Перейти на мобільну версію сайту


24.03.2017

ВИЯВЛЯЄТЬСЯ, ЩО ВКРАВ ТЕ, ЧОГО НЕ БУЛО

17 квітня вулиця Шевченка на відрізку Данила Галицького і Соборної (напроти поліції) була перекрита активістами, які вимагали справедливого правосуддя щодо заарештованого підприємця Петрунькова, якого вже 9 місяців утримують в СІЗО, а минулої п’ятниці було продовжено судове слухання в цій справі.

судОсь, що розповіла дружина Сергія Петрунькова: «До арешту Сергій був підприємцем, а коли прийшла в нашу державу біда, він серед перших, разом із друзями, стали волонтерами і допомагали хлопцям на сході. У Кам’янці ще при режимі бандитської влади «Януковича-Пшонки-Захарченка» склалася традиція, що перевертні в погонах збирали в підприємців дань, а хто не погоджувався платити, тих карали. Мені чоловік розповідав, що він також потрапив під цю хвилю. Спочатку в нього вимагали гроші лише за те, що він працює, а згодом замість грошей хотіли будматеріали і через те, що він відмовився, почали йому погрожувати та обіцяти великі неприємності. 

Так і сталося: через короткий час на Сергія «повісили» кримінальну справу. Щоб йому було непереливки і щоб інші підприємці боялися. З 2 липня 2016 р. розпочалися наші митарства. Один священик греко-католицької церкви, пан Костюк, із заходу України заявив, що в нього невідомі особи на території Кам’янця-Подільського відібрали автомобіль «BMW Х5». 6 липня він подав заяву в поліцію про викрадений автомобіль. На мою думку, це завідомо неправдиве повідомлення. При цьому в нього жодних підтверджувальних документів на автівку не виявилося, хоча документи на авто були надані 31 січня, а це після семи місяців, як Сергій перебував у СІЗО.

Старший слідчий поліції Панчишен 6 липня прийняв повідомлення Костюка, о 20:22, і матеріали справи були внесені до ЄРДР, а вже через три хвилини, о 20:25, потерпілому була вручена пам’ятка з правами потерпілого, і він нібито був допитаний про обставини незаконного заволодіння його автомобілем. Далі, з 21:05 до 21:35, у якості свідка нібито була допитана дружина Костюка. Після чого, з 21:40 до 21:50, та, з 21:41 до 21:59, всупереч вимогам ст.228 КПК України, слідчий Панчишен з одними і тими ж понятими провів за її участю впізнання осіб за фотознімками, які в непередбаченому законом порядку в такий короткий проміжок часу потрапили до слідчого і матеріалів кримінального провадження, а також не було вказано, кого саме вона впізнала, як злочинця, і чому впізнану нею особу слід вважати Петруньковим, оскільки жодних відомостей про особу впізнаного на момент проведення впізнання у слідчого не було.

У той же час, згідно з роздруківкою телефонних з’єднань, які 6 липня 2016 р. велися з мобільних телефонів Костюка та його дружини, вбачається, що в зазначений у протоколах допитів та впізнання за фотознімками час вони взагалі не перебували в Кам’янці, а були вже за межами Хмельницької області. Також вражає те, що слідчий не провів жодної слідчої дії, не допитав жодної особи, не провів жодного впізнання, але встановив, що автомобіль відібрав Петруньков та Мостіпака.

Мабуть, цей слідчий має надзвичайні здібності – ясновидіння. Але після порушення кримінальної справи його підвищили по службі. Усі факти свідчать про те, що слідство має людей за дурнів, а Петруньков сидить незрозуміло чого за гратами.

Згідно з матеріалами кримінального провадження, 29 червня 2016 р. Костюку із завуальованою пропозицією придбати в нього автомобіль марки «BMW Х5» зателефонувала невідома особа, яка вказала, що вона з Вінниці (але вже по мобільному трафіку, якого ми добилися в січні, там показано, що номер дзвонив з Києва, а телефон мого чоловіка і його дзвінки були з Кам’янця, але наші оперативники вказують, що це номер Сергія і той номер Сергія. Тепер він виходить супермен, дзвонить з двох телефонів у радіусі 500 км). Сторони нібито домовилися зустрітися 2 липня 2016 р., о 19:30, неподалік магазину «911», що на перехресті просп.Грушевського та вул.Князів Коріатовичів. По роздруківці по номеру телефона зловмисника чітко видно, що він рухався з Києва до Кам’янця-Подільського. По роздруківці телефону мого чоловіка показано, що він зранку був у місті, а в обід виїхав на дачу в Луку-Врублівецьку і перебував там разом із нами до понеділка. 

Але в матеріалах кримінального провадження є неспростовні докази - алібі того, що Петруньков ані 29 червня, ані зранку 2 липня не перебував у Києві, а був у Кам’янці-Подільському. Зокрема, 29-го він цілий день був на роботі і його бачило дуже багато людей, а 2-го зранку був у бані, де його також бачили свідки.
Крім того, потерпілий і двоє свідків стверджують, що автівкою заволодів чоловіка на зріст 155-160 см, компактної тілобудови, волосся русяво-руде, коротке, має залисини, хоча Петруньков на зріст 186 см, худорлявої статури.

Крім того, пан Костюк не міг продавати автомобіль «BMW Х5», адже у власності він у нього не перебував, а був переданий полькою в користування на території Польщі та України. Тож, як чужу автівку без документів можна продавати, при тому що номер кузова в них не співпадає? Крім того, заступник начальника Львівської митниці повідомив, що автомобіль із кримінальної справи в Україну взагалі не заїжджав. Висновок один - всі брешуть, а невинну людину тримають під вартою.

Враховуючи те, що суддя по справі бачив, що у слідства немає обґрунтованої підозри щодо Петрунькова, попри все залишив це поза увагою. Тому 15 березня слідчий з порушенням процедури подав чергове клопотання про продовження строків тримання Петрунькова під вартою, суддя це клопотання прийняв і призначив справу до розгляду. Захисник Петрунькова заявив відвід, який із порушенням закону відхилив інший суддя.

17 березня суддя розпочав слухати клопотання слідчого Онуфрієва, а судді був заявлений відвід, але його було відхилено і з порушенням процедури розпочалося слухання справи далі. Розгляд справи відбувався формально, всі клопотання Петрунькова та його захисників суддя відхиляв. Не витримуючи такого знущання, захисник Петрунькова знову заявив про відвід судді. Але марно і після чергових перепалок обидвом захисникам стало зле, у них тиск зашкалив, їм викликали швидку, проте в інтересах захисту свого підзахисного від госпіталізації відмовилися, їм допомогу надали на місці.

Суддя викликав ще одного захисника з Центру надання безкоштовної юридичної допомоги, від якого Петруньков відмовився, адже це протизаконно. У справу повернулися захисники, але після виступу одному з них знову стало зле і знову викликали швидку.

Судове засідання тривало до півночі. Клопотання, щоб затриманого випустили під підписку про невиїзд, було відхилене. Тому невідомо, скільки ще доведеться їсти йому баланду і скільки триватиме суд.

Активісти підготували листа у всі владні структури про повну люстрацію Кам’янець-Подільського міськрайсуду. Вже розпочався збір підписів.


Теги: арешт, Сергій Петруньков

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Послуги

Почему стоит выбрать Всеукраинский банк спермы?
Полная конфиденциальность с первого обращения в клинику;
Консультация репродуктолога и узких специалистов на основании уже имеющихся исследований и новых показателей;
Обследование на высокоточном оборудовании согласно последним...
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.