Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

ТУРИЗМ ВИТЯГУЮТЬ ЗА ВУХА
Робота Акредитаційної комісії з видачі дозволів на право здійснення екскурсійної діяльності протягом цього року виявила низку проблем. Так, насамперед, члени комісії занепокоєні рівнем підготовки частини екскурсоводів-початківців. Непрофесійне ведення екскурсій, погане володіння методикою, історичним матеріалом про місто може вплинути на сприйняття туристом історико-архітектурної спадщини Кам’янця-Подільського.
З метою вирішення цього питання відбулася робоча зустріч директора департаменту гуманітарної політики Альони Куземи із головою ГО «Ліга екскурсоводів». У результаті перемовин було прийнято рішення з 15 листопада до 15 лютого організувати і провести семінарські заняття для екскурсоводів із теорії та методики ведення екскурсій. Наразі розроблено план семінарських занять, визначено лекторів та місце проведення.

ІМЕННІ КВИТКИ ПОВЕРТАЮТЬСЯ
ДП «Укрзалізниця» скасувало продаж квитків за паспортами чи іншими документами, що засвідчують особу, ще в листопаді 2007 року.
Та днями міністр інфраструктури Борис Колесніков повідомив, що з метою викорінення спекуляції вже з 1 січня нового року «Укрзалізниця» повернеться до продажу іменних квитків на потяги за документами, що засвідчують особу (внутрішній або закордонний паспорти, посвідчення водія, військовий або студентський квитки тощо).
- 1 січня ми вводимо продаж іменних квитків, тому що скарг на спекулянтів все більше й більше, - наголосив Борис Вікторович. - «Укрзалізниця» та Міністерство інфраструктури отримують тисячі листів від пасажирів, які звертаються з проханням запровадити іменні квитки. Ми перевірили один з потягів, в якому із 120 пасажирів 90 були без квитків! Залізниця працює для пасажирів, тому жодної спекуляції бути не може.

М'ЯСО ПОДЕШЕВШАЛО. НАДОВГО?
Небувала подія трапилася із цінами на м'ясо. За останніх декілька днів вони знизилися. Така тенденція простежується як на ринку міста, так і у відомих торгівельних мережах. У середньому ціни на м'ясо опустилися на п’ять гривень. Якщо до цього вартість кілограма свинини коливалася в межах 50-55 гривень, то сьогодні вона знаходиться у рамках 45-50 гривень.
Таку тенденцію продавці м’яса пояснюють по-різному. Одні говорять, що сьогодні різко впав попит на м'ясо. Зокрема, це пов’язують із закінченням «шашличного» періоду. Інші стверджують, що зниження попиту на м'ясо не тільки пов’язане із завершенням сезону «виїздів на природу», а й, насамперед, із зниженням купівельної спроможності кам’янчан.

ЗА МОЮ Ж СВИТУ МЕНЕ Й БИТО
Епопея про боротьбу з хаотичним монтуванням телекомунікаційних мереж на фасадах та всередині багатоповерхівок цього тижня перейшла із стадії зав’язки в основну частину. Департамент ЖПДІ, керівники комунальних підприємств та провідні оператори і провайдери телекомунікаційних мереж міста вирішили реалізувати пілотний проект з упорядкування кабелів у двох багатоповерхівках, які перебувають на балансі КП «ЖЕК №2».
Піонерами проекту стали п’ятиповерхівка (вул.Огієнка, 6) та дев’ятиповерхівка (вул.Червоноармійська, 6). За словами начальника КП «ЖЕК №2» Андрія Віннічука, монтувати мережі у будинках матимуть право лише ті провайдери, які уклали з комунальним підприємством договори. А це ДП ТОВ «Імпульс», компанії «Крейзи НЕТ» та «Київстар». Відповідно до технічних умов, неможливо поєднати мережі різних операторів у одній трубі. А, отже, кожен з них ізолює свої мережі в окремі труби, які стоятимуть поруч, а потім для естетичності їх об’єднають в один короб. У дев’ятиповерхівках такі короби знаходитимуться біля ліфта, а у п’ятиповерхівках - між сходинковим маршем та стіною.

