Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

АЛЬТЕРНАТИВА ГАЗУ - СЕС!
22 жовтня перша сонячна електростанція з’явилася на Хмельниччині в селі Ясенівка Ярмолинецького району.
Цю електростанцію збудовано на землях держзапасу, її площа становить 2,5 га. Зведенням станції займалася група компаній «Екотехнік Прага», яка за 5 тижнів запустила в дію сонячну електростанцію, потужністю 1мВТ. Річне виробництво енергії з такої СЕС становитиме 2,3 млн кВт/год, а з часом потужність її буде доведена до 5 мВТ.
Загальна сума інвестицій склала 26 млн. грн.

ЮВІЛЕЙ ЗРІЛОСТІ
23-24 жовтня у навчально-науковому Інституті бізнесу і фінансів Подільського державного аграрного-технічного університету пройшла Міжнародна науково-практична конференція, присвячена 40-річчю з Дня заснування інституту. Урочисте засідання розпочалося із вітального слова ректора університету Миколи Бахмата і нагородження видатних працівників університету, тих, хто стояв у витоків факультету і сприяв його постійному розвитку.
Під час конференції доповідачі висловлювали власні думки щодо стану та перспектив розвитку економіки, бізнесу та фінансів.

БЕЗ НАДІЇ СПОДІВАЮТЬСЯ
За сприяння фонду «Відродження» та Асоціації сімейних лікарів міста «Сімейний лікар» 19 жовтня за круглим столом обговорювалися основні перешкоди у наданні якісної паліативної допомоги та перспективи створення хоспісу у нашому місті.
Головною у цій сфері залишається роль сімейного лікаря, який першим дізнається про діагноз пацієнта і забов’язаний повідомити його родичам. Він має допомогти хворому не тільки впоратись із фізичним болем, а й з емоційним почуттям приреченості. Великою проблемою залишається доступ до знеболюючих препаратів, але обіцяють, що вже у грудні випустять першу таблетку морфіну в Україні.

ПАЦІЄНТАМ - НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ
24 жовтня для представників влади та журналістів було презентовано цифровий ендоскоп, придбаний за кошти з міського бюджету. Ця відеоендоскопічна система для дослідження шлунково-кишківного тракту передбачає забезпечення візуалізації через відеомонітор і доступу до верхніх відділів шлунково-кишківного тракту. Також вона дозволяє оглянути стравохід, ДПК, з отриманням зображення високої якості.   
Такого обладнання немає в найближчих до Кам’янця районах.
- Ендоскопічне обладнання, яким користувалися до цього, могло провести якісно лише 1500 обстежень, - зазначив начальник міського управління охорони здоров’я Юрій Пливанюк. - З часом, через помутніння оптичних пучків, чіткість зображення зменшується і, відповідно, погіршується якість діагностики. Зазвичай, таке обладнання у 5 і 6 разів перепрацьовує закладений у нього ресурс.

ВІДЗНАЧИЛИ МАТЕРІВ-ГЕРОЇНЬ
«Кожнен із нас з раннього дитинства знає, що значить слово «мама», навіть якщо виріс в сім’ї один. Адже материнський труд оцінити неможливо. Протягом усього життя, ми - діти, несемо в душі єдиний і неповторний образ своєї матері, чия любов зігріває нас на всьому життєвому шляху. Мама завжди поруч – у молитвах, думках, спогадах», – з такими словами до матерів нашого району 19 жовтня звернувся голова РДА Михайло Желізник.
Цього дня 32 жінки Кам’янеччини отримали почесне ім’я «Мати-героїня». Привітати їх із святом та вручити квіти й подарунки прийшли також голова районної ради Іван Романчук, заступники голови РДА і голови райради Павло Довгопол та Остап Колотило.

