Перейти на мобільну версію сайту

RSS

Культура

ЗІ СВЯТОМ ВАС, ЛЮБІ ЖІНКИ!
Завтра буде свято, якого очікують мільйони жінок - 8 Березня. Звісно, вас, любі панянки, вітатимуть кохані чоловіки, сини, хлопці. Ми ж пропонуємо в подарунок поезію від студента податкового коледжу Віктора Кернера. Юнак обожнює спорт, пише вірші та займається вокалом на професійному рівні.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ФЕНОМЕН ВІКТОРА ГУЦУЛА
Колись давно почула цікаву легенду, суть якої зводилася до того, що коли народжується дитина, її цілує Бог. І ось залежно від того, до якого місця доторкнулися вуста Господа, таким талантом буде наділена малеча. Якби мені довелося застосувати цю притчу до сьогоднішнього мого співрозмовника, я б надовго задумалася: а яким же хистом наділений цей молодий хлопець, адже про нього із впевненістю можна сказати, що він талановитий і перспективний художник зі власним оригінальним світобаченням, надзвичайний музикант-віртуоз, фотограф, а нещодавно ще й почав пробувати себе у відеозйомці. Також мене тішить те, що він - вихідець із Чернівецької області, а завжди приємно чути про успіхи своїх сусідів. Отож, феномен Віктора Гуцула ще раз підтверджує давно відому істину: «Талановита людина - талановита в усьому!».
Автор:  Віоліна СИТНІК

З УКРАЇНОЮ У СЕРЦІ
Воювати можна не тільки зі зброєю в руках, боротися вдається і словом. Ним можна підбадьорити, надихнути до нових перемог. Радіємо, коли бачимо, що кам’янецька молодь не стоїть осторонь подій в Україні.
Цього разу «Літературна кав’ярня» представляє вам поезію Катерини Федорчук. Дівчина розповідає, що надзвичайно переживає за долю її багатостраждальної країни, довіряючи свої думки лише паперу. Зараз Катя навчається в 10 класі й мріє стати журналісткою, щоб доносити до людей лише достовірну і правдиву інформацію.
Автор:  Віоліна СИТНІК

Ніхто не сперечатиметься, якщо я скажу, що нині наш народ переживає одну з найчорніших та найсумніших сторінок своєї історії. Перебуваючи в жалобі, дні змінюються в календарі зі швидкістю світла, залишаючи по собі тільки нагадування про дати, які ми могли б відзначати, якби все склалося інакше. Особисто я згадала б, що 21 лютого мав бути Міжнародний день рідної мови, а його, на мою думку, має пам’ятати кожен свідомий українець, адже наша мова пройшла багато кіл пекла, щоб сьогодні ми могли вільно нею спілкуватися.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НЕ ТАКИЙ, ЯК УСІ
19 лютого у Виставковій залі, що на Соборній, було велелюдно. Приводом для такого зібрання стало відкриття першої персональної виставки молодого і перспективного художника, магістранта К-ПНУ ім.І.Огієнка Віктора Гуцула під оригінальною назвою «ULTRAлюстра». Хлопець добре відомий тим, що його картини вже неодноразово були презентовані загалу під час численних експозицій, які відбувалися не тільки в Кам’янці чи інших містах нашої країни, а й за кордоном. Ба більше, юнак зміг створити свій неповторний стиль, за яким його роботи можна легко вирізнити з-поміж інших.
Автор:  Віоліна СИТНІК

