Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

ПОТЯГИ ЗАПІЗНЮВАЛИСЯ ЧЕРЕЗ СПЕКУ
Спека, яка нещодавно нам дошкуляла, призвела до значного нагріву залізничних колій. Від неї вони навіть почали деформуватися. Результатом цього могло стати сходження потягів з колій. Аби запобігти такому явищу, «Укрзалізниця» на дільниці Гречани - Кам’янець-Подільський тимчасово знизила швидкість руху потягів. Як пояснили в компанії, все це було зроблено заради безпеки.
Зменшення швидкості потягів і стало причиною того, що до нашого міста потяги вони приходити із запізненням.

СІМЕЙНА СПРАВА ОЧОЛЮВАТИ УНІВЕРСИТЕТ
13 серпня було представлено виконуючого обов’язки ректора К-ПНУ ім.І.Огієнка. Ним став декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор, син колишнього ректора покійного Анатолія Копилова - Сергій Копилов.
Олександр Завальнюк, який до цього керував нашим національним університетом, досягнувши пенсійного віку, повернувся працювати на історичний факультет і очолив рідну йому кафедру історії України.

ПІВНІЧНІ КРАЇНИ ЄВРОПИ ХОЧУТЬ, ЩОБ ЗИМОЮ МИ НЕ МЕРЗЛИ
Кам’янець-Подільський став кращим з 40 міст України, які подавали свої пропозиції щодо участі у конкурсі проектів «Демо Україна», що здійснюється під егідою фонду НЕФКО в Україні. Цей фонд створений в 1990 р. п’ятьма країнами Північного регіону Європи: Данією, Ісландією, Норвегією Фінляндією та Швецією.
Завдяки цьому проекту наше комунальне підприємство «Міськтепловоденергія» отримало шанс залучити додатково 9,6 млн. грн для встановлення 30 індивідуальних теплових пунктів у багатоквартирних будинках. Важливо те, що значна частина цих коштів буде надана у формі гранту.

НЕ ЖІНОЧА ЦЕ СПРАВА БУТИ МАЖОРИТАРЩИКОМ ВІД КАМ’ЯНЕЧЧИНИ
Щоб стати кандидатом, потрібно мати 51.
Цьоготижневий понеділок став останнім днем для подання документів до Центральної виборчої комісії (ЦВК) для реєстрації кандидатів у депутати в одномандатних округах. За інформацією ЦВК, стати на передвиборчий шлях у мажоритарних округах держави забажало близько 3,5 тисячі наших співвітчизників. Із них дев’ять виявили бажання позмагатися за крісло під головним куполом країни по нашому №193 одномандатному виборчому округу. На офіційному сайті ЦВК про зареєстрованих кандидатів оприлюднено наступну інформацію (подаємо згідно з алфавітним покажчиком):
Барчишин Віктор Володимирович. Народився 25 жовтня 1961 р. у с.Жищинці Городоцького району. Освіта вища. Голова Новоушицької районної ради. Член Партії регіонів. Проживає в с.Браїлівка Новоушицького району. Судимість відсутня. Суб’єкт висування – Партія регіонів.

ЯКЩО АПТЕКИ - ЦЕ МІСЦЕ ДЛЯ ДОСЛІДІВ, То ми з вами піддослідні...
Не лише у нашому місті, а й у всіх регіонах України аптечний бізнес набуває чималих обертів, а отже контролювати його стає все важче. Як наслідок, майже половина ліків, які реалізуються в аптечній мережі, - фальсифікат. Щоб хоч якось покращити ситуацію, МОЗ України планує ввести обмеження на кількість аптек, встановивши норму з розрахунку одна аптека на 5 тисяч міського населення. Що ж до районних центрів, то там кількість аптек регулюватиметься відстанню у 400 м між ними.   
Така практика для багатьох європейських країн вже давно є нормою. Зокрема, у Данії одна аптека обслуговує 17 тисяч населення.
Я поцікавилася в начальника міського управління охорони здоров’я Юрія Пливанюка, скільки аптечних закладів функціонує у Кам’янці. За його словами, понад 60 одиниць. А отже майже 40 аптек зовсім скоро можуть зникнути з мапи міста. Цікаво лише, хто проводитиме «природний відбір» і скільки коштуватиме «відібраним» власникам аптек можливість й надалі реалізовувати свою продукцію.

