Перейти на мобільну версію сайту

Кам’янецький часопис Ключ

НОВЕ ФУТБОЛЬНЕ ПОЛЕ
24 серпня у Слобідці-Кульчиєвецькій сталася радісна для спортсменів подія. Тут відбулися урочистості з нагоди відкриття футбольного поля.
Ідея облаштувати на території колишнього тракторного стану повноцінне футбольне поле виникла ще у 2006 році, тоді ж і розпочато роботу. Проте знадобилося цілих шість років, щоб перерізати символічну червону стрічку.
Її мали честь розрізати сільський голова Руслан Нестеров, отець Валерій та начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Віктор Дорож.

ОСТАННЯ СТОЛИЦЯ В КАМ’ЯНЦІ
Уже другий рік поспіль Кам’янець перетворюється на «Останню столицю». Саме під однойменною назвою відбувається військовий фестиваль, виплеканий відомим реконструктором Олександром Зарембою.
Ідея проводити подібний фестиваль у його організатора була давно. І минулого року вона таки була втілена у життя. Щоправда, через певні розбіжності Кам’янець побачив дві «Останніх столиці» - військову та мистецьку.
Цьогоріч «вижила» тільки перша. Зрештою, не будемо приховувати, що 21-ша річниця Дня незалежності України запам’яталась кам’янчанам та гостям міста саме цим фестивалем.

ВІДХОДИМО ВІД ТРАДИЦІЙНОЇ КАРТОПЛІ, ПОВЕРТАЄМОСЬ ДО ВИШИВАНКИ
21-річчя Дня незалежності країни у Кам’янці пройшло за усіма традиціями - з відкриттям Дошки пошани, покладанням квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, піснями та танцями на площі біля Ратуші.
Нарешті ми потроху почали звикати до свята власної країни. І якщо раніше ходити у вишитій сорочці було соромно, і на цей крок зважувалися хіба що патріотично налаштовані українці, то з кожним роком мода на вишивку лише зростає.
24 серпня біля міського Будинку культури зібрався чималий натовп, аби пройтися святковою ходою до будинку магістрату в Старому місті, де й зустріти свято.
Майже всі у вишиванках. У когось - новомодне гаптування, у когось - сорочка, що передавалась з покоління в покоління. Дітки - у національних костюмах. До речі, для них організатори свята влаштували ігри, аби малеча не занудьгувала, поки поприходять дорослі.
Того дня у вишиванках були практично всі перші особи міста. 

МІСТО ПОПРОЩАЛОСЬ ІЗ КУРСАНТАМИ ТА ВІЙСЬКОВИМИ
Видовище не для людей із слабкими нервами. 21 серпня громадськість міста прощалися з військовими, а факультет військової підготовки К-ПНУ ім.І.Огієнка та сержантський коледж - зі своїми курсантами. Річ у тім, що рішенням Міністра оборони України та начальника генштабу нашу кузня військових інженерів переведено у Львівську академію сухопутних військ. Уже на День незалежності наші курсанти та військові маршируватимуть у західній столиці нашої держави.

ОПОЗИЦІЯ ВІРИТЬ У ПЕРЕМОГУ РОСТИСЛАВА ЯРЕМИ
Вчора першу прес-конференцію у якості кандидата в народні депутати від об’єднаної опозиції ВО «Батьківщина» по мажоритарному округу №193 провів Ростислав Ярема. Своєрідне представлення опозиційного кандидата журналістам та громадськості відбулося за участі одного із лідерів ВО «Батьківщина», народного депутата України В’ячеслава Кириленка.
Спілкуючись із представниками ЗМІ, В’ячеслав Анатолійович відзначив, що Кам’янець завжди був форпостом демократичних сил. Таким, сподівається, він залишиться й надалі.
- Мені приємно, що об’єднана опозиція погодила єдиного кандидата від демократичних сил по Кам’янець-Подільському округу, і ним став знаний не лише на Кам’янеччині, а й в Україні політик, підприємець, громадський діяч Ростислав Ярема, - зазначив В’ячеслав Кириленко. – За свою чітку демократичну позицію Ростислав Тарасович неодноразово переслідувався і переслідується й сьогодні з боку влади.

