Перейти на мобільну версію сайту


15.02.2013

УКРАЇНЦІ НА ЧОРНОМУ КОНТИНЕНТІ

Сьогодні Україна є однією з найбільших контрибуторів безпеки у миротворчих операціях ООН. Понад 15 тисяч українських військових та цивільних службовців узяли участь у понад 20-ти операціях ООН із підтримання миру. Географія миротворчої місії українців охоплює такі країни, як Ангола, Афганістан, Югославія, Боснія, Герцоговина,конго (1).jpg Лівія, Сьєрра-Леоне, Конго та інші.
Початком історії безпосередньої участі військовослужбовців Збройних сил України в операціях ООН із підтримання миру прийнято вважати 3 липня 1992 р. Тоді на письмове звернення Генерального секретаря ООН до Уряду України з проханням надіслати батальйон Збройних сил України до Боснії і Герцеговини для участі в миротворчій операції ООН Верховна Рада України прийняла позитивне
рішення. Терміново був сформований перший український батальйон чисельністю 420 військових. Його було відправлено на територію колишньої Югославії.
Серед перших миротворців були і кам’янецькі військові, зокрема, Сергій Мальченко, колишній начальник військового факультету К-ПНУ ім.І.Огієнка.
Наші військові інженери були і в Анголі, і в Лівані. Одним з перших у Демократичну республіку Конго потрапив кам’янчанин, старший солдат військової служби за контрактом Сергій Зелінський. Сергій Валерійович відправився у Конго 30 листопада в конго.jpgскладі 18-го окремого вертолітного загону Збройних Сил України водієм спеціальних машин. Загін виконував завдання Місії ООН зі стабілізації безпеки в цій африканській країні. Конго - країна, надзвичайно багата на цінні корисні копалини такі, як діаманти, мідь, кобальт, уран, золото та інші. За них безпосередньо воювали й досі воюють декілька угрупувань повстанців. Деякі з них фінансуються із-за кордону. Іноземним корпораціям вигідні міжусобні війни на території Конго: поки місцеві мешканці з’ясовують стосунки, комерсанти викачують з держави найцінніші ресурси.
Міжнародна Місія ООН, до якої входить Україна, намагається врегульовувати конфлікти, що час від часу спалахують. Завданням національного миротворчого контингенту в Конго є ведення повітряної розвідки та спостереження за повстанськими угрупуваннями, а також проведення заходів стримання повстанців, забезпечення дій військ Місії ООН, в тому числі пошуково-рятувальних операцій. Та без інженерних військ жоден з підрозділів армії не може нормально функціонувати. Тому забезпечувати життєдіяльність вертолітного загону зголосився 23-річний кам’янчанин Сергій Зелінський.
Сергій з родини військових. Свого часу він закінчив ЗОШ №7. Нині він здобуває вищу освіту в Тернопільському національному економічному університеті та служить в Центрі розмінування водієм-сапером. Він неодноразово брав участь у розмінуваннях, за що отримав статус учасника бойових дій. Нині свій досвід Сергій Зелінський застосовує в миротворчій місії.

Теги: Конго, миротворці

Дивіться також:

Повернення до списку

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!
Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.