ВЛАДА НЕ ПОЗБАВИТЬ МОЖЛИВОСТІ ВІДАТИ СВІЙ ГОЛОС ЗА ОПОЗИЦІЙНОГО КАНДИДАТА
Черговий виклик кандидата в народні депутат України Ростислава Яреми до Хмельницької обласної прокуратори, який відбувся за три дні до виборів, сам Ростислав Тарасович назвав не інакше як черговою провокацією з боку влади. Мовляв, таким чином влада прагне не дозволити йому завершити виборчу кампанія, яку сьогодні влада та провладний кандидат програли.
- Влада просто не знає, як інакшим чином усунути мене з виборів до Верховної Ради. Сфабрикували кримінальні справи. На превеликий жаль, заручниками цих інтригантів стали правоохоронці. Чомусь вони не помічають таких кричущих порушень законодавства, розпоряджень Президента та Кабміну, зокрема, відсутності гарячої води, опалення, крадіжку 16 км труб, незаконне використання понад 2 тисячі гектарів землі тощо, - відзначив Ростислав Ярема.

ПІСЛЯ ХОЛОДУ – ТИША
Позачергова сесія міської ради, скликання якої відбулося минулої п’ятниці через питання гарячого водопостачання та опалення в місті, стала черговим зібранням депутатів у сесійній залі і не більше того.
Не знаю, як депутати (провладні, опозиційні), але мені на цьому засіданні так і не вдалося почути відповіді на головні запитання сьогодення: «Коли в місті розпочнеться подача тепла та повноцінно відновиться гаряче водопостачання? Чи з’явився у місті достатній ліміт на використання природного газу? Нарешті, чи є кошти на опалення усіх бюджетних установ до кінця року?»
Замість цих запитань та відповідей на них депутати, журналісти та всі присутні вчергове почули про результати роботи, які провело КП «Міськтепловоденергія» за останній період. Дійсно, вони суттєві, навіть вражаючі, але...

Ростислав ЯРЕМА: «Я НІКОЛИ НЕ ПРОМІНЯЮ СІМ’Ю НА ЖОДНУ ПОСАДУ»
- Ростиславе Тарасовичу, чи були б сьогодні вибори, чи їх би не було, але Ваша постать завжди притягує увагу. Незалежно від того, чим Ви займаєтеся, навколо Вас завжди вирує життя. Попри це, дещо осторонь залишається особисте життя Яреми. Якщо дозволите, декілька запитань саме з цього приводу?
- Завжди був відкритим як для громади, так і для журналістів. Це моє кредо і коли був підприємцем, і сьогодні, коли пов’язав своє життя із політикою.
- Як би Ви охарактеризували власне сімейне життя?
- Коротке запитання, яке потребує об’ємної відповіді. Одразу все і не пригадаєш.

ЗВЕРНЕННЯ ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА ДО ВИБОРЦІВ
Здрастуйте, мої шановні виборці!
Ось і добігає кінця виборча кампанія. Уже через кілька днів Ви на виборчій дільниці поставите відмітку за ту людину, якій Ви довіряєте працювати для всіх жителів округу. Я глибоко переконаний, що саме таке завдання стоїть перед депутатом-мажоритарником: постійно працювати і робити щось конкретне для своїх виборців.
За 2 місяці кампанії я провів близько 300 зустрічей з людьми від Кам'янця і до найвіддаленіших сіл Кам'янець-Подільського та Новоушицького районів. Спасибі тисячам людей, які знайшли час для нашого спілкування. Я зміг відзвітувати про зроблене, а люди - розповісти про ті проблеми і завдання, які потрібно буде вирішувати надалі. Найголовніше - мені не соромно дивитися в очі своїм виборцям, для яких я працював багато років - спочатку депутатом районної, потім міської і тепер - обласної рад. А ще для мене дуже важливо, що ніхто жодного разу не дорікнув мені за бездіяльність та брехню, а я йшов на зустрічі, сміливо дивлячись людям у вічі.