КОБЗАР ШКРУМ: «У КАМ’ЯНЦІ БУЛО ЯК У РАЙСЬКОМУ КУТОЧКУ...»
Ще зі шкільної парти в голові в кожного з нас склався такий собі типовий образ кобзаря: сивочолий дідусь, неодмінно з оселедцем на голові, у вишиванці, босий, розбиває ноги до крові на численних кам’янистих шляхах нашої неньки-України. Неодмінні супутники сліпого старця - хлопчик-поводир та старенька бандура з проникливо жалісним голосом. І хоч наші з вами уявлення про кобзарів зійшли зі сторінок старенького підручника з української літератури, проте смію вас запевнити, що бандуристи існують і нині. Та й, зрештою, здається, нічого в їхньому вигляді не змінилося - все той же оселедець, вишиванка, пристрасть до мандрів, бандура за плечима, навіть дороги, якими втомлюються ходити ноги співців, не зазнали помітних покращень, порівнюючи з тими далекими часами. Хоча ні, деяка відмінність таки є: кобзарі стали набагато молодшими і вродливішими. Принаймні саме із таким мені пощастило зустрітися 11 лютого.
Автор:  Віоліна СИТНІК

НА ВІДСТАНІ РУКИ, ПРОТЕ ДУЖЕ ДАЛЕКО...
Молодого і перспективного новеліста, полум’яного патріота своєї країни, історика, краєзнавця і за сумісництвом дописувача нашої газети Ігоря Старенького не потрібно зайвий раз представляти. Його статті завжди цікаві та інформативні, а проза й поезія змушують поринути у світ хлопця й побачити все його очима, відчути те, що ховається в глибині серця, чим юнак живе і страждає. Цього разу насолоджуємось есе Ігоря.
Автор:  Віоліна СИТНІК

У КАМ’ЯНЦІ СПРАВЖНІЙ КОБЗАР
11 лютого в актовій залі К-ПНУ ім.І.Огієнка відбувся концерт відомого в Україні та за кордоном музиканта, бандуриста, барда Віктора Пашника, знаного ще й під псевдонімом Кобзар Шкрум.
Протягом 2-годинного концерту митець виконав величезну кількість пісень як народного, так і літературного походження, композицій власного авторства та друзів. Родзинкою заходу став діалог музиканта з глядачами, під час якого він розповідав цікаві випадки зі свого життя, деякі біографічні відомості, історії написання тієї чи іншої пісні, казуси, які траплялися з ним під час виконання різноманітних композицій.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ЛІКУЄ СЕРЦЕ СЛОВОМ
Кажуть, що сучасна молодь байдужа та безініціативна. Наша «Літературна кав’ярня» хоче із цим не погодитись. Подивіться, яку громадянську лірику пише молода кам’янецька поетка Ольга Варракс у період неспокою в нашій країні. Дівчина навчається в 11 класі й мріє в майбутньому стати хорошим кардіологом, щоб лікувати серця не тільки ділом, а й словом.
Автор:  Віоліна СИТНІК

СВЯТКУВАЛИ ЮВІЛЕЙ
Погодьтеся, десятирічний ювілей - це досить вагома дата, особливо якщо святкує не людина, а кафедра. З одного боку, це солідний термін, упродовж якого подолано чимало перешкод, знайдено вихід із багатьох скрутних ситуацій, відсвятковано багато перемог, а з іншого, попереду ще немало років існування і, як наслідок, величезна кількість здобутків та приводів для гордощів.
1 лютого Виставкова зала зібрала всіх поціновувачів прекрасного на святкування десятирічного ювілею кафедри мистецьких дисциплін К-ПНУ ім.І.Огієнка. Присутні мали змогу оглянути величезну кількість робіт, від яких просто перехоплювало подих.
Автор:  Віоліна СИТНІК

ДЕСАНТ ХУДОЖНИКІВ ВИСАДИВСЯ В КАМ’ЯНЦІ
23 січня в інформаційно-туристичному центрі (ІТЦ) готелю «Reikartz» відбулося відкриття персональної виставки Славка Полятинчука під назвою «Сонячний вітер». І хоч погода на вулиці зовсім не тішила кам’янчан сонцем, (що, власне, й не дивно, бо ж зима), проте в затишному приміщенні було тепло від справжніх і щирих емоцій та яскравих барв на полотнах. Привертали погляди народні мотиви на картинах, а соковиті фарби, здавалося, виплескуються через край з робіт Славка.
Автор:  Віоліна СИТНІК