ВІД ДОМОФОНА ВЖЕ ФОНИТЬ, або Хто ж насправді перекручує факти?
Зранку минулого четверга в редакцію газети надійшов лист від директора департаменту житлової політики, доріг та інфраструктури міста Сергія Середюка, в якому Сергій Миколайович розкритикував статтю «А ви отримали «листи щастя»? Якщо ні, то ви досі неодомофонені» (надрукована 10 липня). Позицію департаменту ЖПДІ щодо цього питання редакція надрукувала у минулому номері. Її назва «Суспільна думка одного під’їзду - суспільна думка всього міста».
Лист від міського виконавчого органу ми отримали буквально у день друку газети, а тому не мали змоги підготувати конструктивну відповідь. Тільки з цієї причини пропонуємо вам, шановні читачі, зокрема і співробітники департаменту ЖПДІ, прочитати її сьогодні.

НЕБЕЗПЕЧНИЙ БРАЗИЛЬСЬКИЙ ПАВУК З’ЯВИВСЯ У КАМ’ЯНЦІ.  ВІД ЙОГО УКУСУ ПОСТРАЖДАЛА ПІВТОРАРІЧНА НАСТЯ
Цього року люди неодноразово піддавалися нападам павуків. Так, з настанням спеки на Херсонщині жертвами павуків-каракуртів стало 17 людей, серед яких двоє дітей.
18 серпня подібний випадок стався і з півторарічною Настею, яка живе на Зіньковецькій набережній. Її вкусив павук, коли вона гралася лопаткою у дворі власного будинку. Від болю дівчинка закричала й кинулась бігти. До неї миттєво підбігла мати. Не зрозумівши, що сталося, вона підняла лопатку і побачила «кривдника» своєї дочки. Пані Тетяна, так звати матір Насті, не розгубилася. Швиденько помістила досі небаченого павука у банку і негайно зателефонувала до швидкої допомоги. На той час педіатричні бригади швидкої були на викликах. Матері порадили трішки зачекати. Та пані Тетяна не стала зволікати. Викликавши таксі, вона привезла донечку в приймальне відділення міської лікарні. Як зізнається матір, медики не поспішали надавати дівчинці допомогу, навіть із деяким скептицизмом поставились до факту укусу дитини павуком. Мовляв, павуки не кусаються. Дівчинка продовжувала капризувати. Через деякий час Настя стала сонною, що, очевидно, вказувало на дію отрути. Пані Тетяна відчула небезпеку.

КОЛЕКТОРСЬКА ФІРМА ВИМАГАЄ ВІД КАМ’ЯНЧАНИНА МАЙЖЕ 100 ТИСЯЧ ДОЛАРІВ
ВІДЛУННЯ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ, або ЯК НЕ ПОПАСТИСЯ НА «КРЕДИТНИЙ» ГАЧОК
Історія кам’янчанина Сергія (прізвище з етичних міркувань не наводимо) багато в чому уособлює сучасний розвиток, становлення та занепад середнього класу в Україні.
Минулого тижня пан Сергій завітав до нашої редакції. У нього було єдине прохання – застерегти людей, аби ті, хто наважився на отримання кредиту, були обережними із банками та сто разів подумали перед тим, як поставити підпис під «фінансовим зашморгом».
На середину першого десятиліття двохтисячних пан Сергій обжився доволі непоганим бізнесом. Про його масштаби та успіх може засвідчити хоча би той факт, що на кінець 2008 року на підприємстві у пана Сергія працювало понад три десятки найманих осіб. З кожним роком справи у підприємця йшли вгору. Бізнес розростався та міцнів. Перспективи вимальовувалися дуже райдужні. От тільки для їх втілення потрібні були все нові та нові фінансові вливання. Наш гість зважився на позику в банку. Навіть не думав, що цей крок стане не тільки своєрідним зашморгом на його шиї, але й зруйнує його бізнес та сім’ю...

СОЛОДКЕ ЖИТТЯ СТАЄ ЩЕ БІЛЬШ ГІРКИМ
За останні дні солодкий продукт - цукор - значно подорожчав. Ріст цін на нього щонайменше відбувся на 10-15 відсотків.
Якщо ще нещодавно цукор на ринку можна було купити за 6,5 грн за кілограм, а оптом (більше 10 кілограм) – за 6 грн, то сьогодні ці ціни видаються просто казкою. На ринку кілограм цукру в середньому коштує 8 гривень. В оптовиків його можна купити за більш скромнішу ціну – 7 грн за кілограм. В окремих магазинах солодкого продукту взагалі немає. Продавці зазначають, що розкупили, а нового ще не завезли. У відомих мережевих супермаркетах цукор теж значно подорожчав, хоча його вартість значно нижча за ринкову.

 А ВАШ ШКОЛЯРИК ВЖЕ ГОТОВИЙ ДО ШКОЛИ?
Якщо ні, то гайда з нами за покупками!