ЛИСТІВКИ З ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
Першими в історії з’явилися поздоровчі листівки. Широке розповсюдження вони отримали в XVIII - початку XIX ст. в Англії. Це були листівки, які, як правило, виготовлялися художниками власноруч.
Перша ж поштова листівка була випущена 22 вересня 1869 року австрійським урядом. Малюнків на ній не було. У липні 1870 р. книготорговець Шварц з Ольденбурга випустив листівку з невеликим малюнком, на якому було зображено артилериста біля гармати. У 1874 р. на Всесвітньому поштовому конгресі, який проходив в столиці Німеччини Берліні поштова листівка отримала офіційне визнання. Саме там було затверджено єдиний міжнародний розмір листівки - 90 на 140 мм. Згодом, у 1925 р., був уведений новий стандарт розміру листівки. Він зберігся до сьогоднішнього дня - 105 на 148 мм.
Поштові листівки розділяються на дві основні категорії. Звичайна поштова картка, на якій не міститься ніяких зображень, крім державного герба та надрукованої у верхньому правому куті марки. Інші - листівки ілюстровані, які мають на одній, а іноді й на двох боках зображення.

Спортивні події. Випуск №41
З 1 до 16 жовтня на стадіонах ПДАТУ та ім.Г.Тонкочеєва проходили ігри Кубка міста з футболу, пам’яті М.Лук’яненка. У змаганнях взяли участь 8 команд, які були розподілені на дві підгрупи.
Ігри у підгрупах проходили за коловою системою. Команди, які вибороли І-ІІ місця в підгрупах, зустрілися в півфіналі. Команда «Буревісник» К-ПНУ ім.І.Огієнка здобула перемогу над футболістами з ПДАТУ з рахунком 3:1, а команда «Університет» К-ПНУ ім.І.Огієнка перемогла футболістів з ДЮСШ №2 з рахунком 4:1. Отже, за третє місце боролися команди ПДАТУ та ДЮСШ №2, де перемога з рахунком 4:2 була на користь «Університету». У фіналі ж зустрілися команди К-ПНУ «Буревісник» та «Університет». Перемогу з рахунком 3:1 здобули більш досвідчені футболісти з команди «Буревісник», які й стали володарем кубка.

РОТВЕЙЛЕР РЕМА ПРОДОВЖУЄ ДОПОМАГАТИ
Група з протидії саморобним вибуховим пристроям під керівництвом майора Валентина Мельничука і група знищення вибухонебезпечних предметів, яку очолює підполковник Ігор Маматов щодня здійснюють перевірку злітно-посадкової смуги аеропорту міста Чагчаран у провінції Гор, а також перевіряють автомобільний транспорт на наявність вибухонебезпечних предметів. Допомагає українським миротворцям спеціально підготовлений ротвейлер Рема.
Наші сапери з Кам’янець-Подільського ретельного оглядають дротяні загородження і сигнальні міни навколо передової оперативної бази литовського військового контингенту, проводять роботу з утримання у належному стані інженерних загороджень по периметру FOB «SHIELD».

КРАЩЕ ПРИСТЕБНИСЬ!
Відповідно до Світового звіту щодо попередження травмувань на дорозі, використання ременів безпеки є одним з найбільш ефективних заходів у забезпеченні безпеки дорожнього руху, який рятує більше життів, ніж будь-яке інше втручання. Недостатнє або неправильне використання ременів безпеки або інших утримуючих засобів (дитячі крісла та спеціальні подушки для дітей) є фактором ризику, що призводить до смертельних наслідків та пошкоджень при аваріях.

А ТИ ЗРОБИВ РАНКОВУ ЗАРЯДКУ?!
Численні поділи людей за різними типами характеру, як от холерик, сангвінік, флегматик, меланхолік, чи знаками зодіаку дають можливість, як нібито нам здається, їх охарактеризувати, наперед скласти портрет співрозмовника. Певний час такої думки притримувалася і я, особливо під час здобуття ще однієї освіти - практичного психолога. А в психології цих «типів», як-то кажуть, хоч греблю гати.
Та життя довело, що людей все ж не варто ділити. Розчаруватися зможеш будь-коли, не залежно від типажу особистості чи подій, написаних у її гороскопі.
А от на скільки людина себе любить та дбає про власний розвиток та самовдосконалення, то на цей пункт варто звернути особливу увагу. А найбільше на те, як вона дбає про власне здоров’я.