Доброго дня вам, шановна редакціє газети «Ключ»!
Я - ваш прихильник з дня вашого початку! Купував кожен номер, а тепер вже з’явилась можливість виписати.
Шановна редакціє, хочу написати вам про проблему бджільництва, так як 19 серпня на Яблуневий Спас припадає ще й День пасічника. Бджільництвом я самостійно занявся ще у 14 років. Від людей похилого віку наслухався, як колись сильно й стрімко в колгоспах розвивалося бджільництво, яка шалена була кількість бджолосімей.
У мене прадід займався бджільництвом і, проживаючи в Молдові, возив кіньми мед аж до Чернівців! Зараз же одиниці пасік знаходяться у приватних підприємців, решта - в любителів. Дотація пасічникам від держави мізерна, закупівельні ціни на цукор, ліки та інвентар - високі. Але все ж таки є у цій країні оптимісти-бджолярі, які сподіваються на краще життя й допомогу від держави, хоч попередній Президент «перший пасічник України» навіть оком не моргнув у бік цієї галузі.

ЯК КІСТКА У ГОРЛІ
Епопея навколо магазину «Еталон», що на вул.Драгоманова, 14а, триває вже не перший рік. Нарешті мешканцям будинку, в якому знаходиться цей магазин, увірвався терпець. Вони написали колективну скаргу у міськвиконком з проханням навести лад щодо режиму роботи цього закладу.
З 2009 року цей магазин працює з 06.00 до 24.00. Але, як зазначають жителі, саме опівночі й починається справжнє життя торговельного закладу. Там навіть відбувається заборонена після 23.00 торгівля алкогольними напоями. Постійні крики, сміх, лайка, гучна музика під вікнами людей продовжуються чи не до ранку, а двір будинку перетворився на справжнісінький притон. Батьки, які зранку виводять малюків на прогулянку, біля лавочок натикаються на порожні пляшки, недопалки, використані шприци й, навіть, презервативи.

СУСПІЛЬНА ДУМКА ОДНОГО ПІД’ЇЗДУ – СУСПІЛЬНА ДУМКА ВСЬОГО МІСТА?
«Редакції газети «Ключ».
10.08.2012 року в №28 у рубриці «Життя й гаманець» вашої газети було розміщено матеріал «А Ви отримали «листи щастя»? Якщо ні, то ви досі неодомофонені», присвячений темі домофонів у багатоквартирних житлових будинках.
Зважаючи, що питання житлово-комунального господарства відносяться до компетенції департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури міської ради, пам’ятаючи минулорічну епопею з питання «супротиву» мешканців житлових будинків щодо влаштування енергозберігаючих дверей з системою домофон та однозначною позицією міського голови Михайла Сімашкевича та заступника міського голови Сергія Бабія із встановлення дверей із домофонами лише за згодою мешканців, - дана публікація викликала бажання з’ясувати: хто ж «підігріває» це питання і чи воно взагалі існує.

Магазин цифрових технологій - «АПЕЛЬСИН»
Здавалося, відкриття у Кам’янці ще одного магазину побутової техніки стане нічим іншим, як провальною справою. На цьому сегменті ринку конкурентів хоч відбавляй. Проте 10 серпня усі прогнози скептиків розвіялись мов дим. Саме цього дня на вул.Соборна, 5 відчинив двері магазин цифрових технологій «Апельсин».
Як виявилося, цей торговий центр не схожий на інші, подібні у місті. З моменту відкриття пройшло вже тиждень, а черги в «Апельсині» не зникають.
Багато хто із потенційних клієнтів магазину схильні вважати, що новоспечений маркет або вже має розгалужену сітку аналогічних магазинів по Україні, або впевнено йде до цього кроку.