МИ ПІДТРИМУЄМО ВОЛОДИМИРА МЕЛЬНИЧЕНКА!
Валерій Степанков, професор, доктор історичних наук:
- Коли Володимир Мельниченко вступив до нашого вузу, я був куратором у його групі, і тепер пригадую кілька моментів, що характеризують його, як людину слова та дії, людину, що зробила себе сама. Перше – це відповідальність. Дбав про родину, мав бажання опікати. Він не демагог. Як було складно - не приховував, але й не зловживав. А ще, знаєте, була якась ознака владності: якщо складно і не міг чогось зробити, то відчував дискомфорт. Словом, не боявся брати на себе відповідальність.
Володимир С’єдін, керівник ансамблю народного танцю «Горлиця»:
- Він – наш, кам’янчанин. Обрання до Верховної Ради тільки розширить його можливості. Я досить поїздив по світу і хочу, щоб і наші люди ходили вмощеними тротуарами, діти гралися на впорядкованих майданчиках. Я впевнений - Володя зможе у цьому допомогти, справа за нами. Кого оберемо, з того й зможемо спитати. Він корінний кам’янчанин, тут його батьки та діти.

А ЗИМА НЕ ЗА ГОРАМИ
22 жовтня - 12 листопада працівники ВДАІ райвідділу міліції проводитимуть комплекс профілактичних заходів на пасажирському автотранспорті під умовною назвою «Перевізник. Зима-2012».
За фактами допущених водіями автобусів під час надання послуг перевезення пасажирів дорожньо-транспортних пригод або грубих порушень ПДР буде проведено позапланові перевірки субсктів господарювання щодо виконання вимог законодавства про автомобільний транспорт. Також перевірятимуться базові підприємства та те, як вони виконують договірні умови з пасажироперевізниками.

Спортивні події. Випуск №39
9-12 жовтня в м.Вінниця проходив чемпіонат України зі спортивної акробатики. У змаганнях взяли участь близько 100 спортсменів. Олександр Нелеп, студент ІV курсу факультету фізичної культури К-ПНУ ім.І.Огієнка, виборов три золоті нагороди - у першій, другій вправах та у багатоборстві. Анна Вержбицька, студентка І курсу факультету фізичної культури К-ПНУ ім.І.Огієнка виборола три срібні нагороди - у першій, другій вправах та у багатоборстві.
Спортсменів до змагань готував тренер, викладач К-ПНУ ім.І.Огієнка Володимир Марчук.

КУБОК - У КАМ’ЯНЧАН
20-21 жовтня у місті проходив відкритий Кубок Хмельницької області з кікбоксингу. Серед 146 учасників, які взяли участь у змаганнях, були команди з Хмельницького, Нетішина, Городка, Дунаївців, Вінниці та Кам’янця-Подільського.
Честь відкрити змагання надали міському голові Михайлу Сімашкевичу. У своєму вітальному слові він зазначив: «Дивлячись на ваші усміхнені та щасливі обличчя, радію з того, що маємо здорове та сильне майбутнє. У роки юності я також захоплювався різними видами спорту, тому розумію вашу жагу до перемогу. Хотів би побажати усім вдалих виступів, і нехай переможе найсильніший!» Також мер міста пообіцяв відзначити переможця грошовою премією у сумі 1000 грн.


Статті 8698 — 8710 з 9802
Початок | Поперед. | 668 669 670 671 672 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
 

ЗРОБИ ДОБРО, ЩЕ Й ВИННИМ ЗАЛИШИШСЯ
ЗРОБИ ДОБРО, ЩЕ Й ВИННИМ ЗАЛИШИШСЯ Життя так влаш­товане, що є люди добрі і злі, є небайдужі й аморфні та прикро, що небайдужі, дієві зазвичай, страждають, бо вони незручні ні для кого.
Минулого тижня мешканець Тімірязєва, 86 вкопав біля бордюру шину і пофарбував її, щоб автівки не заїжджали на зелену зону прибудинкової території. Але сусідам це не сподобалося, бо навпроти під’їзду він постійно ставить машину і понівечив траву. На тому місці навіть утворилася яма, яка наповнюється водою і потім за колесами з багнюкою розвозиться...Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.