Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

ІНІЦІАТИВА КАРАЄТЬСЯ
Виявляється, у нашому місті ініціатива карається. Саме такої думки дотримується кам’янчанин Андрій Бойко з вул.Шевченка, 55. Тут його багатодітна сім’я оселилася рік тому. Обдерті стіни будинку та хащі навколо нього зовсім не влаштовували молодого господаря, і він узявся наводити лад. Одночасно з фасадом будинку Андрій робив і тротуар, і підпірну стіну, щоб земля не звалювалася на проїжджу частину вулиці, яке це було раніше. Робота кипіла. При цьому господар ні в кого грошей і допомоги не просив.

САХКАМІНЬ ІЗ ШВИДКОЮ
18 жовтня головний лікар амбулаторії загальної практики - сімейної медицини в с.Сахкамінь Ірена Сита отримала паспорт і ключі від нового автомобіля швидкої допомоги. Відтепер до понад 1000 громадян, які проживають у с.Сахкамінь та прилеглих до нього населених пунктах, матиме змогу виїжджати власний автомобіль швидкої допомоги.
З цього приводу головний лікар Центральної районної лікарні Яків Цуглевич зазначив, що на всю область з Держбюджету виділено кошти на придбання лише 16 таких автомобілів, один з них потрапив у наш район.

* Минулого тижня проведено перемовини із м. Хотин про випуск поштової марки із зображенням Кам’янця-Подільського, Хотина і Чернівців. Як запевнили у міській раді, кошти на виготовлення марки будуть використані із бюджетної статті «Популяризація міста».
* Минулої суботи засяяв Новопланівський міст. Відтепер з настанням сутінків верхня його частина світитиметься синім кольором, нижня лінія — жовтим. Загальна вартість проекту становить 800 тис. грн. Спеціально для нашого мосту в Полтаві виготовили світлодіодні лінійки, значно яскравіші та економніші. Завдяки цьому освітлення коштуватиме 6 тис. грн на рік і 16 грн — на добу.

ХОЛОДОМОР!?
Ось уже декілька номерів першу шпальту газета ми присвячуємо комунальним проблемам міста – гарячій воді, підвищенню тарифів тощо. Здавалось, на цьому можна було зупинитися, знайти іншу тему, яка нині найбільше хвилює наших читачів. Але нікуди правду діти. Телефонні дзвінки до редакції газети та повсякденне спілкування доводять, що комунальна тема, зокрема, тема тепла в домівках, залишається №1.
Із настанням 15 жовтня офіційного початку опалювального сезону, запитання: «Коли увімкнуть опалення?» набуває тільки більшої гостроти. Не додає оптимізму й інформація, яка «крутиться» навколо початку включення централізованого опалення.

КАМ’ЯНЕЦЬКІ ФЕСТИВАЛІ У СОТНІ КРАЩИХ
12 жовтня на конференції «TRAVEL MARKETING 3D», яка відбулась у рамках Міжнародного туристичного салону «Україна-2012» був оприлюднений список «100 best events of Ukraine - 100 кращих подій для українського туризму».
У список увійшли культурні, музичні, кулінарні, спортивні заходи, які відбулися з листопада 2011 року до жовтня 2012 року в усіх регіонах країни. Приємно, що і кам’янецькі фестивалі потрапили до цього списку. Зокрема, фестиваль повітроплавання «Кубок Поділля», молодіжний фестиваль «Республіка» та історичний фестиваль «Porta Temporis».

«ЖИВІТЬ І ВИ СТІЛЬКИ, ЯК Я...»
На свято Покрови 100-річний ювілей відсвяткувала Галина Михайлівна Годзінська, мешканка села Колибаївка. І хоча за паспортними даними її День народження припадає на 14 жовтня, але, як зазначає сама ювілярка, народилася вона 27 вересня 1912 року.
Галина Михайлівна за своє життя пережила два голоди – 1933 року та повоєнний 1947-го, війну з фашистською чумою, жорстокі сталінські репресії та й, узагалі, нелегке селянське життя. Весь час у роботі, в клопотах. Не уявляє, як це можна сидіти склавши руки.

ВИБОРИ ЗМІСТИЛИ КАНІКУЛИ
Цьогоріч осінні канікули для школяв розпочнуться раніше. За освітянськими планами вони би мали розпочатися 29 жовтня, тобто наступного дня після цьогорічних виборів. Але в листі Міносвіти рекомендували перенести дату початку осінніх канікул.
Школярів пропонують відправити на відпочинок з 25 жовтня до 1 листопада, тобто з четверга по четвер. Причина зрозуміла: більшість виборчих дільниць розташовується в школах, а до складу комісій входять учителі, завучі і директори. І якщо дітей не буде в школі, коли йде підготовка дільниць, їм буде простіше.

ПИВО+ПОВІТРОПЛАВАННЯ=«Oktoberfest»
Минулих вихідних Кам’янець-Подільський вкотре став центром фестивального життя. «Oktoberfest.Знову в небо» – місце зустрічі любителів пива та повітроплавання. Заздалегідь розповсюджена програма свята обіцяла веселі вихідні, повні пригод, розваг і пива.
Родом пивний фестиваль з Німеччини. Уперше він був проведений 1810 року в Мюнхені. Відтоді з року в рік фестиваль зберігає за собою славу наймасштабнішого в світі свята, яке триває протягом 16 днів, за що й був занесений в Книгу рекордів Гіннеса.
Український відповідник свята у нашому місті мав спільне із німецьким хіба що назву й пиво. Найбільшим недоліком фестивалю стала погана погода і невідповідність попередньо розповсюдженої програми із тим, що відбувалося на сцені насправді.