ВЕДЕРНІКОВ ВІДПОВІДАТИМЕ ЗА БАЗАР, або ТОРГІВЕЛЬНІ РЯДИ ЗАБЕРУТЬ ІЗ «П’ЯТАЧКА»
Ні для кого не є таємницею, що прихід нового сприймається неоднозначно. Тим більше, коли мова йде про таке делікатне питання, як торгівля на переході через проспект Грушевського до Центрального ринку.
Це місце для більшості кам’янчан відоме під назвою «п’ятачок». Суперечності навколо тамтешньої торгівлі точаться вже довгий період. Зазвичай, це протистояння відбувалося між двома сторонами: владою, яка намагається торгівлю звідти прибрати, та підприємцями, які йти звідти не хочуть. І та, й інша сторони щоразу намагаються заручитися нашою з вами підтримкою.

ЯБЛУКА НЕ ПІДНІМУТЬСЯ В ЦІНІ. НАВІТЬ...
Нині тільки й чути, що продукти якщо не сьогодні, то з настанням осені значно піднімуться в ціні. Винятком із правила хіба що може стати яблуко. Так, так. Саме яблуко. На думку садівників, воно не тільки може(!) не подорожчати, а й знизитися у вартості.
Річ у тім, що попри не дуже сприятливий аграрний рік, більшість садів вродили на славу. Дерева вгинаються від плодів. І якщо не пройдуть якісь природні катаклізми (буревії, смерчі тощо), то садівники Кам’янеччини можуть зібрати рекордні урожаї яблук за останні роки.

ШКОЛА ЖИВЕ ДОТИ, ДОКИ У НІЙ ЛУНАЄ ДИТЯЧИЙ СМІХ
У семи школах району він зник. Сподіватимемося, що не назавжди...

Серпень вже перевалив за середину, а отже саме пора готуватися до школи. А наскільки готова школа до зустрічі з дітьми? Комусь із школярів вона підготувала приємні сюрпризи, а комусь - не дуже.

З ВІЙНОЮ ЗВЕДЕНІ РАХУНКИ...
Літературна студія «Джерельце», створена при Центрі дитячої творчості, яку веде педагог Лариса Маслова, виплекала не одну плеяду талановитої молоді. Майбутні письменники, журналісти, мовознавці, та й взагалі творчі люди «джерелята» щороку розлітаються по світах. Вони навчаються у престижних навчальних закладах країни та наповну розкривають свої таланти, які свого часу помітила Лариса Анатолівна.
Оксана Грушанська, Настя Лутова та Катерина Бабій - вихованки зразкової літературної студії «Джерельце» поділилися своїми творами з читачами «КлюЧ». У їхніх розповідях є трохи лірики, дещиця філософії та юнацького запалу, та найголовніше - у них відвертість і щирість.


Статті 9179 — 9191 з 10016
Початок | Поперед. | 705 706 707 708 709 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Меблі

Ексклюзивні вироби з акрилового та кварцового каменю Staron®, Radianz®:
кухонні стільниці, барні стійки, рецепції;
сходи, підвіконня, басейни
Та багато інших елементів інтер’єру за вашими побажаннями
Діють індивідуальні знижки та на кварц - розпродаж!


 

ПЕРЕГЛЯНЬТЕ СВОЇ ЦІННОСТІ
ПЕРЕГЛЯНЬТЕ СВОЇ ЦІННОСТІ Думала, що з роками не лише приходить життєвий досвід і змінюються цінності, але зі всього набутого формується інший вимір життя. Виявилося, не завжди. Досвід, можливо, так, але про цінності ми чомусь забуваємо. Для мене це літо стало справжнім випробовуванням: важ­ка хвороба найріднішої людини, про яку я до останнього намагалася нічого не говорити; втрата друзів, яких я так називала для себе і могла горло за них перегризати; непростий підлітковий період дитини, до якого, думаю, ні одна мати не ...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.