовою співачкою, володаркою надзвичайно сильного голосу, талант якої визнають не тільки в Кам’янці, а й за його межами. Далеко ходити не треба: зовсім нещодавно ми могли спостерігати за нею з екранів телевізорів, де вона вразила виконанням французької пісні Лари Фабіан «Malade» суворе журі проекту «Голос. Перезавантаження», що на «1+1», змусивши Тамару Гвердцителі взяти дівчину у свою команду, а потім весело танцювала разом із Олею Фреймут під запальну музику гурту «RemiX», солісткою якого вона є. Сьогодні розмовляємо з надзвичайно милою, щирою і талановитою співачкою Катериною Таіровою.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«РАЙСЬКА» ФОТОВИСТАВКА
2 квітня своїми успіхами в навчанні мали можливість поділитися студенти коледжу культури і мистецтв спеціальності «Кіно-, фото- та відеосправа». Саме їхні роботи у вигляді експозиції «У нашім раю на землі...» були представлені на огляд громадськості у Виставковій залі, що на Соборній. Напевно, вже із самої назви стало зрозумілим, що виставка приурочувалася до 200-річчя з Дня народження Тараса Шевченка. Проте був й інший привід - 20-ліття з дня створення спеціальності «Кіно-, фото- та відеосправа».
Автор:  Віоліна СИТНІК

З ГУМОРОМ ПО ЖИТТЮ
Сьогоднішній гість нашої «Літературної кав’ярні» Анатолій Слободян змусив нас нареготатися аж до кольок у животі! Його гуморески сповнені веселощами та позитивом, дарують заряд гарного настрою на весь день. Пан Анатолій нині перебуває на заслуженому відпочинку, проте в минулому займався благородною справою - сіяв знання у голови юних студентів К-ПВВІКУ. Пропонуємо і вам усміхнутися, читаючи веселі рядки!

Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ МАЙЖЕ КНИЖКОВИЙ ФОРУМ
На столицю красного письменства має всі шанси перетворитися наше місто вже менше ніж через тиждень. Чому? Та тому що 10 та 11 квітня Кам’янець очікуватиме на приїзд справжнього письменницького десанту - львів’янок Дари Корній (Мирослава Замойська), Любові Долик, івано-франківчанки Марії Дзюби, представників видавництва «Апріорі» та Книжкової толоки. Цей захід відбуватиметься за інформаційної підтримки та безпосередньої участі газети «КлюЧ», адже саме наш кореспондент Ігор Старенький є організатором цього мистецького дійства. Також літературні зустрічі мають ще одну мету - познайомити вас, любі кам’янчани, з новим творчим об’єднанням «Phoenix», яке вирішило внести свій посильний вклад у розвиток культури Кам’янця-Подільського у вигляді пропагування сучасної української літератури, організації зустрічей з відомими письменниками, проведення літературних читань, створення літературно-мистецького альманаху «Phoenix» та інше.
Автор:  Віоліна СИТНІК

МАЙСТЕР - ЗОЛОТІ РУКИ ІЗ КОЛЕДЖУ ПДАТУ
Дерев’яна кладочка, вітряк, віз, годівничка-шпаківня, колодязь із майстерно виготовленим кухликом, який, здається, так і припрошує напитись із нього крижаної джерельної води... Гадаєте, так виглядає дача або приватна садиба якогось відоого кам’янчана? Аж ніяк! Така краса тепер є візитівкою коледжу ПДАТУ. Саме ці дерев’яні вироби збирають біля себе вражених батьків, студентів та викладачів, а охочі сфотографуватися на фоні такої ідилічної сільської картинки змушені вистояти солідну чергу. Ми теж не змогли спокійно пройти повз таку українську оазу, одразу ж закортіло дізнатися, чиїм рукам належить авторство цього чудового куточка, який прикрашає навчальний заклад.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КРАСУНЯ, ПОЕТКА, ІНТЕЛЕКТУАЛКА
Сьогодні на гостину до «Літературної кав’ярні» завітала надзвичайно мила дівчина - Лілія Надвідна. Її часто можна зустріти на різноманітних культурних заходах, що проходять у нашому місті, з фотоапаратом та диктофоном у руках, а потім прочитати натхненну розповідь про почуте та побачене крізь об’єктив в університетській газеті «Студентський меридіан». Не обділена Ліля й поетичним талантом. Зрештою, читайте самі!
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЗАРЯД ПОЗИТИВНОГО НАСТРОЮ ВІД БОРИСА УРОДИ
Дорогі читачі! Зовсім скоро ми святкуватимемо День сміху. І хоч, зважаючи на ситуацію в країні, приводів для веселощів у нас не надто багато, проте якщо перебувати в постійному напруженні, то й захворіти можна. А Україні потрібні здорові і сильні тілом та духом люди. Тому наша «Літературна кав'ярня» пропонує вам почитати гумореску знаного в нашому місті та далеко за його межами журналіста й письменника Бориса Уроди. Творчий шлях Бориса Івановича нараховує більше ніж півстоліття. За його плечима публікації у відомих виданнях нашого краю та держави, зокрема в журналах «Перець», «Україна», альманасі «Вітрила», колективному збірнику творів гумористів Хмельниччини «Гоп, кума не журися». А чого варті його власні сім книг гумору і сатири: «Сезонна робота», «За гороскопом», «Викуп», «Гусак на троні», «Лев реформатор», «Неприступна фортеця», «Не женись з наскоком». Усміхаємось разом із Борисом Уродою!