До 1-го Вересня залишається всього тиждень, але ще не всі батьки встигли придбати для своїх «чад» усе необхідне. Якщо ви одні із них, то наші поради, сподіваємося, стануть вам у нагоді. Напередодні довгоочікуваного свята Знань ми вирішили прогулятися по нашому ринку та крамницях і прицінитися, що і за скільки нині продають для маленьких школяриків. Запрошуємо і вас приєднатися до нас.

ШЛЯХ КАМ’ЯНЦЯ-ПОДІЛЬСЬКОГО ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Завтра України святкуватиме 21-шу річницю Незалежності. Значну роль у подіях 1990-1991 рр. відіграв і Кам’янець-Подільський, який партійні функціонери називали «апендиксом області», оскільки тут час від часу «народ здіймає шум». Тож звернемося до хронічки подій, які відбувалися в нашому місті в переддень та час проголошення Незалежності нашої держави.
1990 р. захиталися підвалини існування СРСР. Проіснувавши майже 70 років, витвір більшовицької партії почав руйнуватися і перетворюватися на минуле.
Протягом 2-17 жовтня 1990 р. у Києві на площі Жовтневої революції пройшла «Студентська революція на граніті» – голодування студентів та учнів технікумів і ПТУ, які висунули вимоги:

ДОШКА ПОШАНИ
Традиційно до Дня незалежності відбувається визначення найкращих підприємств, працівників та керівників із занесення їх на Дошку пошани. Не став винятком і цей рік. Так, від нашого міста на обласну Дошку пошани потрапили: Руслан Нелюбов, директор Кам’янець-Подільського коледжу культури і мистецтв; Володимир Юр’єв, директор ТОВ «Український кристал»; Леонтій Рогаль, голова Кам’янець-Подільської міської ради Організації ветеранів України; Артур Савицький, заступник головного лікаря Кам’янець-Подільської міської поліклініки №1; Ніна Стаднік, голова первинної профспілкової організації філії «Кам’янець-Подільська ДЕД»; Надія Сільченко, директор Кам’янець-Подільського коледжу будівництва, архітектури та дизайну; колектив ДНЗ №21 «Золота рибка». Від району на обласну Дошку пошани потрапив колектив ПАТ «Подільський цемент».
Якщо Дошка пошани в місті не практикується, то в районі вона стала чи не головним атрибутом святкування Дня незалежності.

ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ ЛЕЛЕКА ЗНАЙШОВ ПРИТУЛОК У КАМ’ЯНЦІ
Прямуючи у справах до обласного центру кам’янчанка Олена Дружбіцька й не вгледілась, як під колеса автомобіля впав лелека. Різко загальмувавши, вона вийшла з авто й узяла на руки знесиленого птаха. Той навіть не пручався...
Пані Олена одразу ж відвезла його до ветеринара. Оглянувши пацієнта, лікар повідомив, що швидше за все у лелеку стріляли та перебили йому ногу. У рятувальників виникла проблема, куди подіти пернатого, - не залишати ж його напризволяще.
Олена Дружбіцька вирішила взяти його до Кам’янця - вдома швидше можна прилаштувати лелеку. Під опіку його взяла директор МЕНЦУМу Людмила Ткач. Людмила Іванівна пообіцяла, що птаха вилікують і доглядатимуть за ним поки це буде потрібно.


Статті 9322 — 9334 з 10183
Початок | Поперед. | 716 717 718 719 720 | Наст. | Кінець Всі

Реєстрація
Забули пароль?
 
Увійти як користувач:
Увійти як користувач
Ви можете увійти на сайт, якщо ви зареєстровані на одному з цих сервісів:
Інше

Качественные подставки для косметики из пластика. Смотреть в каталоге.
http://promplastic.com/content/29-podstavka-dlya-kosmetiki


 

КОНТРОЛЬ, ЯК КІСТКА В ГОРЛІ
КОНТРОЛЬ, ЯК КІСТКА В ГОРЛІ На 27 році незалежного життя в країні ми нарешті можемо говорити про громадські інституції, як про дієвий механізм контро­лю влади. І нехай останні від цього не в захваті, проте факт існування перших залишається беззаперечним. Якщо тебе критикують чи вказують на недоліки, вмикається інстинкт самозбереження, мовляв, яке твоє псяче діло? Беззаперечно, він має право на існування, але якщо це стосується приватного життя. Наша адреса: 
Україна,
м. Кам'янець-Подільський, 
вул.Соборна, 27.