МИ ПІДТРИМУЄМО!
Обіцяне - Володимир Мельниченко виконає обов’язково.
Кланца Андрій Іванович, завідувач відділення кардіохірургії Хмельницької обласної лікарні:
- Я кам’янчанин, у цьому місті пройшли мої дитинство та юність, дуже люблю це місто, гарних та привітних людей, що проживають тут. Після закінчення Буковинської медичної академії та інтернатури у інституті Амосова, я з 2004 року працюю у обласній лікарні. Та майже щотижня я буваю у Кам’янці-Подільському, тут живе багато моїх друзів, рідня.

КАНДИДАТ ВІД НАРОДУ: НА ШЛЯХУ ДО ПРАВДИ
Сьогодні не варто вишукувати нових аргументів, аби довести, що в нас не все гаразд з політикою, і що вона давно стала мачухою для українців, бо зняла з себе будь-які зобов'язання щодо захисту наших прав.
Поміркуйте самі: більшість наших людей живуть за межею бідності (одне пальто — на 8 років) і не знають, на кого покласти відповідальність за своє жебрацьке існування. Адже на вибори подають безликі списки партійних функціонерів, які гуртом проходять у парламент, де в основному займаються своїм бізнесом. Громадяни не відають, до кого звертатися для захисту своїх прав та інтересів. І слава Богу, що наступні вибори пройдуть по мажоритарних округах, де територіальні громади будуть знати конкретні прізвища людей, яких вони посилають у парламент і з кого питатимуть за їх роботу на користь територій.

КАМ’ЯНЧАНИ - У МАРШІ УПА
Уже традиційним в Україні стало проведення 14 жовтня, на свято Покрови, яке так цінують українці, маршу Української Повстанської Армії. Не став винятком і цей рік, тим паче, що саме 2012 року святкується 70-річчя створення УПА.
Досить солідно був представлений на марші Кам’янець-Подільський. З нашого міста до столиці вирушило щонайменше 170 людей. Загалом, на заході були представлені всі регіони України.
Спочатку біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг, а далі колона попрямувала за маршрутом від пам’ятника до Михайлівської площі, де відбувся святковий концерт, присвячений 70-річчю створення Української Повстанської Армії.

КАЗАВ ПАН: «КОЖУХ ДАМ!»... ,або Як насправді діють соціальні ініціативи Президента
За життя 73-літнього кам’янчанина Антона Вершигори лікарі боролися тричі - саме стільки інфарктів міокарда переніс чоловік. Його дружину також здолав інфаркт. Подружжя пенсіонерів змушене декілька разів на рік проходити курси лікування в стаціонарі, а також постійно вживати серцево-судинні препарати. Яким же полегшенням для них стала інформація про те, що вже з вересня в аптечній мережі міста вони зможуть придбати такі необхідні для життя ліки за пільговими рецептами. Антон Григорович звернувся до дільничного терапевта, і той виписав йому рецепти для нього і для його дружини. Та, як виявилося, ці рецепти - звичайнісінькі папірці, на які в аптеках ніхто навіть не хотів глянути. Обурений чоловік звернувся в редакцію, щоб з’ясувати, чому прорекламовані соціальні ініціативи Президента насправді не діють?!

ГРІЙТЕСЯ НА ЗДОРОВ’Я!
Можливо, не за горами той час, коли Україна повністю перейде на електроопалення. Поки наша влада випрошує черговий ліміт у ПАТ «Хмельницькоблгаз», щоб забезпечити теплом установи та житлові будинки міста, мешканці, які завчасно потурбувалися про забезпечення своєї оселі електроопалювальними установками, сьогодні можуть бути спокійні: вони не тільки грітимуться тоді, коли захочуть, а ще й платитимуть за тепло доволі помірну ціну.
За повідомленням ПАТ «Хмельницькобленерго», у період з 1 жовтня до 30 квітня включно, відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, вносяться зміни до тарифів на електроенергію для побутових споживачів. Зокрема, при збільшенні обсягів споживання електроенергії в опалювальний період з 1800 кВт/год до 3600 кВт/год зберігаються діючі тарифи.


Статті 9153 — 9165 з 10236
Початок | Поперед. | 703 704 705 706 707 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ
ДЕРЖАВУ БУДУЮТЬ ЗІ ШКОЛИ Нещодавній виступ у Верховній Раді переможця премії Global Teacher Prize Ukraine 2017 Паула Пшенічки зібрав шквал коментарів і обговорень у інтернет-мережі. Присутні аплодували звичайному шкільному вчителю стоячи. Як так сталося? Що такого сказав учитель, викликавши своєю промовою загальне захоплення?
Ось уривок із його монологу: «Ніколи не думав, що таке станеться в моєму житті. 25 років я подорожую з нашими дітьми по різних форумах, знайомий з колегами з 30 країн світу. Проблеми освіти скрізь...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.