Автор:  Віоліна СИТНІК

ВЕСНЯНИЙ КАЛЕЙДОСКОП РОЗВАГ ДЛЯ ДІТЕЙ
Як мамі невгамовного малюка, мені завжди важко знайти, чим би зацікавити своє чадо. Здається, вже всі книжки з досить великої домашньої бібліотеки перечитані, всі розмальовки тепер пістріють різноманітними барвами, під час розкриття художніх талантів дитини постраждав і килим, і шпалери. А малечі нових розваг подавай!
Відверто, у нашому місті не так багато місць, куди можна прийти з дитиною та ще й навчити її чогось корисного, такого, щоб позитивно вплинуло на її розвиток. Проте недавно в Інтернеті надибала на кілька оголошень про майстер-класи для дітей, які відбуватимуться в Кам’янці. Отож, хто ті невідомі особи, які дбають про розвиток наших малюків та що вони можуть запропонувати?
Автор:  Віоліна СИТНІК

МАРК ЛІВІН: ПРАГМАТИК ТА ІМПРЕСІОНІСТ
Минулої суботи до списку моїх улюблених авторів додався ще один - молодий худорлявий хлопчина Марк Лівін. Зізнаюсь, до того дня я ніколи про нього не чула і, звісно ж, не читала його творів. Проте через 15 хвилин після початку авторських читань, які відбулися в арт-пабі «Avenue Club», я повністю поринула в мелодику тексту (хоча варто додати, що захід відбувався під чудовий музичний супровід Дмитра Чаловського з «ForeverLive», який приїхав разом із київським письменником) та віддалася емоціям і образам, які виникали в голові при прослуховуванні.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОЛЕДЖ ПДАТУ ВШАНОВУЄ ШЕВЧЕНКА
12 березня в коледжі ПДАТУ з нагоди відзначення 200-річчя від Дня народження Кобзаря відбулася виставка творчих робіт студентів під назвою «Шевченко очима сучасної молоді». В холі закладу охочі могли переглянути стенд із малюнками та поезіями студентів закладу за мотивами творів Пророка української нації. Своїм письменницьким та художнім хистом поділилися Христина Ольховецька, Віталій Мусій, Петро Пастух, Роман Галас, Віталій Альчинський, Дмитро Гаєвський, Василь Скіцько, Михайло Паталашко, Віталій Мельник, Галина Мороз. Ще хотілося б відзначити те, що стенд був оздоблений вишитими рушниками та неймовірної краси портретом Тараса Шевченка, вишитим бісером.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ТАРАСОВЕ СЛОВО
Відомо, що 2014 рік оголошено роком Шевченка в Україні, тому «Літературна кав’ярня» продовжує знайомити вас із творчістю кам’янчан на шевченківську тематику. Цього разу до нас завітав Аркадій Браеску. Пан Аркадій - поет, гуморист та сатирик із багаторічним стажем, а ще чоловік встиг потрудитися на освітянській ниві, прищеплюючи любов до рідної мови та літератури студентам одного із закладів нашого міста. Наразі пан Аркадій на пенсії, проте не поспішає закидати свого пера до шухляди. Він щиро переймається літературним життям Кам’янця-Подільського і йому дуже болить, що місцеві письменники не мають змоги реалізуватися в нашому місті.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 496 — 510 з 546
Початок | Поперед. | 32 33 34 35 36 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Інше

Качественные подставки для косметики из пластика. Смотреть в каталоге.
http://promplastic.com/content/29-podstavka-dlya-kosmetiki


 

КОНТРОЛЬ, ЯК КІСТКА В ГОРЛІ
КОНТРОЛЬ, ЯК КІСТКА В ГОРЛІ На 27 році незалежного життя в країні ми нарешті можемо говорити про громадські інституції, як про дієвий механізм контро­лю влади. І нехай останні від цього не в захваті, проте факт існування перших залишається беззаперечним. Якщо тебе критикують чи вказують на недоліки, вмикається інстинкт самозбереження, мовляв, яке твоє псяче діло? Беззаперечно, він має право на існування, але якщо це стосується приватного життя. Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.