СЛЕМИЛИ В «АРТ-СХОВИЩІ»
22 січня в «Арт-сховищі» (вул.Іоанно-Предтеченська, 2а) відбувся «Перший літературний слем». За версією «Вікіпедії», слем - це читання текстів, але читання, у якому важливим є не лише те, ЩО читають, а й те, ЯК. Слем-турнір є химерним поєднанням спорту та мистецтва: це змагання поетів в артистичному читанні, з оцінками довільно обраного з-поміж глядачів журі, з чітким часовим регламентом, зі штрафними санкціями за порушення встановлених правил. Хоч класичний формат такого дійства передбачає виконання домашнього завдання - написання оригінального тексту на конкретно задану тему, проте на перший раз організатори заходу вирішили обмежитися читанням творів, які вже були в доробку кам’янецьких письменників.

Автор:  Віоліна СИТНІК

КАМ’ЯНЧАНИ СВЯТКУЮТЬ ДЕНЬ «THE BEATLES»
Ви помітили, що останнім часом, що не день, то якесь свято? Наші календарі ряблять важливими і не дуже датами, одні з яких викликають маніакальне бажання бігти в магазин за продуктами, а інші змушують хоча б на мить, але посміхнутися. Чого лишень варті всесвітні дні смайлика чи слова «дякую»! Впевнена, ви зараз згадали й інші чудернацькі назви!
Зрештою, у пошуках приводу для свята немає нічого поганого, а особливо, якщо подія чи явище дійсно заслуговують на те, аби їм спеціально виділили один день у році. Ось, наприклад, у нашому місті минулої п’ятниці відзначали Всесвітній день «The Beatles».
Автор:  Віоліна СИТНІК

ПОВЧАЛЬНА КАЗОЧКА ВІД АННИ-МАРІЇ
Приємно, коли до нашої «Літературної кав’ярні» навідуються зовсім молоді володарі слова. Сьогодні ми хочемо познайомити вас із одинадцятирічною Анною-Марією Сушицькою. Юна панночка захоплюється айкідо, грою на скрипці, їздою верхи та хотіла б займатися кінним спортом на професійному рівні. Пропонуємо вам почитати казочку «Зубчик та Карієс або Непроханий гість», яку Анна-Марія написала ще в початкових класах.
Автор:  Віоліна СИТНІК

«ЛІРА» ЗАПРОШУЄ НА ЗУСТРІЧ
Не обійшлося й без відзначення новорічних та різдвяних свят у відомому в нашому місті поетичному клубі «Ліра». Учасники цього об’єднання вже давно започаткували чудову традицію - запрошувати до себе в гості друзів на різдвяні зустрічі. От і 14 січня в Центрі дитячої творчості відбулися посиденьки «лірівців» та клубу дозвілля «Любисток» із с.Оринин.
Упродовж вечора лунали голосні й веселі різдвяні колядки та авторські пісні обох колективів. Із вітальними словами виступили керівники згаданих клубів - Неля Лещинська та Людмила Ковальчук.
Автор:  Віоліна СИТНІК


Статті 481 — 495 з 508
Початок | Поперед. | 30 31 32 33 34 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ!
НЕ ЛІЗЬТЕ В ДУШУ! Бувають же капосні люди. До болю капосні. Як не нашкодять комусь – не живуть. От дай їм заклювати когось – і все тут. А вони ж набридають іншим, жити не дають. Усі живуть як люди, а когось капосник перестрів. «І хто ж їх таких вигадав? Та як взагалі земля їх носить? – думаєш не раз. – І користі з них катма. І беруть вони більше, ніж віддають». «Така натура», – чуєш у відповідь не раз, і твій спротив ніби трохи згасає. Проте коли знову зачеплять, то хоч плач...
От клюють вони когось, клюють, ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.