ПОДОРОЖЧАННЯ ВЖЕ СТУКАЄ У ДВЕРІ
І це тільки питаня часу, коли ми їх відкриємо.
Якщо ще до виборів владі вдавалося хоч якось стримувати ціни на продукти, то після їхнього завершення у можновладців на це немає ні сил, ні бажання. На думку експертів, першим подорожчає хліб. І станеться це вже протягом цього місяця. Передбачається, що в середньому ціни на стратегічний продукт зростуть на 10%. Для пересічного українця це плюс 50 копійок на кожній буханці.
- Те, що ситуація назріла — це ще м’яко сказано, - зазначив голова ради об’єднання підприємств хлібопекарської промисловості «Укрхлібпром» Олександр Васильченко. - Назріла вона ще задовго до виборів, хоча вони і сприймалися, як якийсь рубіж.

ТЕЛЕКОМУНІКАЦІЙНЕ ПАВУТИННЯ
Хто і коли звільнить від нього наші будинки?
Якщо всередині квартир панують сучасні «блага цивілізації», як-от кабельне телебачення, Інтернет чи домофон, то назовні помешкань кам’янчан панує хаос: телеконунікаційні мережі, немов павутиння, обсотали під’їзди та фасади будинків. У деяких місцях вони звисають великими пучками, десь поодиноко теліпаються. Чималі дірки у стінах свідчать про використання горе-майстрами перфораторів, а дахи будинків настільки обплетені комунікаційним павутинням, що на них господині можуть розвішувати випрану білизну. Ситуація, яка склалася у місті з хаотичним, неконтрольованим проведенням мереж до будинків, дуже непокоїть кам’янчан. Вони запитують міську владу: скільки триватиме цей безлад і хто покладе йому край?   

ПОГЛЯД ФОТОГРАФА ВИКЛИКАВ СИМПАТІЮ
У Хмельницькому пройшов фотоконкурс «Хмельницький крізь об’єктив», у якому взяли участь майстри нашого фотоклубу «Погляд». У результаті конкурсу І - місце здобув Олександр Дем’янів, ІІ – Юрій Савін, а Володимира Стрілецького та Ганну Комарніцьку відзначено дипломами. Приз глядацьких симпатій у номінації «Погляд фотографа» дістався Юрію Савіну.
22 жовтня в коледжі культури та мистецтв відбулася творча зустріч студентів з членами фотоклубу «Погляд» - Юрієм Савіним, Олексієм Резіним, Олександром Тарнавським та Олександром Дем’янівим.

Спортивні події. Випуск №40
26 жовтня на стадіоні ім.Г.Тонкочєєва проходили фінальні районні змагання з футболу на призи клубу «Шкіряний м’яч» серед дітей та підлітків 2001 р. н.
У грі за перше місце команда Нігинської ЗОШ І-ІІІ ст. з рахунком 3:1 перемогла суперників з Голосківської ЗОШ І-ІІІ ст., третє місце - у Сахкамінської ЗОШ І-ІІ ст. Переможцями конкурсів з елементів техніки футболу стали: жонглювання м’яча – Денис Лісецький, удари м’яча на дальність – Назарій Храбуст, удари м’яча на точність – Олександр Щадило (усі школярі з Нігинської ЗОШ).


Статті 8646 — 8658 з 9793
Початок | Поперед. | 664 665 666 667 668 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЗРОБИ ДОБРО, ЩЕ Й ВИННИМ ЗАЛИШИШСЯ
ЗРОБИ ДОБРО, ЩЕ Й ВИННИМ ЗАЛИШИШСЯ Життя так влаш­товане, що є люди добрі і злі, є небайдужі й аморфні та прикро, що небайдужі, дієві зазвичай, страждають, бо вони незручні ні для кого.
Минулого тижня мешканець Тімірязєва, 86 вкопав біля бордюру шину і пофарбував її, щоб автівки не заїжджали на зелену зону прибудинкової території. Але сусідам це не сподобалося, бо навпроти під’їзду він постійно ставить машину і понівечив траву. На тому місці навіть утворилася яма, яка наповнюється водою і потім за колесами з багнюкою розвозиться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.